Фундамент з цегли своїми руками

17.01.2021
2 003
Admin

Фундамент из кирпича

  1. Основні переваги цегляного фундаменту
  2. Підготовчий етап
  3. Технологія будівництва стовпчастого фундаменту
  4. Загальні рекомендації

З давніх часів заснування будівель облаштовували з цегли, цього міцного і надійного матеріалу, доступного за ціною та можливості придбання. Незаслужено забуті будівельні технології в даний час переживають друге народження. Адже вони перевірені століттями. Сьогодні фундамент з цегли своїми руками виконаний, не втратив своєї актуальності серед забудовників, що зводять приватні будинки, дачі та різні побутові споруди. Стовпчасті фундаменти з цегли дозволяють заощадити фінансові кошти на придбання будівельних матеріалів, зменшують обсяг підготовчих робіт і відрізняються відмінними несучими здібностями.

Основні переваги цегляного фундаменту

Преимущества фундаментов из кирпича

  • Простота зведення. Фундамент з цегли своїми руками можна побудувати навіть поодинці, так як в ньому відсутні масивні, об'ємні частини.
  • Можливість будівництва на важкодоступних ділянках. Цегляні фундаменти не вимагають використання важкої техніки і дорогого обладнання, спеціальних інструментів і адресного підвезення матеріалів. Їх можна зводити в місцях, в яких ще не облаштовані дороги і під'їзні шляхи, на схилах і висотах.
  • Стійкість конструкції. Підстави з цегли зберігають свою гнучкість протягом всього терміну експлуатації будівлі, в відміну від монолітних конструкцій і збірних залізобетонних фундаментів.
  • Здешевлення на етапі підготовки. Для облаштування даних конструкцій не потрібна складна підготовка, наприклад, монтаж опалубки або армованого підстави.
  • Ремонтопридатність і реконструкція. У процесі використання фундаменти з цегли можна нарощувати і ремонтувати, абсолютно безболісно поновлювати та замінювати окремі елементи кладки.

Слід також помітити, що за висновками багатьох фахівців, сьогодні фундамент з цегли своїми руками зробити набагато дешевше і швидше, ніж аналогічні конструкції з деревини або бетону.

Підготовчий етап

Разметка фундамента

Бажаючі звести фундамент даного типу повинні знати, що далеко не всякий цегла підходить для облаштування підстави будівлі. Бажано підготувати глиняна цегла, добре перепалений, який відрізняється стійкістю до підвищеної вологості та біологічних ушкоджень. Для кладки потрібно приготувати спеціальний розчин з сіяного піску і якісного цементу.

В останні роки фахівці радять додавати в готову кладочну суміш спеціальні гідроізолюючі добавки і пластифікатори.

Розрахунок площі підстави проводитися на підставі конструктивних особливостей будинку, його поверховості, загальної маси стін, покрівельного покриття і інших елементів. Для посилення фундаменту і поліпшення його властивостей підошву підстави виконують у вигляді бетонної виливки. Додатково виробляють відсипання готового споруди. Важливий параметр - це глибина залягання конструкції.

На пучинистих грунтах облаштовують конструкції з розрахунком промерзання грунту.

Технологія будівництва стовпчастого фундаменту

Столбчатый фундамент из кирпича

Фундамент з цегли своїми руками зводять на підставі проектно-технічної документації, з урахуванням розміру будівлі та її конструктивних особливостей, загальною навантаження та геодезичних досліджень грунту на ділянці. Роботи починають з розмітки території під майбутнє будова по осях. Визначившись з типом конструкції, починають риття траншеї, які повинні бути більше ніж основа будинку з метою влаштування гідроізоляційного шару.

На пучинистих грунтах ширину траншеї збільшують товщину майбутньої відсипання (зазвичай це відстань 1 м).

У підготовлених ямах влаштовують піщану подушку, поливаючи її водою і ретельно утрамбовувавши. На піщану основу укладають шари гідроізоляції, в якості якого використовують якісний руберойд чи сучасні ізоляційні матеріали нового покоління.

Укладання гідроізоляційних шарів слід проводити з нахлестом на бічні поверхні приямка, з підйомом вгору у вигляді кишені. У деяких випадках для зведення капітальних будівель під кладку облаштовують бетонну основу заввишки не менше 100 мм.

Монтаж стовпчастого фундаменту виконують у вигляді окремо поставлених стовпчиків розміром 510х510 мм (у два стандартні цеглини). Встановлюють фундаменти через кожні 1500 мм, обов'язково в місцях перетину зовнішніх стін і в кутах будинку. Для одноповерхових і полегшених конструкцій допустимі розміри стовпчиків 380х380 мм (в півтора стандартних цегли).

Столбик из кирпича

Кваліфіковані майстри через кожні 3 ряди кладки обов'язково прокладають металеву армуючу сітку для збільшення міцності конструкції. Як правило, готові цегляні стовпчики повинні бути вище поверхні землі на 150 мм. Для збільшення їх довговічності і стійкості до негативних умов навколишнього середовища, їх покривають зовні гарячим бітумом. Зверху кладку накривають руберойдом або іншим ізоляційним матеріалом.

Після зведення фундаменту, необхідно дати йому вистоятися якийсь час. У теплу пору року зазвичай потрібно близько 2 тижнів для повного схоплювання цементно-піщаного розчину.

Загальні рекомендації

Общие рекомендации по устройству фундамента

На ділянках з високими показниками вологості та підвищеним рівнем грунтових вод обов'язково виконують відсипання фундаментних конструкцій, засинаючи простір між стінами траншеї і стовпчиками крупним піском, гравієм або подрібненим будівельним сміттям. Такий технологічний прийом дозволяє в процесі експлуатації швидко відводити воду від фундаменту. Щоб нівелювати негативний вплив атмосферних опадів на цегляну кладку, по периметру будівлі виконують якісну вимощення з невеликим ухилом в сторону ділянки та організовують якісну дренажну систему.

Закінчивши зводити на своїй земельній ділянці фундамент з цегли своїми руками, слід пам'ятати, що не рекомендується його залишати під відкритим небом на тривалий проміжок часу, наприклад на зиму, без надійного захисту та ізоляції.

Читайте також: