Фундамент з азбестоцементних труб своїми руками

17.01.2021
3 819
Admin

Фундамент из асбестоцементных труб

  1. Основні переваги фундаментів з азбестоцементних труб
  2. Підготовчі роботи
  3. Технологія зведення фундаменту з азбестоцементних труб
  4. Відео

Для будь-якого будинку фундамент є основоположною конструкцією, значною мірою впливає на термін служби будови, його стійкість і цілісність. Тому до його проектування і зведення слід дуже відповідально і ретельно готуватися. Сьогодні багато забудовників при будівництві приватного будинку вибирають фундамент з азбестоцементних труб, своїми руками який зробити нескладно і недорого. Такі стовпчасті конструкції оптимально підходять для зведення каркасних будівель, дерев'яних будинків, легких будівель, лазень, терас та інших будівель.

Основні переваги фундаментів з азбестоцементних труб

Достоинства столбчатых фундаментов

Стовпчасті фундаменти характеризуються простатою установки, тривалим терміном служби, стійкістю до негативного впливу агресивного середовища і доступною вартістю монтажу. До того ж конструкцію з азбестоцементних труб можна облаштовувати в місцях зі складним під'їздом і на віддалених ділянках, до яких не може під'їхати важка техніка для підвезення великогабаритних залізобетонних фундаментних плит або великого обсягу будівельних матеріалів.

В основі азбестоцементу лежить дисперсно-армована складу. В якості армуючого матеріалу використовується азбест, який рівномірно розподіляючись по готовому виробу, надає йому підвищену міцність і надійність, вологостійкість і довговічність.

Сучасні азбестоцементні труби мають тривалий термін експлуатації: від 50 років і більше. Вони не схильні до корозії і володіють незначною вагою.

Підготовчі роботи

Что нужно для обустройства фундамента

Перед тим, як почати зводити фундамент з азбестоцементних труб своїми руками, слід вивчити проектно-технічну документацію та розрахувати точну кількість матеріалів. Для облаштування стовпчастих конструкцій знадобляться наступні позиції:

  • Азбестоцементні труби.
  • Ручний грейфер або бур.
  • Цемент, пісок і щебінь.
  • Арматура.
  • Ємність для замісу бетонного розчину або бетономішалка.

Діаметр азбестоцементних труб підбирається для кожної будівлі в індивідуальному порядку в залежності від розрахункової навантаження будівлі та його конструкцій, особливостей ґрунтів на ділянці і кліматичних особливостей регіону. Для одноповерхових і неважких каркасних конструкцій можна використовувати вироби з діаметром 200 мм. Для цегляних будівель, двоповерхових будинків і важких будівель рекомендується купувати труби діаметром не менше 250 мм

Выбор диаметра труб

До початку проведення робіт на ділянці забудови зрізають дерен, вирівнюють майданчик, видаляючи верхній шар грунту. За заздалегідь затвердженим проектом позначають місце розташування опор.

Бурение скважин

З допомогою бура або ручного грейфера облаштовують на певній відстані один від одного свердловини.

Глибина закладення фундаментних стовпів розраховується заздалегідь на підставі даних геодезичних досліджень місцевості. Фахівці радять заглиблювати опори на 150 мм нижче вихідних даних про глибину промерзання грунту на ділянці. Як правило, стовпи їх труб встановлюють на глибину 1500 мм.

Технологія зведення фундаменту з азбестоцементних труб

Строительство фундамента из асбестоцементных труб

На дно свердловин насипають щебінь, на висоту 150-200 мм Після цього встановлюють заздалегідь підготовлені по довжині труби. Після установки труб зовнішні стінки опалубки отсыпают грунтом.

Важливо пам'ятати: Щоб фундамент з азбестоцементних труб своїми руками вийшов якісним і надійним обов'язково потрібно перевіряти сувору вертикальність установки.

Далі готується цементно-бетонний розчин, використовуючи цемент марки 400, річковий, сіяний пісок і дрібний гравій (щебінь). Приготованим бетонним складом наповнюють порожнину кожної труби спочатку на одну третину. Після цього трубу трохи піднімають, щоб бетон розлився по підставі свердловини і утворив внизу розширену підкладку. Такий прийом робить фундамент більш стійким, міцним, довговічним і мінімально схильним до агресивних впливів навколишнього середовища.

Наполнение труб раствором

Після того, як підкладка трохи схопиться, заповнюють бетоном труби повністю, залишивши орієнтовно до верху 150 мм або трохи більше. Далі порожнини кожної азбестоцементної труби вставляють армуючі стрижні. Заповнивши бетоном стовпчики до кінця, чекають повного висихання бетонного складу.

Точний термін закріплення розчину залежить від кліматичних умов роботи. Як правило, за технологією рекомендується почекати не менше 28 днів. Проте в літній сезон цей строк може бути скорочено до 21 дня.

Деякі фахівці рекомендують зводити фундамент з азбестоцементних труб своїми руками перед зимою, щоб дати вистоятися готовим залізобетонним конструкціям і продовжити будівельні роботи тільки навесні.

Технология возведения

Таким чином, використовуючи дані нескладні поради та правила, можна самостійно підготувати якісний і надійний стовпчастий фундамент для будь-якого житлового будинку або господарської споруди.

Відео

Цей ролик розповість про заливек і армуванні паль.

Читайте також: