Електропроводка в квартирі своїми руками

17.01.2021
3 127
Admin

Электропроводка в квартире своими руками

  1. Вибір параметрів нової проводки
  2. Монтаж

Добре відомо, що в будинках старої забудови проблеми з електропроводкою виникають із завидною постійністю, причому відбутися це може в самий невідповідний момент. Подібна ситуація зазвичай пояснюється тим, що кількість споживачів (побутових електричних приладів) у пересічній родині з кожним роком тільки збільшується, при цьому навантаження на проводи старого типу неминуче зростає. У певний момент стара алюмінієва проводка може не витримати збільшилася навантаження і просто згоріти. Ось чому особливо передбачливі господарі прагнуть своєчасно оновити систему електроживлення в своїй квартирі, використовуючи для її облаштування сучасні мідні дроту відповідного перерізу.

У рідкісних випадках під нову проводку можна використовувати ту систему прокладки, яка залишилася після демонтажу старих алюмінієвих проводів. Така можливість позбавило б вас від необхідності підготовки так званих штробов, прорубаемых в бетонних або цегляних стінах. Але найчастіше демонтаж старої проводки пов'язаний з рядом незручностей (складність визначення траси прокладки, підвищена запиленість) і з великими трудовитратами. У таких ситуаціях доцільніше залишити стару проводку на місці і виконати поруч нову трасу прокладки проводів. Відзначимо також, що якщо ви вирішили поєднати заміну проводки з ремонтом квартири і плануєте обробити стіни якимось декоративним покриттям (гіпсокартоном, наприклад), то прокладати проводку можна прямо під цим покриттям, просто закріпивши її на стіні.

Монтаж скрытой проводки

У будь-якому випадку при грамотному підході до проблеми ви зможете заменитьэлектропроводку в квартирі своїми рукамии позбутися від необхідності запрошувати бригаду електриків і платити їм чималі гроші. При плануванні робіт по заміні проводки основну увагу необхідно приділити таким моментам:

  • правильність вибору перерізу мідного трижильного кабелю, який повинен враховувати збільшені навантаження;
  • потреба в перенесенні окремих приладів (розеток, клавішних вимикачів тощо);
  • організація окремих ліній силових навантажень для електроплити, наприклад, або пральної машини.

Вибір параметрів нової проводки

Выбор параметров новой проводки

Насамперед, визначимося з перетином жив мідного кабелю, який обов'язково повинен мати три жили. Для прокладання нової проводки цілком підійдуть проводи марки ВВГ або NYM. Якщо у вашому будинку ще не використовується нова система електроживлення, передбачає наявність третьої (заземлювальної) жили - все одно вона з часом стане вам у пригоді. При існуючій двухжильной проводці, расключаемой у вашу квартиру з під'їзного щитка електроживлення, третю жилу монтованої вами проводу (жовто-зеленого кольору) можна ізолювати і відігнути в бік від двох робочих жив (в ізоляції коричневого і синього кольору).

Провода num

Вважається, що для типового набору квартирних побутових приладів мідної жили перетином 2,5 кв. мм буде цілком достатньо. Для окремих ліній споживачів підвищеної потужності ви можете закласти мідний дріт перерізом 4 кв. мм При плануванні робіт визначтеся з тим, чи потрібно переносити окремі розетки і вимикачі на нове місце чи ні. Якщо нове розташування меблів або інші причини вимагають перенесення, то продумайте спосіб встановлення цих виробів на нових позиціях. При витратному варіанті перенесення вам доведеться пробивати в стіні новий отвір під електроустановочні вироби, використовуючи для цього спеціальну насадку на дриль (так звану «коронку»). Найпростіший спосіб - це монтаж розетки або вимикача відкритого типу, що закріплюється за допомогою дюбелів прямо на стіні.

Монтаж

Штробление стен

Після того, як ви визначилися з типом і перетином проводів, а також місцем розміщення розеток і вимикачів, можна приступити до укладання трижильного кабелю в канавки, що залишилися від старої проводки. У разі необхідності прокладання нової траси електропроводки вам буде потрібно спеціальний пристрій, який називається штроборез. З його допомогою вам необхідно прорубати по розміченій раніше трасі прокладки канавки невеликої глибини (15-25 мм).

Укладка электропроводки в штробы

Нарізавши шматки необхідної довжини кабелю (з урахуванням відстаней між установочними виробами), ви можете приступати до їх укладанні в штроби. Зверніть увагу на те, щоб біля цих виробів провід залишався з невеликим запасом, який необхідний для формування контактних решт, службовців для підключення до клем розеток або вимикачів. Покладений в канавки кабель необхідно закріпити за допомогою невеликих хомутиків, а зверху закрити розчином алебастру або просто заштукатурити.

Обов'язковою умовою успішного проведення заходів по заміні електропроводки в квартирі своїми рукамиявляется дотримання заходів безпеки при роботі з електрикою. Перед початком демонтажу старої проводки або прорубки нових штробов необхідно знеструмити всю систему харчування ваших кімнат. Для цього необхідно вимкнути не тільки всі лінійні автомати захисту, розподіляють проводку по окремим приміщенням, але також і відключити загальний (вступний) автомат, через який «живиться» вся квартира.

Читайте також: