Будинок з піноблоків своїми руками

17.01.2021
6 048
Admin

Дом из пеноблоков своими руками

 1. Сучасний будівельний матеріал
 2. Інструкція та рекомендації з будівництва
 3. Армування стін
 4. Додаткова інформація
 5. Фото будинків з піноблоків
 6. Відео

Ви завжди мріяли побудувати будинок далеко від галасливих магістралей і важкого міського повітря. Мріям властиво збуватися. У вас на руках документи на ділянку землі в прекрасному місці, і тепер настав час подумати, з чого буде побудований ваш будинок, яких розмірів, як облицьований і ще багато інших питань. Ми рекомендуємо вам побудувати будинок з піноблоків своїми руками і готові представити покрокову інструкцію з важливими рекомендаціями.

Сучасний будівельний матеріал

Пеноблок — современный строительный материал

Що ж так приваблює будівельників у використанні піноблоків? Відповідь дуже проста:

 1. Стіни з піноблоків «дихають» і не потіють точно так само, як конструкція з дерева.
 2. Пориста структура матеріалу чудово зберігає в будинку тепло в холод і прохолоду в спеку.
 3. Відмінні показники звукоізоляції.
 4. Екологічно чистий матеріал, який не потребує складної обробки.
 5. Використання піноблоків для будівництва будинку дозволить в подальшому економити на обігріві приміщень.
 6. Пінобетон збільшує свої показники міцності з віком.
 7. Для виготовлення піноблоків використовуються найпростіші інгредієнти: вода, цемент, пісок і піна, що значно скорочує фінансові витрати.
 8. Один піноблок замінює в середньому 15 цеглин і його вага при цьому в два рази менше.
 9. Технологія будівництва з пінобетону набагато простіше, ніж кладка цегли.
 10. Для будинків з пінобетону не потрібно закладати посилений фундамент.

Інструкція та рекомендації з будівництва

Крок №1. Отримати всі дозвільні документи на забудову ділянки. Замовити проект будинку, що включає розробку індивідуального водопостачання, забезпечення відводу стоків, опалювальну систему.

Крок №2. До початку будівельних робіт на придбаній ділянці, необхідно забезпечити постійну подачу води, приміщення для зберігання будівельних матеріалів та інструментів і тимчасова споруда для себе і своїх помічників. Вам знадобиться фізична допомога 3-4 осіб. Індивідуальним водопостачанням може бути абиссинский колодязь або свердловина. Перш ніж приступити до буріння, позначте на ділянці розташування майбутніх споруд.

Крок №3. Закупівля будівельних матеріалів для зведення фундаменту. Підготовка котловану для закладки підстави будинку з піноблоків. Найбільш оптимальний варіант - зведення стрічкового фундаменту. Згідно з проектом будівлі на будівельному майданчику роблять розмітку, за якою копається вручну або за допомогою спеціальної техніки котлован.

Траншея под ленточный фундамент

Родючий шар ґрунту не варто далеко вивозити, він вам стане в нагоді на своїй ділянці. Для будинку розміром 12 * 10 метрів чотири людини вириють котлован під фундамент за два тижні. Глибина котловану залежить від глибини промерзання в вашому регіоні, а вона буває від 30 см до 170 см

Будівельні матеріали краще закуповувати на поточний етап робіт, щоб не захаращувати будівельний майданчик.

Крок№4. Будівництво котловану. Перед закладкою заснування в котловані насипати до 30 см піску, а зверху такий же шар щебеню і ущільнити. Це подушка під бетонний фундамент. Роботи продовжити складанням арматурного каркаса. З'єднувати арматурні прути між собою треба міцно і якісно.

Ленточный фундамент под дом

Настав час установки опалубки. Для цього знадобляться міцні дошки, скріплені в щити. Їх простіше встановлювати в котлован і по закінченні робіт знімати. Щити розташовувати строго паралельно між собою, щоб котлован вийшов рівний. Вгорі протилежні щити з'єднати між собою поперечними дошками.

По всьому фундаменту потрібно укласти поперечні шматки азбестових труб, виконують роль вентиляційних отворів.

Для приготування якісного бетону на одиницю об'єму цементу М500 додати три одиниці піску і трохи щебеню дрібної фракції. Спочатку невеликою кількістю розчину без щебеню залити подушку фундаменту, а потім почати роботи по зведенню усієї конструкції. Ширина фундаментної стрічки може бути від 30 см до 50 см, а висота не менше 70 див.

Армирование фундамента

Роботи з фундаментом закінчені і можна відпочити від 7 до 10 днів. За час відпочинку подбати про доставку на будівельний майданчик піноблоків (краще використовувати марку D800), спеціального клею, арматурних прутів, гідроізоляційного матеріалу в потрібній кількості.

Крок №5. Кладка стін. Настав час зайнятися підняттям стін майбутнього будинку. На готовий фундамент укладається гідроізоляційний шар. Для укладання піноблоків використовують зубчастий шпатель і спеціальний шар.

Кладка пеноблоков

Рівень кладки блоків з пінобетону залежить від якості виконання першого ряду. Під час роботи використовують лазерний рівень або нівелір. Для кожної стіни відзначаються площинні позначки, за якими потім блоки першого ряду сточуються, якщо в цьому є необхідність.

Гидроизоляция фундамента и кладка первого ряда

Вирішуючи питання, як зробити будинок з піноблоків міцним і довговічним, потрібно не забувати про необхідність виконання перев'язки блоків. Виконувати її потрібно так само, як і при роботі з цеглою. В кожному наступному ряду блоки зрушують на половину довжини по відношенню до попереднього ряду.

Приготовление клея для пеноблоков

Клейовий розчин для піноблоків приготувати згідно до інструкції, прописаної на упаковці. Зубчастим шпателем нанести спочатку клей бічні стінки блоку, а потім на нижню частину. Укласти блок. Кожний ряд покладених блоків перевіряють рівнем.

Армування стін

Зменшити і усунути розтріскування стін під час усадки будинку допоможе армування. Виклавши перший ряд блоків, потрібно на їх поверхні вирізати штроби (40 х 40 мм) відступивши від краю блоку мінімум на 60 мм. Робити два паралельних паза по всьому контуру з заокругленнями по кутах. Ретельно очистити пази від пилу і наповнити клеєм. Укласти арматурні прути діаметром 8 мм Продовжити кладку блоків. Зробивши чотири ряди, повторити армування.

Армирование стен

Над віконними і дверними прорізами з обох сторін кладки встановити металеві куточки. Довжина куточка повинна перевищувати ширину прорізу мінімум на 60 см. Для широких отворів цей розмір повинен бути збільшений. Перш ніж встановлювати куточок, в стіні вирізати паз і змастити клеєм. Укладання куточка проводиться у вертикальній площині внутрішньої і зовнішньої лінії стіни.

Для бригади з чотирьох осіб на кладку стін будинку розміром 12 * 10 метрів достатньо всього 7-10 днів, якщо працювати в хорошому темпі.

Крок №6. Стельове перекриття, горище і дах. Для перекриття стелі використовують готові заводські плити чи дерев'яні балки. При купівлі балок потрібно звернути увагу, щоб вони були сухими. Для обв'язки балок стелі використовувати 30 мм дошку.

Стропильная конструкция крыши

Горищні конструкція збирається на землі і піднімається наверх для встановлення. Кроквяну конструкцію обшивають дошками, укладають гідроізоляційний шар і покрівельне покриття.

Крок №7. Установка дверей і вікон.

Дом из пеноблоков до отделки

Крок №8. Оздоблення фасаду будинку з піноблоків. Якщо не зробити зовнішню обробку побудованого будинку з піноблоків своїми руками, через час стіни потемніють і будуть виглядати не дуже привабливо. До всього іншого зовнішня обробка посилить якісні характеристики пінобетону і зробить будинок ще тепліше і міцніше.

Наружная отделка дома

Способи обробки:

 • Декоративні панелі або сайдинг. Між стіною і навісний облицюванням обов'язково залишити повітряний зазор.
 • Використання сумішей, призначених для штукатурки пінобетону.
 • Оздоблювальний камінь або цегла.
 • Затирка швів і фарбування стін з піноблоків силіконовими паронепроникними фарбами.

Внутрішня обробка будинку з пінобетону може бути виконана абсолютно з різних матеріалів.

Додаткова інформація

Для виконання штроб під електричний кабель використовують штроборез. Дрилем в пеноблоках легко висвердлити отвори для вимикачів і розеток.

Сверление гнезд под розетки

Піноблоки чудово піддаються свердління. Ввернути маленький шуруп буде легко і просто. Якщо вам потрібно повернути великий шуруп, використовуйте спеціальні дюбелі-саморізи для пінобетону.

Щоб розрізати блок на потрібні шматки, використовуйте ножівку з великими зубами.

Для повного зведення будинку з піноблоків бригадою з чотирьох чоловік знадобиться всього один сезон.

Фото будинків з піноблоків

Пеноблочное строение

Дом в процессе строительства

Дом с четырехскатной крышей

Дом до отделки

Відео

Всі етапи, які були описані вище, ви можете побачити в цьому ролику.

Читайте також: