Доріжки на дачі своїми руками

17.01.2021
17 686
Admin

Дорожки на даче своими руками

 1. Основні етапи
 2. Насипні доріжки
 3. Тротуарна плитка
 4. Доріжки з цегли
 5. Асфальтові доріжки
 6. Дерев'яні доріжки
 7. Відео

Одним з показників краси і гармонійності дачної ділянки є садові доріжки, що ведуть до будинку і з'єднують його з різними будівлями, наприклад, із зоною відпочинку, лазнею або теплицею. Найчастіше доріжки крім прямого призначення - ходи за ним в будь-яку погоду з комфортом, грають ще і декоративну роль, будучи важливим елементом ландшафтного дизайну. Доріжки на дачі своїми руками цілком можна зробити, головне - визначитися з матеріалом і своїми можливостями.

Як і будь-яке будівництво, облаштування садових доріжок повинно починатися з проектування їх місця розташування і вивчення вихідних умов заміського ділянки. Перед тим, як зробити доріжки, необхідно прив'язати їх до ділянки, визначитися, які вони будуть по ширині, і врахувати інші нюанси.

Основні етапи

 • Створення розмітки на ділянці. Якщо доріжка буде пряма, то її можна позначити за допомогою мотузки і кілочків. Якщо доріжка буде звивистій, то для її розмітки багато кілочків і мотузки. Стандартна ширина доріжок - 80 див.
 • Вибір матеріалу. В даний час існує великий вибір матеріалів для садових доріжок. Все залежить від фінансових можливостей, умов ділянки і власних можливостей.
 • Підготовка грунту. Зазвичай необхідно знімати до 30 см ґрунту. На дно траншеї укладають дренажний наповнювач, утримує вологу.
 • Укладання покриття. Цей етап цілком залежить від обраного матеріалу.

Щоб створити садові доріжки своїми руками Вам знадобляться наступні матеріали та інструменти:

 • Матеріал для укладання (тротуарна плитка, асфальт, дерев'яні бруски і т. д.);
 • Цемент;
 • Гравій;
 • Пісок;
 • Ємність для замісу;
 • Дерев'яні дошки;
 • Кілочки;
 • Шнур;
 • Гумовий молоток;
 • Лопата;
 • Рівень;
 • Рулетка.

Дачні доріжки повинні бути красивими і надійними, простими у догляді та ремонті. Матеріал, з якого виконана доріжка, відіграє істотну роль.

Насипні доріжки

Насыпные дорожки

Одні з найпростіших видів дачних доріжок виробляються з щебеню або гравію. Традиційно для цих цілей використовується дрібна крихта будівельного каменю, граніту або цегли. Матеріал може бути просто насипаний в неглибоке розташоване в землі ложі, заздалегідь підготовлене і витовчене.

Подібна доріжка послужить значно довше, якщо під шаром матеріалу буде укладена спеціальна подушка - шар гальки або битої цегли.

Доріжка з кольорового щебеню красиво виглядає на тлі зеленої трави і дерев. Вона не буде затримувати опади, сохне швидко після опадів і не ковзає в ожеледицю. До очевидних недоліків необхідно віднести той факт, що дрібні фракції матеріалу, особливо при вологій погоді, з часом розносяться по дачній ділянці на взуття, можуть потрапити і в будинок, на дільницю що не дуже бажано і практично.

Тротуарна плитка

Тротуарная плитка

Для мощення садових доріжок ідеально підходять готові плити, що мають товщину не менше 60 мм. Тротуарна плитка або великоформатні плити відповідають як естетичним, так і практичним потребам садівників. За колірною гамою до зелені газонної трави підходить плитка червоного, піщано-жовтого, синього або охристого кольору. Плитка повинна мати шорстку поверхню, не бути слизькою в ожеледицю і дощову погоду.

Плитку невеликого розміру зазвичай важко укладати, тому бажано, щоб матеріал мав розміри 300x300 мм Укладання тротуарної плитки відбувається прямо на утрамбований пісок. У місцях масового скупчення людей і більшої прохідності плитку фіксують на цементний розчин, який укладають на шар гравію 100 - 200 мм. Плитку необхідно злегка пристукивать для скріплення і усадки спеціальним гумовим молотком. Виникають щілини між плитками потрібно намагатися робити більш вузькими. Якщо укладається матеріал різних розмірів, чергувати його необхідно однаково.

При укладанні обов'язково потрібно використовувати рівень або довгу рівну дошку для перевірки горизонтальності монтажу.

В кінці роботи щілини заливають цементним розчином. При плануванні ділянки та садових доріжок потрібно заздалегідь передбачити ухил для стоку води.

Доріжки з цегли

Садовые дорожки из кирпича

Для облаштування садових доріжок багато дачники воліють використовувати перепалений цегла і ламані залишки, які служать для заповнення невеликих проміжків або створюють візерунчасту кладку.

Щоб викласти садову доріжку з цегли, необхідно попередньо розмітити її розміри і напрямок ухилу, зняти на зазначену глибину шар грунту. Глибина повинна відповідати висоті цегли, який поставлений на бік. По краях доріжки з допомогою кілочків облаштовується окантовка дерев'яними дошками.

Відрив траншею по намічених габаритами, встановлюють по краях дошки, попередньо расперев їх брусками через 1,2 - 1,6 метра. Садова доріжка з цегли обов'язково повинна мати невеликі ухили. Дно траншеї засипають щебенем або крихтою каменю так, щоб цегли були врівень з дошками. Шар грунту вирівнюють до потрібного рівня за допомогою дерев'яної планки або рівня.

Коли подслой буде вирівняно, приступають до цегляній кладці. Цеглу укладають як можна щільніше один до одного. Можна залишити щілини для трави, але їх потрібно заповнити піском і для ущільнення проливати водою.

Для запобігання зсуву після укладання зазори в кладці бажано засипати піском.

Асфальтові доріжки

Для прокладки доріжок досить часто вживають асфальт. Для попередньої підготовки готують міцну основу, на яке насипають залиту асфальтом крихту з каменю, ще в теплому вигляді масу зрівняють і утрамбовують. Фінішний шар асфальтового покриття повинен бути не менше 30 мм. Сьогодні широко використовують кольорові асфальти, які укладають в холодному стані.

Дерев'яні доріжки

Деревянные дорожки

Дуже красиво і оригінально виглядає садова доріжка, вимощена круглими дерев'яними брусками, проте вона абсолютно не підходить для регіонів з підвищеною вологістю. Бруски повинні бути висотою не менше 200 мм. Для укладання можна використовувати практично будь деревини, хоча тверді породи дерева будуть міцніше і довговічніше.

Щоб дерев'яна доріжка служила довго, перед укладанням все бруски треба обробити спеціальним пропитывающим складом або мазутом, дати йому висохнути.

Нижня частина бруска для надійності обробляється рідким асфальтом. Щоб деревина не піддавалася гниття, її укладають на основу з піску. Розташовувати бруски потрібно з чергуванням більш широких і вузьких заготовок, максимально гармонійно. По краях укладають бруски максимальних розмірів. Готове покриття засипають піском і грунтовно поливають водою, щоб пісок обов'язково заповнив всі щілини.

Відео

Пропонуємо вам подивитися, якими можуть бути садові доріжки. Можливо, ви знайдете цікаву ідею.

Супер-ідея для оформлення садової доріжки!

Дізнайтеся, як зробити садову доріжку з підсвічуванням.

Читайте також: