Доріжки на присадибній ділянці

17.01.2021
3 649
Admin

Дорожки на приусадебном участке

  1. Створення піщаних доріжок
  2. Створення доріжок з цегли або плитняку
  3. Створення доріжок з бетонних плит

Доріжки на присадибній ділянці виконують не лише функціональну, але і декоративну навантаження. Адже приємно ходити по спеціальних доріжках, по яких в будь-яку погоду можна дістатися до необхідного місця на ділянці. Доріжки можна виконати з багатьох матеріалів: піску, шлаку, щебеню, бою цегли і інших.

Створення піщаних доріжок

Подготовка песчаной основы для дорожек

Починають роботу по створенню простих піщаних доріжок з копання канави шириною шістдесят-вісімдесят сантиметрів і глибиною двадцять п'ять сантиметрів. Для отримання піщаної доріжки укладають шари великого і дрібного піску товщиною по п'ять-сім сантиметрів. Всі шари по черзі трамбують і зволожують. За таким же принципом відбувається робота з влаштування доріжок з битої цегли, шлаків і щебеню. Трамбування можна зробити з обрізку колоди. На одному кінці колоди роблять ручки, а на іншому прикріплюють обрізки дошки товщиною чотири-п'ять сантиметрів.

Створення доріжок з цегли або плитняку

Дорожки из плитняка

При створенні доріжок з більш великого матеріалу (великі шматочки цегли, плитняку) роблять піщану подушку товщиною близько чверті метра, на яку укладається матеріал. Потім присипають піском для того, щоб заповнити щілини між матеріалом і поливають водою. При використанні булижника виконується така ж робота, тільки ще й сам кругляк треба буде вирівняти за допомогою кувалди. Якщо після будівлі будинку залишилися обрізки пиломатеріалу, то його теж можна використовувати для пристрою доріжок. Попередньо шматочки непотрібних колод, брусів, дощок розрізаються на частини і укладають за таким же принципом, як і великий битий цегла.

Створення доріжок з бетонних плит

Дорожки из бетонных плит

Звичайно ж, можна зробити і більш довговічні й надійні доріжки на присадибній ділянці. Для цього застосовують бетонний розчин або вже готові бетонні плити. Бетонні плити також укладаються на піщану подушку, а отримувані щілини між плитами засипають піском і поливають водою. Для проведення робіт по укладанні доріжок з бетонного розчину потрібно більш тривалий час. У вже вириту канаву, яка має глибину двадцять п'ять сантиметрів, на дно укладають шар піску, а потім шар щебеню товщиною по десять сантиметрів, які поливають водою і утрамбовують. Далі роблять опалубку. Для цього по краях доріжок укладають дошки на ребро шириною сім сантиметрів, які повинні виступати над рівнем поверхні. На криволінійних ділянках можна замість дошки застосувати картон або фанеру. Через кожен метр поперек опалубки встановлюють тоненькі дощечки. Розділяти бетонне покриття обов'язково треба, оскільки взимку мороз може його розірвати. При заливці розчином поверхню вирівнюють і роблять ухил по обидві сторони для стоку води. Доріжки на присадибній ділянці з бетонного розчину можна прикрасити мозаїчним малюнком, виконавши його з гальки, щебеню, битою плитки, осколки фарфорового посуду. Після виконаної роботи саму доріжку обгортають мокрим дрантям і підтримують ганчір'я мокрою протягом семи днів. Поява на ділянці спеціально зроблених доріжок додасть навколишнього обстановці доглянутий і чудовий вигляд.

Також реклмендуем прочитати статтю: "Укладання тротуарної плитки своїми руками".

Дорожки из плит для дачи

Дорожки из камня на бетоне

Читайте також: