Фундамент з труб ПВХ своїми руками

17.01.2021
5 311
Admin

Фундамент из труб ПВХ

 1. Особливості фундаменту з ПВХ труб
 2. Підготовчі роботи
 3. Будуємо фундамент з труб ПВХ своїми руками

Сьогодні для будівництва дачі, сучасного заміського будинку або супутніх будівель використовується безліч різноманітних видів фундаментів. Вони відрізняються по конструктивному пристрою, строків монтажу і фінансових витрат. До найбільш доступної технології за ціною і складності будівництва відноситься фундамент з труб ПВХ, своїми руками який можна звести без залучення додаткової техніки в самі стислі терміни. Це один з найбільш економічних і надійних типів підстави, оптимально підходять під будь-які нескладні конструкції. Для його облаштування використовують пластикові труби певного обсягу і довжини, які встановлюються у грунт на розрахункову глибину.

Достоинства фундамента из труб ПВХ

Основні переваги фундаменту з пластикових труб:

 • Низька собівартість будівництва у зв'язку з невеликим обсягом підготовчих, земляних і бетонних робіт, мінімізацією транспортних і вантажно-розвантажувальних послуг.
 • Висока швидкість і простота монтажу.
 • Оптимальна навантаження на ґрунт у вигляді найкращого розподілу ваги будівлі.
 • Можливість облаштування на пучинистих грунтах, дільницях, які регулярно піддаються затоплення, підмиванню ґрунтових та паводкових вод.

Устройство фундамента из труб ПВХ

Пластикова труба в даному типі фундаментів виконує роль надійної і довговічною незнімної опалубки, яка забезпечує чітку геометрію конструкції за всіма параметрами.

Особливості фундаменту з ПВХ труб

В обов'язковому порядку стовпи закладають під кожен кут будівлі, в місцях перетину і примикання основних конструкцій. Зазвичай крок заглублений становить 1,5-2 м. Крім стовпів з ПВХ для збільшення жорсткості конструкції встановлюється ростверк - міцна, суцільна обв'язка, мета якої - поєднати в єдине ціле всі опори, щоб передати або перерозподілити загальний вага вдома на ці конструктивні елементи.

Ростверк

Для влаштування ростверку можуть використовуватися такі матеріали:

 • монолітний залізобетон;
 • дерев'яний брус;
 • металеві балки;
 • заводські залізобетонні перемички.

У разі переміщень грунтів ростверк буде виконувати спільну роботу разом з опорними монолітними стовпами.

Підготовчі роботи

На стадії підготовки, перед тим як будувати фундамент з труб ПВХ своїми руками, визначають глибину його залягання, яка залежить від особливостей місцевості, товщини промерзання грунту в зимовий період, фактичного розташування грунтових вод та інших важливих факторів. В залежності від суми всіх параметрів стовпчасті підстави бувають:

 • Незаглублені глибиною до 0,5 м.
 • Малозаглиблені, які зазвичай облаштовуються на половинну глибину промерзання грунту, тобто понад 0, 5 м і до 1 м.
 • Глибокі, облаштовуємо на поганих грунтах, біля водойм і боліт. В залежності від показників регіону такі фундаменти можуть зводитися понад 1,5 м в глибину.

Подготовка к устройству фундамента

На етапі підготовки очищають і вирівнюють ділянку, проводять на ньому трасування за допомогою професійного теодоліта або рівня. Далі розмічають місця розташування майбутнього будинку, відбивають висоти і визначають чітке розміщення стовпів.

Бажано заздалегідь підготувати бетономішалку, придбати або взяти в оренду потужністю не менше 800 Вт. На будівельному майданчику необхідно підвести електрику і організувати тимчасову майданчик для зберігання будівельних матеріалів. Заздалегідь купують цемент, пісок, сталева арматура, спеціальні присадки і пластифікатори.

Будуємо фундамент з труб ПВХ своїми руками

Строим фундамент из труб ПВХ

На підставі раніше виконаної розмітки бурять шурфи з допомогою спеціального обладнання.

Слід пам'ятати, що тераси, веранди та інші прибудови до будинку повинні облаштовувати власним фундаментом, який відокремлюють деформаційним швом з метою уникнення деформації будівель в результаті нерівномірної усадки будівлі.

В шурфах організовують дренажну подушку з шарів піску і щебеню. Зверху на підоснову укладають гідроізоляцію з руберойду або будь-якого іншого сучасного матеріалу з аналогічними властивостями. В підготовлений отвір опускають заздалегідь відрізану по необхідній довжині трубу і заливають в неї бетон, в який доданий щебінь дрібної фракції.

Строительство фундамента из труб

Поки бетон остаточно не схопився і не застиг, у нього вдавлюють металеву арматуру, перетин і довжину якої підбирають виходячи з конструктивних особливостей будівлі, розрахункових навантажень і параметрів посадки фундаменту. Для забезпечення якісного зчеплення з ростверком або іншими конструктивними елементами будівлі з кожної труби залишають у верхній частині спеціальні випуски сталевих прутів. Ростверк монтують і пов'язують з фундаментними елементами у відповідності із заздалегідь підібраними конструкцією.

При дотриманні технології будівництва фундаменту з труб ПВХ, придбання основних якісних та витратних матеріалів, підстава будівлі буде служити своїм власникам довгі роки, міцно і надійно.

Читайте також: