Дворівнева стеля своїми руками

17.01.2021
6 574
Admin

Двухуровневый потолок своими руками

  1. Матеріали для роботи
  2. Вибираємо форму стелі
  3. Металевий каркас
  4. Установка гіпсокартону
  5. Шпаклювання та фарбування
  6. Відео

Багаторівневий стеля з гіпсокартону - це сучасне рішення, яке додасть приміщенню стиль, зробить його цікавим. У такої стелі є свої незаперечні переваги. Він приховує всі перепади плит і нерівності, робить стеля ідеально гладким. Під плитами можна заховати всі комунікації, тому для електропроводки і воздухоотводов кондиціонерів не потрібно робити штроби в стінах. А якщо під стелею розмістити сучасні, легкі ізоляційні матеріали, це додатково утеплити приміщення і поліпшить звукоізоляцію. Такого стелі можна надати найбільш вишукані і витончені форми. Можна без проблем встановити різноманітні світильники - точкові і підвісні.

Матеріали для роботи

Гіпсокартон - це екологічно чистий і негорючий матеріал. Складається з гіпсової плити, покритої шаром картону. Стельовий гіпсокартон товщиною 8 мм, достатньо гнучкий і легкий, його легко різати будівельним ножем. Встановити дворівнева стеля своїми руками можуть навіть новачки.

Для роботи знадобляться металеві профілі, на які закріплюють плити гіпсокартону. Вони бувають двох видів - направляючі профілі та з ребрами жорсткості. Так само слід придбати спеціальні саморізи.

Вибираємо форму стелі

Выбираем форму потолка

Конструкція з гіпсокартону «з'їсть» висоту стель. Перший рівень опускає поверхню на 3-5 см, а другий на 10 див.

Якщо стелі відносно рівні, то вони можуть служити першим рівнем, на який можна закріпити фігурні гіпсокартонні виступи.

На стелі дуже добре виглядають плавні і округлі елементи, але цілком гармонійно впишуться і строгі геометричні лінії, наприклад, виступаючий поріг по всьому периметру стелі, з виготовленням якого впорається навіть новачок. З гіпсокартоном досить просто працювати, поему навіть простий виступ можна закруглити кути, тим самим зробивши його більш привабливим. За такий поріг можна заховати карниз, і тоді створиться ілюзія спадаючих з стелі штор. Є можливість сховати електричну проводку і встановити ряд точкових світильників над певними зонами або по всьому периметру.

Бажана форма стелі спочатку народжується на папері, у вигляді ескізу. На якому, крім геометричної фігури потрібно зазначити розташування вертикальних стійок, на відстані 30-40 см. В округлених кутах стійки повинні бути розташовані більш щільно. Після креслення переноситься на стелю.

Металевий каркас

Металлический каркас

Монтаж каркаса починають з більш низького рівня. З направляючих профілів роблять контури майбутньої стелі. Округлені і плавні лінії отримують, надрізаю профіль в місцях вигину ножицями по металу і згинаючи його по колу. З'єднують які визначають форму напрямні профілі стійками з ребрами жорсткості такої довжини, на яку повинен бути опущений другий рівень стелі. Краще відразу заготовити всі округлені кути, щоб вони були однаковими.

Каркас кріпиться до поверхні по заданому контуру на спеціальні підвіси для гіпсокартону «краби», з допомогою яких можна регулювати висоту. Підвіси розташовують на відстані 40 см. В кутах конструкція закріплюється жорстко, можна додати додаткові підпори. Каркас в ході монтажу обов'язково обмеряют рівнем. Після кріплення основної конструкції, задає контур нашого майбутнього стелі, встановлюють стієчні профілі на відстані 60 см, які скріплюються поперечними перемичками, також з дотриманням кроку в 60 див.

Іноді поперечні перемички не закріплюють, для того, щоб їх можна було рухати, підганяючи під кріплення стиків гіпсокартону.

Підвіси кріпляться до стелі за допомогою двох дюбелів з шурупом 8*80. Профілі з'єднують між собою саморізами по металу 3,5*11.

Установка гіпсокартону

Установка листов гипсокартона

Після того, як каркас зібраний і підігнаний по рівню, можна заповнити порожнини ізолюючим матеріалом, скловолокном або листами пінопласту і прокласти електричну проводку. Потім монтують дворівнева стеля з гіпсокартону своїми руками. Листи слід попередньо розкроїти на підлозі. Зручно відразу прорізати отвори під точкові світильники. Бажано залишати припуски в кілька сантиметрів по лінії заокруглень.

Краще на місці підрізати і зняти зайве, ніж отримати небажану щілину між плитами. Щоб при установці було легше гнути гіпсокартон, накриває плавні і округлі елементи, деталь можна підрізати із зворотного боку поперечними прорізами і подломить матеріал за ним. Деякі радять для цієї мети попередньо трохи змочити листи.

Приступаємо до монтажу плит, використовуючи саморізи з дрібною різьбою, можна брати розмір 3,5*25 і 3,5*32. Операцію краще всього виконувати шуруповертом. Саморіз вкручують, трохи втоплюючи капелюшок у поверхню.

Неприпустимо, щоб він пройшов крізь лист повністю, якщо це сталося, потрібно відступити кілька сантиметрів і переробити кріплення.

Крок кріплення становить 15см. Лист можна відпускати, закріпивши його хоча б на два самореза уздовж кожної сторони. Бажано використовувати цілі листи, щоб отримувати акуратні стики і поменше різати матеріал. Якщо на стик потрапляє дві відрізані плити, їх край з лицьової частини потрібно трохи зчистити ножем навскіс, щоб надалі ідеально вирівняти шов штукатуркою. Після того, як закріплено основний масив стелі, починають обшивку порога. Спочатку кріпляться елементи бічної частини і тільки потім нижні плити.

Шпаклювання та фарбування

Шпаклевание и покраска

Коли всі плити встановлено, стеля грунтують універсальною грунтівкою. Після повного висихання всі шви проклеюють монтажною стрічкою-серпянкой, а всі зовнішні кути закріплюють і вирівнюють спеціальними куточками. Для рівних ліній використовують металеві куточки, а для плавних і заокруглених - спеціальний гнучкий пластиковий куточок. Техніка його кріплення проста, на кут конструкції намазують шар штукатурки, в яку втоплюють куточок, а виступили крізь отвори надлишки розчину прибирають шпателем. Після висихання другим шаром штукатурки кут остаточно виводять. Також слід зашпаклювати усі капелюшки саморезов. Заздалегідь перевірити - чи немає виступаючих, і підкрутити їх вручну.

Заштукатурити всі шви врівень з плитою. Після того, як всі вирівнюючі елементи штукатурки висохнуть, шпаклюють всю поверхню стелі, можна відразу використовувати фінішний розчин. Поверхні дають висохнути і зачищають від нерівностей і напливів штукатурки будівельної дрібнозернистою шліфувальною теркою. Якщо отвори для точкових світильників попередньо не були зроблені в плитах, їх можна вирізати спеціальним свердлом-склянкою потрібного діаметра дірки витягають дроти електричної розводки.

На цьому етапі підклеюють багет стельовий на спеціальний клей або штукатурку. Після чого всю поверхню грунтують, готуючи під фарбування. Забарвлюючи різні рівні стелі в різні кольори, доцільно проклеювати місця стиків спеціальної паперової липкою стрічкою, що виключить патьоки фарби. Спочатку фарбують стелю, а потім багети. Після закінчення робіт монтують точкові світильники, а підвісні встановлюють за допомогою спеціальних дюбелів або кріплень для гіпсокартону.

Красивый двухуровневый потолок

Відео

Цей відеоролик продемонструє монтаж складного дворівневого стелі.

Читайте також: