Душова кабіна своїми руками

17.01.2021
4 132
Admin

Душевая кабина своими руками

 1. Комплектація
 2. Підготовка до складання
 3. Складання кабіни
 4. Запуск в експлуатацію

Останнім часом все більшим попитом користуються у вітчизняного споживача знайомі багатьом з нас кабіни для душу, встановлюються у ванній кімнаті. У зв'язку з цим природно виникає питання про те, а чи можна зібрати таку душову кабіну своїми руками.

Комплектація

Справа в тому, що за облаштування душової кабінки з пропонованого ринком набору комплектуючих виробів вам доведеться викласти чималі гроші. Послуги фахівців, які займаються такими операціями, оцінюються сьогодні сумою, починаючи від 3500 рублів і вище (в залежності від вашого регіону і вибраної моделі). Лише цим обставиною пояснюється бажання багатьох господарів самостійно зайнятися складанням душової кабіни. Зазначимо, що після уважного вивчення будови самої кабіни і додається до комплекту інструкції, таку роботу зможе виконати сьогодні будь-який бажаючий.

Зауважимо також, що процедура складання душової кабіни повністю визначається особливостями обраного вами набору, зазвичай складається з наступних елементів:

 • піддону зі спеціальним каркасом, використовуваним для встановлення та вирівнювання;
 • двері, оснащеної роликами і монтажними кріпленнями;
 • кришки або стельової панелі;
 • стінки або бічній панелі.

При облаштуванні душової кабіни найпростішої конструкції (без стінки і панелей) використовується кутова зона ванної кімнати з двома рівними стінами, які й виступають у ролі відсутніх елементів.

Підготовка до складання

Подготовка к сборке кабины

В ході установки типової душової кабіни зчленування окремих її частин здійснюється зазвичай з використанням болтів і шурупів, які входять в комплект поставки. При купівлі комплекту необхідно звернути особливу увагу на те, щоб всі кріпильні елементи конструкції мали спеціальне антикорозійне покриття.

Перед початком остаточного монтажу кабіни необхідно провести пробну її збирання на будь вільному майданчику квартири. Подібне «опробування» дозволить вам розібратися в особливостях пристрою кабіни і тонкощах її складання, а також переконатися в повноті комплектації. При цьому ні в якому разі не слід нехтувати додається до комплекту інструкцією. І лише по завершенні усіх цих підготовчих процедур ви можете перейти до установкедушевой кабіни своїми руками.

Схема душевой кабины

У самому загальному випадку складання душової кабіни проводиться в такій послідовності:

 • облаштування піддону і підведення до нього стоку;
 • монтаж стінок і панелей (при необхідності);
 • підключення стоку до системи каналізації;
 • підключення електропостачання душової кабіни (по необхідності);
 • ревізія всіх з'єднань і запуск в експлуатацію.

Складання кабіни

Сборка кабины

Монтажні роботи починаються зазвичай з установки піддону для майбутньої ванної кімнати. Якщо в комплекті поставки при цьому є спеціальні настановні ніжки - збираємо їх у відповідності з вказівками інструкції, що додається.

Після установки піддону на місце необхідно підключити до нього водостік,для чого вам знадобиться набір сантехнічних з'єднувачів (труб і перехідників). При їх підводці не шкодуйте герметика і ретельно уплотняйте всі робочі з'єднання стоку. По завершенні його монтажу ви можете перейти до регулювання рівня установки піддону. Регулювання висоти ніжок добийтеся ідеально рівного стану піддону, контролюючи його за допомогою будівельного рівня.

Після установки піддону можна переходити до складання задньої стінки і бічних панелей кабіни. Порядок проведення цих складальних операцій визначається обраною вами комплектацією, але при будь-якому варіанті збірки при кріпленні стінок до піддону не слід забувати про герметику (колір герметика зазвичай вибирається з урахуванням ваших уподобань).

Схема подведения воды к душевой кабине

Відразу ж після монтажу задньої стінки можна приступати до організації системи підводки води. Водопостачання душової кабіни найкраще організувати з допомогою звичайних гнучких шлангів певної довжини, які вводяться в неї в спеціально передбачених для цього місцях. Після монтажу всієї системи подачі води обов'язково підтягніть місця зчленування труб їх і кріплення.

Відразу слідом за цим можна перейти до монтажу стельової панелі кабіни, яка встановлюється досить легко. Кришка кабіни монтується на стінку за допомогою вхідного в комплект постачання кріплення і ущільнюється за допомогою того ж герметика.

Нанесение герметика

На заключній стадії робіт встановлюються дверки кабіни і прикладена до обраного вами комплекту фурнітура. При установці дверей особливу увагу слід приділити роликовому механізму зміщення дверей, який налаштовується за допомогою спеціальних регулювальних гвинтів.

Запуск в експлуатацію

Запуск душевой в эксплуатацию

По завершенні складання всієї конструкції ви зможете приступати до пусконалагоджувальних операціями. Насамперед, слід перевірити нормальність функціонування водостоку і герметичність кабіни. При наявності протікання в точках сполучення кабіни зі стінами ванної вам буде потрібно ще раз ущільнити ці місця з допомогою герметика. Після цього ви можете включити душ кабіни на повну потужність і переконатися в тому, що всі системи функціонують нормально.

Особливо слід обговорити ситуацію, коли ви плануєте розширити можливості вашої кабіни і хочете влаштувати в ній гідромасаж. У цьому випадку для одержання необхідного напору струменя вам доведеться встановити спеціальний резервуар (не менше 200 літрів) і вбудований насос для подачі води під тиском. А для запуску такого насоса в експлуатацію вам, природно, необхідно буде провести до кабіні електричну підводку.

У відповідності з існуючими нормами електроживлення до душової кабіни повинна підводитися з окремого кабелю, прокладеному безпосередньо від квартирного щитка. Такий кабель повинен мати три мідні жили з перерізом кожній не менше 2 кв. мм (за умови, що потужність насоса - не більше 5 кВт).

Електроживлення кабіни з насосом такої потужності можна організувати через окремий захисний автомат із струмом спрацьовування на 25 ампер. Крім цього при підключенні кабінки до електричної мережі вам обов'язково доведеться встановити в лінію пристрій захисного відключення (УЗО), а також приєднати заземлюючу жилу кабелю до системи вирівнювання потенціалів.

Читайте також: