Дверна фурнітура - важливі дрібниці

17.01.2021
3 058
Admin

Дверная фурнитура

  1. Установки для замикання дверей
  2. Дверні ручки
  3. Дверні петлі

Непрацюючі засувки і скрипучі петлі здатні заподіяти господареві будинку чимало прикростей. Щоб уникнути цього, слід уважно підійти до питання вибору комплекту фурнітури для міжкімнатних дверних конструкцій. Для початку необхідно грунтовно і серйозно вивчити доступні пропозиції по дверної фурнітури. В комплекти фурнітури входять дверні ручки, установки для запирання дверей і дверні петлі. Розглянемо докладніше ці види фурнітури.

Установки для замикання дверей

Защелка с замком

Як правило, міжкімнатні двері обладнані системами для затвора трьох типів: засувками з фіксатором, простими засувками і врізними замками, які відкриваються ключем. Якщо потрібно періодично закривати приміщення зсередини, то оптимальним рішенням буде засувка з фіксатором. Їх часто встановлюють на дверях, що ведуть в туалет і ванну. З цього приводу пристрою запору іноді обладнуються написами «зайнято» та «вільно». У простих засувок сама примітивна конструкція. Всередині засувки розташований ролик, фалер (трикутник) з пружиною або магніт. Такі механізми встановлюють на дверях, що ведуть у кімнату, доступ до якої не обмежений. Якщо двері необхідно закривати як зсередини, так і зовні, то використовують стандартний врізний замок. По суті, ці замки практично не відрізняються від тих, які встановлюються на дверях входу - різниця тільки в простоті конструкції і ступеня секретності замку.

Врезной замок с защелкой

На російському ринку представлені як імпортні, так і вітчизняні замикаючі пристрої, що мають різну конструкцію, якість збірки і вартість.

Дверні ручки

Дверные ручки

Ручка - невід'ємна частина будь-якої двері. В наш час популярні ручки-скоби (стаціонарні), кнопкові ручки і натискні ручки. Пристрій стаціонарних ручок надзвичайно просто, вони практично не мають рухомих деталей. Найбільш популярні ручки П - подібної форми - за них не чіпляється одяг і, крім цього, вони легко очищаються. Нерухомі ручки Г-подібної форми позбавлені цих достоїнств і тому поширені менше. Натискні і поворотні кнопкові ручки, по суті, являють собою однакову конструкцію - різниця лише у типах прикладених зусиль. Такі ручки комбіновані з фалевою засувкою. Ручка поворотного типу має Г - подібний вигляд, кнопкова - округлий. Кнопкові ручки прості у використанні, і двері, оснащені таким пристроєм, можуть бути відкриті без допомоги рук. Єдиний мінус - вони чіпляються за одяг, що обмежує їх використання. На російському ринку дверних ручок лідирують ті ж виробники, що і на ринку запірних механізмів. Згідно ГОСТу, в громадських і виробничих приміщеннях дверну ручку необхідно встановлювати на висоті одного метра від підлоги. У власній квартирі бажано встановити ручку таким чином, щоб рука згиналася в лікті під прямим кутом під час відкривання. Що стосується відстані від краю дверей до ручки, то воно залежить від розмірів замку, і в середньому становить близько 6-7 див. Деякі рекомендації щодо вибору ручок:

  • варто враховувати, що у продажу існують ручки, як з лівим так і з правим виконанням.
  • переконайтеся в тому, що запірні механізми працюють плавно і безшумно.
  • необхідно виміряти товщину двері та уточнити в магазині, підійде до неї обраний комплект.
  • перевірте якість зовнішнього покриття ручки, дізнайтеся, чим і як його слід очищати.
  • переконайтеся в тому, що замковий язичок повністю йде всередину корпусу після натискання на ручку.
  • вибираючи ручку, слід звернути увагу на комфорт при контакті з ручкою.

Дверні петлі

Скрытые дверные петли

Незважаючи на зовнішню простоту, дверна петля відіграє важливу роль. Від якості петель, а також від міцності і точності їх кріплення залежить надійність дверей, тому до вибору дверних петель не можна ставитися легковажно. Основних бувають дві конструкції петель - навісні та вкручені. Вкручені петля складається з двох циліндричних фрагментів, вворачиваемых безпосередньо в дверну коробку і в саму двері. У силу труднощів пов'язаних з їх установкою, обмеженням ваги дверей, а також по причині високої вартості, вкручені петлі зустрічаються рідко.

Навесные петли

Навісні петлі широко поширені. Їх конструкція містить «крила» - пластини з металу, які прикручуються до коробки і двері. Бувають універсальні і односторонні навісні петлі. Односторонні петлі прикріплюють до дверей з одного боку - в іншому випадку вони працювати не будуть. Це досить великий недолік, але односторонні петлі дешевше і, за твердженнями деяких продавців, вони скриплять менше. Універсальні петлі позбавляють свого господаря від складних маніпуляцій в монтажі, але зняти двері з універсальними петлями можна, тільки відкрутивши шурупи. Крім цього, вартість універсальних петель трохи вище. У більшості випадків двері встановлюють дві петлі, однак важкі примірники часом вимагають трьох, а то й впровадження чотирьох петель. Звичайно, на чотири петлі лягає навантаження в два рази менше, ніж на дві. Проте встановити двері з чотирма петлями практично неможливо, двері перекошена в будь-якому випадку. Перекіс дверей призводить до деформації дверного полотна або петель, що зовсім небажано.

Дверь с фурнитурой

Красивая дверь с установленной дверной фурнитурой

Читайте також: