Двері майбутнього: каное, шпон та муранське скло

17.01.2021
1 454
Admin

Двери будущего

При виборі міжкімнатних дверей, ми в першу чергу дивимося на їх зовнішній вигляд і матеріал, з якого вони виготовлені. Натуральне дерево, як і раніше, править балом - сьогодні, як і багато років тому, з нього виробляють масивні двері, які не тільки здатні підкреслити хороший смак їх володарів, але й забезпечити надійність, «стійкість» житла в цілому. Універсальність цього дерева незаперечна: воно поєднується з будь-якими видами оздоблювальних матеріалів і гармонійно виглядає в обстановці будь-якого стилю.

Двери из натурального дерева

Втім, існують деякі обмеження в використанні цільно-дерев'яних конструкцій. Вони носять не естетичний, а кліматичний характер. Двері, виготовлені з масиву, інкрустовані або оброблені шпоном рідкісної породи дерева, вимагають підтримки в будинку спеціального рівня температури і вологості.

Двери из массива

В іншому випадку вам доведеться періодично викликати реставраторів і вкладати додаткові кошти в парадний вигляд цих дверей.

Сьогодні з масиву дорогих порід (горіха, черешні, груші і навіть південноамериканського каное) нерідко виконують каркаси дверей, а коробку і фільонки покривають багатошаровим шпоном. Така двері виглядає не менш благородно, ніж повністю дерев'яна, а ось заощадити своєму господареві такий варіант дозволить. Деякі виробники також наносять на двері спеціальне покриття з воску, додає дереву чарівний матовий відблиск. Двері з ламінату - ще більш демократичний варіант за ціною. При цьому ламіновані двері стійкі до всіляких перепадів клімату. Цей синтетичний матеріал володіє високою міцністю і вологостійкістю, він може відтворити текстуру будь-яких видів дерева. Ламінат добре поєднується в інтер'єрі з плетеними або дерев'яними меблями, паркетом. Єдине, в такому випадку двері та меблі рекомендується перевірити заздалегідь на сумісність. Враховуючи текстуру і колір тих і інших, - коли всі елементи обстановки стикаються на площі однієї кімнати, виконати це набагато складніше.

Двери из ламината

Сучасні виробники не прагнуть замаскувати "дерев'яний" ламінат під те або інше породисте дерево - як правило, поверхня двері покривається фарбою або кольоровим лаком. Виглядає такий виріб досить красиво і найкраще підходить для інтер'єру, виконаного в сучасному стилі. При цьому необхідно пам'ятати, що жодна двері у квартирі (за винятком дитячої кімнати) не повинна бути надто настирливим і яскравою плямою. Скляні двері майбутнього - особлива тема. Повністю прозорі, інтригуюче матові або кольорові, ці моделі не стільки розділяють два приміщення, скільки по-новому дозволяють зонувати квартиру. Двері зі скла візуально збільшують площу простору.

Стеклянные двери

Перехід з передпокою або коридору у вітальню, а також з кухні в зал зовсім не обов'язково ховати за непроникною дверима. Набагато краще дозволити природному денному світлу проникати з однієї кімнати в іншу (небажані звуки та запахи при цьому будуть стримані склом). Незамінна така двері для ванної, оскільки таке полотно захищено особливим покриттям від вологи та забруднення. А для підтримки інтимності процесів, що відбуваються у ванній, для цієї двері, звичайно, необхідно вибрати скло матове, кольорове або з візерунком.

Дверное стекло с узором

Сучасні двері з скла взагалі рідко зустрічаються без візерунків. Яка-небудь розсип «крапельок» або скромні квадратики неодмінно виявляться навіть на поверхнях дверей брутальної моделі хай-тек. Малюнок наносять шляхом або піскоструминної обробки, травлення або гравіювання, або спеціальними фарбами. У перелік дверей підвищеної цінності входять екземпляри з вітражами і вставками з кришталю або муранського скла. Їх унікальність особливо виражається в сонячний день: промінь сонця, потрапляючи на візерунки, що проектується на стіни, підлогу і стелю кімнати. Виходить чарівний ефект, але антикризовим назвати цю пропозицію не можна.

Двери из муранского стекла

Зовнішнє обличчя двері складається не тільки з матеріалів полотна, але і наличників. Вони грають ту ж роль, що і рамка у випадку з мальовничою картиною, - урочисто декорують і обрамляють дверний проріз. Для дерев'яних або імітують деревину дверей, лиштви, як правило, виготовляють з деревини в тон полотна або, що рідше, за контрастом (світлий - темний). До скляним або заскленим дверей можна додати лиштви будь-яких кольорів, проте дизайнери рекомендують зупинятися на нейтральних рішеннях, оскільки головну роль відіграє саме полотно, а не його обрамлення.

Наличники для дверей

За своєю формою лиштви діляться на кілька видів - заокруглені (фасонні), плоскі, телескопічні або фігурні. Цей вибір повністю залежить від дизайну і стилю інтер'єру. Наприклад, плоскі лиштви чудово підійдуть до хайтечному або мінімалістському інтер'єру, а фігурні і закруглені (наприклад, виконані у формі колон або пілястрів») - до квартирі, виконаної в стилі рококо, бароко чи класицизму. Часто при виборі дверей виникає питання, чи обов'язково купувати лиштви разом з дверима, або цю деталь завжди можна придбати пізніше. Якщо ви вирішили встановлювати скляні двері, то придбання лиштв можна відкласти. Але у випадку з дерев'яним полотном, про наличниках варто подумати заздалегідь. Їх доведеться вибирати в тон вже встановленої двері, таким чином, ви будете обмежені у виборі.

Дверь с витражным стеклом

Красивая дверь

Дверь в античном стиле

Читайте також: