Фундамент з блоків ФБС своїми руками

17.01.2021
6 398
Admin

Фундамент из блоков ФБС

  1. Підготовчі роботи
  2. Монтаж фундаменту
  3. Додаткові зауваження і закінчення робіт
  4. Відео

Для будь-якої будови якісний і надійний фундамент є запорукою довговічності, відсутність проблем з конструкціями об'єкта і його ефективним використанням. Сучасні споживачі при виборі підстави для свого будинку або дачі керуються кількома чинниками: доступністю матеріалів та їх вартістю, простотою робіт, тимчасовими витратами і вихідними умовами ділянки. Всім вимогам і побажанням майбутніх домовласників відповідає фундамент з блоків ФБС, своїми руками який можна виконати в стислі терміни за прийнятною ціною.

Фундаментные блоки

Будівництво підстави будівлі з блоків ФБС відноситься до збірного стрічкового типу фундаменту. До початку укладання виробів слід заздалегідь підготувати ділянку, виконати необхідний обсяг підготовчих і планувальних робіт, підготувати місце під тимчасове зберігання будівельних матеріалів, обладнання і інструментів.

Підготовчі роботи

Відправною точкою будь-якого будівництва є проект будівлі і розмітка ділянки (посадка будинку) в суворій відповідності з архітектурними рішеннями. Зведення фундаменту починається з підготовки основи. Спочатку на ділянці наносять план будинку, розбивають спеціальні осі, для чого натягують осьові нитки з капронової нитки. З допомогою зважування або надточного лазерного обладнання (яке можна взяти на кілька годин в оренду) на план переносять всі точки перетину основних елементів фундаменту. Відправні точки фіксують металевими штирями, які слід виготовити заздалегідь із сталевої арматури.

Подготовительные работы

Перед тим, як починати будувати фундамент з блоків ФБС своїми руками по периметру майбутньої будови риють траншею і в ній готують подушку, що складається з просіяного піску і підоснови з утрамбованого щебеню. Товщина шару повинна бути не менше 50-100 мм. Останній шар піску ретельно проливають водою і трамбують. Довжина і ширина підоснови відповідає параметрам готових блоків.

Разметка фундамента

Фахівці радять зводити стрічковий фундамент із залізобетонних блоків в теплу пору року, коли простіше дотримати геометричну точність виритих траншей і з більшою достовірністю нанести розмітки. Після дощів необхідно дочекатися висихання грунту, щоб надалі не пошкодувати про поспішність своїх рішень.

Монтаж фундаменту

Монтаж фундамента

Встановлення в підготовлені траншеї фундаментних блоків починають з кутових елементів, блоків-маяків, від правильності монтажу яких буде залежати відповідність проектної документації, збіг усіх конструктивних елементів фундаменту і будівлі в цілому. Виставляють кутові блоки з особливою ретельністю, постійно перевіряючи нівеліром ідеальну вертикальність і горизонтальність конструкції.

Після закладання перших елементів до того, як продовжити роботи цементний розчин готують середньої консистенції. Слід пам'ятати, що для розчину необхідно купувати тільки якісний, сертифікований цемент, чистий пісок, який перед додаванням обов'язково просівають. Після приготування цементної суміші її не можна додатково розбавляти водою, щоб не послаблювати фундаментну кладку.

Багато фахівців радять додавати в розчин спеціальні присадки, що покращують пластичність суміші і збільшують термін служби підстави будівлі.

Ленточный фундамент из блоков ФБС

Основний монтаж фундаментних блоків виконують з мінімальними відхиленнями «в розбіг». Така укладання залізобетонних виробів, що нагадує звичайну цегляну кладку, надає конструкції додаткову надійність і монолітність. Для додання фундаменту підвищеної міцності в кладочні шви прокладають металеву монтажну сітку перерізом не менше 50х50 мм. Перший шар кладки для збільшення гідроізоляційних властивостей конструкції можна пролити бітумною мастикою чи простелити між рядами шари руберойду.

Якість споруди прямо залежить від ретельності наповнення швів кладки і бічних стиків. Товщина цементного шару безпосередньо залежить від параметрів фундаментних виробів і їх ваги. Як правило, вона коливається від 10 до 15 мм. Висота конструкції зазвичай не перевищує п'яти блоків, щоб не допустити непередбачувана рівень навантаження на перший ряд кладки.

Додаткові зауваження і закінчення робіт

Між фундаментними блоками в процесі будівництва залишають спеціальні технологічні отвори для вводу в будинок різних інженерних комунікацій. Справа в тому, що у відповідності з діючими нормами будівництва каналізація, водопровід та інші мережі заводяться в будівлю під землею, у спеціальних траншеях, захищають їх від перепадів температури в зимовий період.

Окончание работы

Завершуються роботи обов'язкової гідроізоляцією фундаменту, облаштуванням якісної дренажної системи і надійної вимощення, з необхідним ухилом від основної будівлі. Водовідведення можна організувати з допомогою «замку з глини» або будь-якими іншими доступними способами.

При дотриманні технології укладання і використання якісних матеріалів можна швидко спорудити фундамент з блоків своїми руками, заощадивши значні кошти і час.

Відео

Дані відеоролики розкажуть про фундамент з блоків ФБС та про технології його зведення.

Читайте також: