Дах двосхилий своїми руками

17.01.2021
4 805
Admin

Крыша двускатная своими руками

  1. Підготовчі роботи
  2. Монтаж кроквяної системи
  3. Ізоляційні роботи
  4. Укладання покрівлі
  5. Фото двосхилих дахів:

Двосхилий дах відноситься до найбільш популярних покрівельних конструкцій. Дах двосхилий своїми руками облаштовується в приватному будівництві житлових будинків, дач, котеджів, різних господарських і побутових будівель. Конструкція двосхилого даху утворюється з двох поверхонь, які від місця з'єднання, коника, розходяться в різні боки. Спираються скати такий покрівельної системи на несучі стіни будинку.

Велика популярність двосхилим конструкції пов'язана з простотою її монтажу, практичністю, можливістю використовувати різні покрівельні покриття, а також з повною відповідністю кліматичних і експлуатаційних особливостей різних регіонів Росії.

Схема двускатной крыши

Перед тим, як буде монтуватися двосхилий дах своїми руками, необхідно виконати визначені підготовчі роботи і вивчити основні елементи системи.

Підготовчі роботи

Подготовка к строительству крыши

Конфігурація двосхилого даху підбирається у відповідності з проектом будинку, наявності і призначення приміщення під покрівлею. У проектній документації, крім конструктивної частини даху та її комплектації, вказується система утеплення і гідроізоляції, висновки водостічної і вентиляційної системи.

Дах двосхилий облаштовується в кілька етапів:

  • Монтаж кроквяної системи і несучих балок.
  • Пристрій обрешітки і при необхідності, підстави покрівельного покриття.
  • Організація пароізоляції, утеплення та гідроізоляції.
  • Монтаж покрівлі та водостічної системи.

Конструкция двускатной крыши

Практично завжди для будівництва каркаса використовують обрізну дошку або дерев'яний брус. Перетин обрізної дошки, як правило, 50х50 мм, а розміри дерев'яного бруса 150х150 мм

Для кроквяної системи дерево вибирають просушене і ошкуренное, добираючи деревину хвойних порід, без гнилі, сучків і червоточини. Слід пам'ятати, що сучки можуть призвести до виникнення тріщин і обвалу всієї покрівельної конструкції. Для захисту дерев'яної каркасної системи даху від гниття та шкідників її заздалегідь необхідно просочити спеціальними антисептиками. Якісні захисні засоби убезпечать дерево від негативного впливу цвілі, поразки бактеріями і випадкового загоряння.

Роботи по облаштуванню даху виконують після зведення несучих стін будинку. Починається монтаж укладання бруса по зовнішніх стінах і організації дерев'яного перекриття. Тип перекриття, його несуча здатність, характеристики тепло і шумоізоляції залежать від подальших умов експлуатації горищного приміщення.

Монтаж кроквяної системи

Монтаж стропильной системы

Периметр будівлі обладнується мауерлатів, який міцно закріплюють анкерами. У ньому в подальшому для брусів-підпор будуть облаштовуватися спеціальні гнізда. Після цього приступають до зведення несучих ферм, які можна виготовити заздалегідь на землі і підняти на дах за допомогою крана або створити безпосередньо на майданчику горища. Слід врахувати, що фронтони встановлюються до монтажу крокв. Виробляють крокви і фронтони з дерев'яних дощок розмірами 150х50 мм

Возведение стропильной системы

В основному в покрівельних конструкціях низ кроквяних ніг впирається в мауерлат, а верх - коник. Якщо така конструкція не підходить, можна додатково використовувати другорядні елементи - підп'ятники. В такому випадку, нога з упором утворює більш міцну і надійну конструкцію. У верху кроквяної системи облаштовують спеціальне з'єднання елементів - «замок». Для підвищення показників стійкості використовують «бабки» і ригелі. Всі дерев'яні частини конструкції фіксуються спеціальними цвяхами, шурупами і додатково в'язальним дротом.

Ізоляційні роботи

Изоляционные работы

Для влаштування надійною і довговічною гідроізоляції використовують плівку, спеціально призначену для покрівельних робіт, дифузійними мембранами або двоконтурної вентиляцією. Для захисту утеплювача від вологи з боку експлуатованого приміщення використовують пароізоляцію, яка не дозволить конденсату накопичуватися в теплоізоляційному шарі.

Для утеплення «покрівельного пирога» сьогодні пропонується великий вибір теплоефективних матеріалів, які підбираються в індивідуальному порядку з урахуванням теплопровідності матеріалів і умов експлуатації будівлі.

Укладання покрівлі

Укладка кровли

Під покрівельне покриття монтують дерев'яну обрешітку, яка рівномірно розподіляється перпендикулярно кроквяній системі. Якісна решетування забезпечує перерозподіл навантаження від покрівлі і кліматичних опадів. Крок монтажу брусків обрешітки повністю залежить від фінішного покрівельного матеріалу, його ваги і габаритних розмірів.

Сама конструкція двосхилого даху дозволяє застосовувати різноманітні покрівельні матеріали, у кожного з яких є індивідуальні достоїнства і недоліки, особливості монтажу та подальшої експлуатації.

Фото двосхилих дахів:

Двускатная крыша с мансардным окном

Бревенчатый дом с двускатной крышей

Черепичная двускатная крыша

Читайте також: