Дров'яні каміни своїми руками

17.01.2021
6 151
Admin

Дровяные камины своими руками

 1. Види дров'яних камінів
 2. Вибір каміна
 3. Рекомендації з облаштування дров'яного каміна
 4. Дров'яні каміни фото:

Дров'яним каміном зазвичай називають особливим чином оформлену домашню піч з відкритою топкою. Обігрів приміщення при цьому здійснюється тільки за рахунок виділяється від згоряння деревини теплової енергії. Віддається каміном тепло становить, як правило, не більше 10-20 %, а вся інша енергія витрачається не зовсім ефективно, а точніше - йде в трубу. Тому подібна споруда використовується найчастіше не для ґрунтовного опалення кімнат, а швидше як особливий елемент декору, який дозволяє насолоджуватися «живим» вогнем не виходячи з дому.

Побудувати дров'яної камін своїми руками ви зможете в тому випадку, якщо будете дотримуватися певних правил і інструкцій. Деякі з цих інструкцій ми спробуємо висвітлити у пропонованій вашій увазі статті.

Відразу звернемо увагу на ту обставину, що в квартирі міського багатоповерхового будинку сконструювати камінну піч вам навряд чи вдасться. Отримати дозвіл на будівництво каміна в сучасному багатоповерховому будинку практично неможливо. Краще всього така споруда підходить для розміщення його на дачі або в приватному заміському будинку.

Види дров'яних камінів

Виды дровяных каминов

Дров'яні каміни можуть мати самі різні виконання і відрізнятися як за формою і габаритами, так і по виду, що використовується для їх виготовлення матеріалу і стилем оформлення.

Більшість з цих модифікацій камінного вогнища працюють зазвичай на твердих видах палива (дрова, вугілля тощо). За стилем архітектурного виконання вони, як і звичайні каміни, поділяються на печі:

 • класичного стилю;
 • з авангардним дизайном;
 • оформлені під сільський стиль (кантрі);
 • виконані у стилі модерн.

Камин в стиле модерн

За місцем свого розташування у просторі приміщення дров'яні каміни діляться на наступні види:

 • вбудовувані;
 • кутові;
 • пристінні;
 • острівні.

Островной камин

По виду використовуваного матеріалу всі ці конструкції прийнято ділити на чавунні і металеві каміни.

У приватному будинку дров'яної камін кутового типу, наприклад, може розміщуватися у вітальні, робочому кабінеті або кімнаті для паління. Більшість камінів подібного типу зазвичай викладається з цегли і може мати самі різні варіанти облицювання. Розміри камінів кутового типу залежать, як правило, від розмірів тих приміщень, де вони розташовуються.

Вибір каміна

Выбор камина

Для тих, хто має бажання побудувати камін своїми руками, добре підійде дров'яної камін, зроблений з того чи іншого металу. Особливо великим попитом почали користуватися такі каміни з настанням епохи «Хай-Тек». Такі печі дуже зручні в експлуатації, оскільки можуть випускатися і в розбірному варіанті (що дозволить вам демонтувати їх з настанням літа).

Камин в стиле Хай Тек

Дуже стильно виглядають в наш час і чавунні камінні конструкції. Для їх облаштування вам достатньо придбати звичайну чавунну топку, яка потім закривається спеціальним порталом з литого чавуну.

Камин из чугуна

Зазначимо, що під легкі або розбірні конструкції робити ґрунтовний фундамент зовсім не обов'язково.

Для таких печей досить зробити рівну основу, викладене з декількох шарів цегли (зазвичай вистачає трьох рядів). При організації такого фундаменту спочатку на майданчик поміщається змочений в розчині глини повсть, а зверху на нього вкладається сталевий лист. Іноді замість цегли використовується полегшена бетонні плити.

Рекомендації з облаштування дров'яного каміна

Схема обустройства дровяного камина

Дров'яний камін класичного типу зазвичай складається з двох основних частин - топливника і димової труби без системи димоходу.

При самостійному виготовленні такої конструкції вам необхідно взяти до уваги наступне:

 1. Камінний топливник повинен бути досить широким, але не надто глибоким, причому його бічні та верхні поверхні повинні розширюватися в бік приміщення.

  Схема устройства дымохода камина

 2. У внутрішній частині каміна (прямо в тому місці, де топливник плавно переходить в трубу) обов'язково слід зробити спеціально відформований газовий поріг. Цей поріг потрібен для того, щоб створити перешкоду утворенню іскор і небезпечних перепадів тиску, призводять до підвищеної задимленості каналу і накопиченню в ньому сажі. Газовий поріг можна зробити на 1-2 см ширше розмірів димової труби, причому його виступ може бути виконаний урівень з лицьової стіною труби.
 3. Оскільки в каміні подібного типу отримати більшу тягу не вдається - вам доведеться зробити над ним спеціальну накопичувальну шахту, з якої яке утворюється дим буде з часом поступово віддалятися по трубі на вулицю.
 4. Якщо у вас є готовий димовідвід, то можна вибрати більш простий варіант виготовлення дров'яного каміна, який передбачає використання готових паливних касет як топливника.
 5. Заключним штрихом в облаштуванні затишного домашнього вогнища є встановлення традиційної решітки для гасіння іскор та укомплектування його набором кованих інструментів.

Дров'яні каміни фото:

Красивый кирпичный камин с отделкой из камня

Необычный островной камин

Красивый камин в интерьере

Встроенный в стену дровяной камин

Читайте також: