Як зробити фальш камін своїми руками

17.01.2021
7 833
Admin

Фальш камин своими руками

 1. Конструкції фальш каміна
 2. Фальш каміни своїми руками
 3. Фальш каміни, фото:
 4. Відео

Відмінність фальш каміна від порталу для каміна (наприклад, електричного) полягає лише в одному моменті: фальш каміні відсутня вогнище (в будь-якому його вигляді). Замість вогнища можна:

 • встановити свічки (тільки якщо в будинку немає дітей, а внутрішня частина фальш каміна і підлогу перед ним виконані з негорючих матеріалів );
 • закріпити декоративну решітку, сховавши за нею світлодіодну стрічку, що імітує відсвіти полум'я;
 • покласти дрова, підсвітивши їх зсередини для створення ефекту тління вугілля;

Что такое фальш камин

 • сховати у вогнище сейф, «прикривши його імітацією вугілля і полум'я і т. д.

Саме відсутність вогнища дозволяє «пограти» з глибиною фальш каміна і розмірами його топки (орієнтуватися в цьому випадку краще її майбутнє заповнення).

Конструкції фальш каміна

Конструкции фальш камина

Так як зробити фальш камін своїми руками можна практично в будь-якому стилі (підбираючи під інтер'єр приміщення, в якому ви вирішили його розмістити), то основним критерієм вибору стає вартість використовуваних матеріалів. При цьому найбільша кількість фінансових витрат припадає зазвичай на придбання облицювання (кахлі, плитка-камінь або поліуретанова ліпнина).

Розміри фальш каміна краще брати наближеними до «натуральним» (для цього загляньте в магазин, що торгує камінами і подивіться розміри пропонованих там порталів). А ось глибину «топки» можна зробити не більше 20 сантиметрів.

Фальш камин из металла

Крім того, фальш камін можна зробити пристінний або кутовим. У другому випадку камінна полку (стільниця) буде мати більший розмір і вагу, тому каркас каміна доведеться трохи підсилити.

Встановлювати зверху на фальш камін телевізор не рекомендується. І справа не в його вазі (при бажанні телевізор можна закріпити на стіні), а в неприродно високому і незручному положенні настільки часто смотримой техніки для людей, що сидять або лежать на дивані.

Тому найкраще над камінами, на думку дизайнерів інтер'єру, вішати картини. Ну а на столі можна розміщувати будь-які дрібнички (і колекції з них) або фотографії - строгих правил на цей рахунок не існує.

Фальш каміни своїми руками

Фальш камин из дерева

Звичайно, при бажанні можна виготовити фальш камін практично з будь-яких матеріалів. Приміром, один умілець створив ось таку незвичайну імітацію каміна, використовуючи різнокольорові статеві дошки (забарвлені в необхідні кольори за допомогою морилки). Щоб вся конструкція не впала, дошки приклеювалися до закріпленому заздалегідь на стіні дерев'яного каркаса.

Не менш популярним можна вважати фальш камін, облицьований плиткою, що імітує цеглу. Трохи про те, як зробити фальш камін своїми руками з облицюванням «каменем» або «цеглою».

Фальш камин из кирпича

 • спочатку необхідно виготовити об'ємний каркас майбутнього каміна (для нього підійде брус перетином 40х40 мм або оцинкований профіль для створення перегородок з гіпсокартону) - стійки встановлюються в кутах майбутньої конструкції та скріплюються між собою горизонтальними перемичками по низу і верху;
 • потім готовий каркас необхідно прикріпити до двох-чотирьох місцях до стіни для виключення його падіння в процесі експлуатації;
 • після цього його можна обшити вирізаними за розміром шматками фанери або будь-якого іншого матеріалу, наявного у вас під рукою, і при цьому володіє достатньою жорсткістю (занадто тонкий матеріал буде «грати» і плитка з нього через деякий час відвалиться);
 • в якості стільниці (камінної полиці) можна використовувати підвіконний полотно;
 • наступний етап - шпаклівка швів;
 • після того, як шпаклівка висохне, можна наклеювати плитку-цегла;
 • останній крок - затирка швів між плитками.

Оригінальний зовнішній вигляд фальш каміна може надати і оздоблення поліуретановою ліпниною. В цьому випадку краще за основу для дизайну каміна взяти популярні зараз або кілька століть тому общеархитектурные стилі бароко, рококо, класицизм). Як варіант, можна скористатися місцевими мотивами якої-небудь однієї країни (наприклад, Греції, Єгипту).

Оформление фальш камина

Ліпнина приклеюється до закріпленим на каркасі полотен (фанери, ДВП, гіпсокартону, OSB) на спеціальний клей. Якщо вас не влаштовує білий колір декору, ви можете пофарбувати його в будь-який відтінок підходящими для цього фарбами.

Фальш камін в такому виконанні має тільки один недолік - в ньому можна розміщувати свічки (або будь нагрівальний прилад), якщо його «вогнище» зсередини не облицьований негорючими матеріалами (наприклад, тієї ж плиткою-цеглою).

Спрощений варіант - умовна імітація каміна (коли фальш камін більше схожий на букву «П», створену з символічно підібраних елементів) «впишеться» далеко не в кожен інтер'єр.

У тих випадках, коли стіни вже є ніша (наприклад, що залишилася від старого дров'яного каміна), її теж можна перетворити на фальш камін, варто лише проявити трохи фантазії.

Идея изготовления фальш камина из досок

Але, як бачите, навіть тут дотримані всі «атрибути» каміна: є вогнище з вогнем (цю роль виконують свічки), є камінна полиця («стільниця») і навіть привертає увагу елемент над каміном.

Фальш каміни, фото:

Яркий фальш камин с нарисованным огнем

Побеленный камин из кирпича

Камин декоративный с полкой

Відео

Даний відеоматеріал покаже ще один варіант виготовлення фальш каміна.

Читайте також: