Як оформити французькі грядки на російський манер

17.01.2021
4 393
Admin

Французские грядки на русский манер

  1. Класичний варіант французького городу
  2. Основні відмінності і особливості
  3. Етапи облаштування
  4. Відео

В останні роки садівники-любителі намагаються оформити свій город оригінально і незвично, з використанням нестандартних прийомів і нових підходів. Зокрема, багато власників дач і приватних будинків хотіли б ознайомитися з інформацією, детально пояснює, як оформити французькі грядки на російський манер. Використовуючи дану технологію планування городу можна швидко і ефективно перетворити свій заміський ділянку без зайвих фінансових і тимчасових витрат.

Класичний варіант французького городу

Классический вариант французского огорода

Традиційні садові французькі грядки мають правильні геометричні форми, які розміщуються в городі по суворої симетрії. У класичному варіанті французькою городі для планування використовують прямокутник або ромб, поділюваний між собою на рівні частини гравійними або брукованими доріжками. У місці перетину стежок розташовують сонячні години або малі архітектурні форми: скульптури, високі клумби, фонтани та інші декоративні предмети.

Схема французских грядок

Рослини на французьких грядках розміщують чіткими рядами. Обов'язково дотримуються всі правила флористики та колористики. Важлива відмінність такого планування саду, яке повинні враховувати садівники, які бажають знати, як оформити французькі грядки на російський манер, - це неодмінна обрамлення доріжок і посадочних ліній металевими елементами, дерев'яним декором або бордюрами з натурального каменю.

Основні відмінності і особливості

Спочатку варто ознайомитися з головними особливостями французького городу. Саме основне відмінність - це оригінальне планування ділянки. Виділяють два типи облаштування французьких грядок:

  • Квадрат з високими посадочними місцями (до 30 см від поверхні грунту). При цьому грядки організовують однакового розміру, об'єднують в геометричні модулі (трикутники, прямокутники чи ромби) і поділяють зручними межами. Всього облаштовують, як правило, чотири квадрати, які в підсумку з'єднуються в один квадрат великого розміру.

Квадратные грядки

  • Величезний круг з декількох окремих грядок-сегментів. Від центру кола розходяться розділові межу у вигляді доріжок, які мостять або щільно утрамбовують за допомогою дрібного гравію. За такого городу зручно пересуватися, її легко обробляти. Крім цього, в проміжках між грядками не ростуть бур'яни.

Грядки в форме круга

Обов'язковий елемент - декоративне оформлення грядок в елегантному та вишуканому стилі. Деякі опори і невисокі огорожі можуть асоціюватися з балконними гратами або боковини старовинних ліжок.

Оформление грядок

У стилізовані під ретро сади можуть замовлятися розкішні ковані решітки та виті декоративні опори. У малюнках ковки можуть використовуватися ажурні декори, зображення птахів, рослин і тварин. Замість архітектурних елементів застосовуються незвичайні городні опудала або скляні кулі на спеціальних палицях.

При необхідності відвернути увагу від якихось неефектних деталей ландшафтного дизайну перед ними встановлюють великий вазон з лікарськими травами або їстівними рослинами. У Франції для цих цілей часто використовують календулу і настурцію. Вазон може бути у вигляді величезного глиняного горщика, старих відер або діжок, розписаних і стилізованих вручну.

Етапи облаштування

Этапы обустройства

На початковому етапі вибирається форма городу з абсолютною симетрією і геометричною чіткістю. Ширина доріжок і розмір грядок залежать від вихідних параметрів ділянки. Важливе значення має також система поливу і обрана фігура. Зазвичай ширину доріжок роблять не більше 60 див. В центрі залишають місце під кам'яну клумбу, статую або статичну лавку.

Наступний етап залежить від обраного варіанту пристрою грядок: підняті над рівнем городу або врівень з іншою територією. Перший варіант складніше за виконанням, але більш ефективний у використанні і красивий зовні. За високими грядками простіше доглядати і вони набагато ефектніші.

Обустройство французских грядок

При облаштуванні французького городу велика увага приділяється підготовці грунту. Для збільшення доступу кисню до кореневої системи квітів і рослин у Франції навіть у найбільш родючий грунт додають третину піску. При наявності у вихідному ґрунті великої кількості піску його розбавляють гноєм або компостом. Ідеальне поєднання в найбільш підходящою ґрунті - це рівнозначна суміш ґрунту, торфу, піску і органічних добрив. У процесі створення французьких грядок мінеральні добрива не використовують. Їх додають тільки у вигляді періодичної підживлення рослин.

Пример посадки овощей на грядке

Французький город у традиційному розумінні - це царство чистоти і порядку, краси і абсолютної гармонії. Створення такого органічного і комфортного ландшафтного дизайну цілком доступно звичайному садівникові-любителю. Потрібно тільки трохи додаткового часу, праці і незначна кількість фінансових коштів.

Что посадить на грядках

Відео

Пропонуємо переглянути відеоматеріал, посвящанный облаштування французьких грядок крок за кроком.

Читайте також: