Фасадна штукатурка своїми руками

17.01.2021
1 993
Admin

Фасадная штукатурка своими руками

 1. Відмінні риси фасадної штукатурки
 2. Порядок нанесення покриття
 3. Відео

Потреба в зовнішній обробці стін виникає не тільки із-за ряду вимог, що пред'являються до зовнішнього вигляду фасадів будівлі, але також і з метою підняття його експлуатаційних показників. Одним з найбільш відомих видів такої обробки є так звана фасадна штукатурка, відрізняється певними перевагами в порівнянні до інших прийомів обробки лицьових поверхонь будівель.

Відмінні риси фасадної штукатурки

Отличительные черты фасадной штукатурки

Основною метою нанесення фасадної штукатурки своїми руками є формування привабливого вигляду зовнішньої частини будови, а також його захист від руйнівних кліматичних впливів. Досягти зазначених вище цілей вдається за рахунок наявності у цього матеріалу таких відмітних властивостей:

 • Підвищена вологостійкість, практично виключає вплив вологи і вогкості на фасади будівель.
 • Стійкість до різких перепадів температури та інших кліматичних факторів (таких, наприклад, як атмосферні опади, пряме сонячне вплив тощо).
 • Хороша паропроникність, тобто здатність не затримувати скупчуються усередині приміщення пари.
 • Поліпшення теплоізоляційних і звукоізоляційних властивостей фасаду будівлі, що дозволяє користувачеві частково заощадити на опаленні і помітно знижує рівень шумів, проникаючих з вулиці.

Текстура фасадной штукатурки

 • Можливість формування поверхонь з різною текстурою і з широким набором кольорових гам. Це властивість фасадних покриттів дозволить вам реалізувати найсміливіші дизайнерські рішення. Крім того, ви можете підбирати потрібну вам палітру кольорів (за рахунок використання спеціальних добавок).
 • Відносно низька вартість матеріалу, яка в порівнянні з ціною інших видів обробки цілком прийнятна.

Наведені вище властивості притаманні практично всім відомим видам фасадної штукатурки; при цьому їх індивідуальні характеристики можуть дещо різнитися (в залежності від складу і від типу використовуваної сухої суміші).

Порядок нанесення покриття

Нанесение фасадной штукатурки

Зазвичай для нанесення фасадної штукатурки не потрібно якесь складне обладнання: ви цілком зможете обійтися типовим набором інструменту, використовуваного при роботах цього класу. І лише у випадку, коли ви плануєте зробити фасад з якоюсь незвичайною і оригінальною фактурою, вам не завадить проконсультуватися у фахівців і підібрати з їх допомогою все необхідне (можна взяти обладнання в оренду, приміром). Незалежно від обраного вами способу організації штукатурних робіт, вони повинні включати в себе наступні операції:

 • Підготовчі заходи, включаючи видалення і очищення оброблюваної поверхні від шару старої штукатурки. При цьому майбутнє основа не повинна мати помітних нерівностей або дефектів. Домогтися подібної якості поверхні вам навряд чи вдасться без використання будівельного рівня і вирівнюючих сумішей (допустиме відхилення не повинно бути більше 15 мм).
 • Подальше грунтування раніше підготовленої поверхні повинно здійснюватися з використанням спеціальних грунтовок, помітно підвищують рівень адгезії наносимого матеріалу.
 • Порядок виготовлення робочого розчину для штукатурки мало чим відрізняється від аналогічної операції, що проводиться при підготовці інших видів штукатурки. Крім того, ви можете придбати вже готову до застосування робочу суміш, яку перед вживанням необхідно ретельно перемішати.

Нанесение штукатурки на фасад

 • Після того, як розчин готовий, ви можете приступати до нанесення самої опоряджувальної суміші. До цього моменту ви повинні точно визначитися зі структурою майбутнього покриття, а також з тим, якою буде техніка нанесення і при цьому використовується інструмент. Відразу нагадаємо про те, що кожен наступний шар (товщиною не більше 40 мм) повинен наноситися лише після остаточного висихання попереднього. Особливу увагу приділіть першого шару покриття (його прийнято називати «обрызгивающим») і уважно простежте за тим, щоб він вийшов досить рівним і тонким.
 • На завершальній стадії облаштування фасадної штукатурки своїми руками необхідно перейти до так званих затирочні робіт, які здійснюються за вже напівсухому шару злегка «схватившейся» штукатурки. Для додання затирочному шару необхідної фактури зазвичай використовуються спеціальні конфігураційні валики.

Обов'язково зверніть увагу на те, щоб температура повітря під час проведення фасадних робіт була оптимальною (від 5 до +25 градусів). Крім того, бажано, щоб погода в цей день була спокійна (без сильного вітру), а вологість була в межах норми.

Будь-які відхилення від погодних умов зазначених значень можуть помітно позначитися на якості адгезії і з'явитися причиною появи небажаних дефектів.

Відео

Пропонуємо вашій увазі відеоурок з нанесення штукатурки "короїд".

Читайте також: