Дренаж фундаменту своїми руками

17.01.2021
3 359
Admin

Дренаж фундамента своими руками

  1. Перший етап - підготовка фундаменту
  2. Другий етап - влаштування гідроізоляційного шару
  3. Третій етап - розведення та укладання дренажу
  4. Відео

Дренаж фундаменту призначений для відводу ґрунтових і поверхневих вод з ґрунту за допомогою водовідвідних каналів. Конструкція водовідвідних каналів залежить від висоти проходження грунтових вод, від рельєфу місцевості, а також від ухилу самого ділянки, на якій зведено будинок або будинок. Крім даної системи каналів фундамент будинку оснащують дренажем. Він виключить негативний вплив вологи, тим самим продовжить термін експлуатації фундаменту. Плюс до всього дренаж буде перешкоджати появі вогкості на внутрішніх стінах житлових і підвальних приміщень.

Способ дренажа фундамента

Пристрій дренажної системи повинна проводитися кваліфікованими працівниками. Якщо немає такої можливості, то можна самостійно провести будівельні роботи. Перш ніж приступити до пристрою дренажу фундаменту своїми руками, необхідно ретельно ознайомитися з поетапною інструкцією, та придбати всі необхідні матеріали для процесу.

Не варто економити на будівельних матеріалах і дотримуватися певних вимог. Так як будь-яке відхилення від технічних норм призведе до передчасного виходу з експлуатації дренажу.

Існує два типи дренажних систем - кільцевої та пристінний дренаж. Кільцевий дренаж влаштовуються в будинках, де немає підвального приміщення цокольного поверху. А пристінний призначається для багатоповерхових будинків з підвальним приміщенням.

Є ще одна відмітна риса між дренажними системами - це розташування системи в грунті. Кільцевий дренаж фундаменту розташовується на глибині 3 метрів в грунті і не має вимощення. Пристінний дренаж вкладається як можна ближче до фундаменту будинку.

Перший етап - підготовка фундаменту

Подготовка фундамента

Підготовка фундаменту перед роботою полягає в наступному: знімається верхній шар землі, що примикає до фундаменту, і формується траншея шириною не менш 100 см. З кожним кроком поглиблення траншеї необхідно зчищати старий гідроізоляційний шар землі. Після того як буде оголений фундамент, приступають до осушення поверхні фундаменту. Перший спосіб осушення - природним шляхом. І другий спосіб - дренаж тепловими гарматами. Обидва способи можна зробити своїми руками.

Другий спосіб найбільш оптимальний, так як на просушування поверхні фундаменту йде менше часу, ніж першим способом.

Другий етап - влаштування гідроізоляційного шару

Гидроизоляция фундамента

Перед тим як приступити до безпосереднього укладання дренажу, необхідно подбати ще про гідроізоляції фундаменту.

Існує кілька типів гідроізоляції - обклеювальна, рулонна та обмазувальна. Вибір гідроізоляції залежить від глибини фундаменту і якості грунту.

Серед перелічених видів найактуальнішим видом вважається обклеювальна гідроізоляція фундаменту на бітумній основі.

Перевага бітумної гідроізоляції в тому, що вона довговічна і бездоганно відштовхує воду. Але одного гідроізоляції мало для того, щоб поверхня фундаменту служила тривалий час. Запорука довговічності та ефективності системи - це вентиляція фундаменту.

Засыпка гравием

Її облаштовують із гравію середньої і великої фракції. Чому саме такий розмір? Секрет у тому, що гравій великої і середньої фракції не в грунті затримує воду і пропускає повітря на відміну від дрібного гравію, в якому відбувається скупчення бруду і води. Плюс до всього шар гравію є бездоганною теплоізоляцією.

Що стосується усадки, то гравій менше піддається їй, відповідно, не потрібно чекати поки просяде грунт і можна відразу приступати до облаштування вимощення і декоративній обробці. Єдиний мінус дренажу з даного матеріалу - це дорожнеча. Але ціну виправдовує якість.

Третій етап - розведення та укладання дренажу

Дренажна система укладається після завершення гідроізоляції та вентиляційного дренажу.

На відстані 1 м від будівлі прокапывается рів із глибиною нижче фундаменту. Ширина рову повинна відповідати товщині дренажної труби плюс повинне залишитися місце для проміжного шару.

Трубы дренажные

Перш ніж взятися укладати по периметру траншеї трубу для дренажу, необхідно підготувати «подушку», на яку будуть укладатися труби. В якості подушки можна використовувати пісок, засипаній в траншею під ухилом 1см на 1м. Ухил необхідний для того, щоб вода не затримувалася а стікалася по трубах. Щоб точно створити «правильний» ухил необхідно контролювати його будівельним рівнем.

Другий шар подушки створюється з геотекстилю.

Третій шар - це щебенева 50 мм фракції прошарок, вона також складається з ухилом.

Система дренажа

У завершенні шарів укладається трубна система. По всій довжині труби обов'язково повинні просверливаться отвори діаметром від 1,5 мм до 6мм. Відстань між отворами не повинно перевищувати 5-8см. Після закінчення прокладання дренажних труб проводиться дренаж фундаменту будинку за допомогою перфорованої труби. Перфорована труба прокладається своїми руками по периметру будови і нижче нижньої частини фундаменту.

Після укладання перфорованої труби засипається поверхневий шар щебеню товщиною 10 див. Щоб зафіксувати багатошаровий дренаж, необхідно краю геотекстильного шару внапуск закріпити поверх щебеню. Щоб тканина не розгорталася, її закріплюють щебенем або гравієм.

Устройство дренажа

Четвертий етап - установка ревізійних колодязів. В кожному кутку будинку проробляється дренажний колодязь, і виводитися в стічний колектор. Як правило, колектор повинен знаходитися на відстані 5 м.

Відео

Даний відеоматеріал розповість про влаштування дренажної системи.

Читайте також: