Фундамент на болоті своїми руками

17.01.2021
3 115
Admin

Фундамент на болоте своими руками

  1. Попередні роботи
  2. Пальовий фундамент
  3. Плитний фундамент монолітний
  4. Відео

Болотиста місцевість - це один з найскладніших видів ділянок для будівництва будинку. Торфовища і заболочені грунти через насиченість дрібнозернистими частинками і перенасичення вологою схильні до появи нестабільних плавунів. Такі грунту в зимовий період піддаються пученію від значних перепадів температури, а з настанням весни можуть розмиватися з підйому ґрунтових вод.

Болотистая местность

Фундамент на болоті своїми руками можна звести за двома найбільш ефективним технологіям. Однак перед проведенням робіт і проектуванням підстави слід провести певний обсяг досліджень, на підставі яких потім буде вибиратися конструкція фундаменту і його глибина.

Попередні роботи

До того, як зводити фундамент на болоті своїми руками, слід самостійно або з допомогою кваліфікованих фахівців досліджувати фактичний зміст грунтів. Для цього в декількох місцях ділянки бурять свердловини або викопують шурфи, за допомогою яких аналізують склад грунту та її зміни із збільшенням глибини. Крім цього, обов'язково визначають фактичну глибину залягання грунтових вод і оцінюють геодезію (рельєф) території.

Конкретний тип фундаменту підбирається з урахуванням конструкції будинку та його сумарною навантаження. Наприклад, для невеликого будиночка або господарської споруди, які будуть побудовані з полегшеного дерев'яного каркасу, в якості підстави підійдуть навіть вживані дорожні залізобетонні плити. Їх зазвичай укладають по периметру будинку на піщану подушку. Для більш грунтовних будівель використовуються інші типи фундаментів, які забезпечать будівлі підвищену надійність і міцність.

Пальовий фундамент

Свайный фундамент на болоте

При використанні залізобетонних або металевих паль конструкція повинна підошвою дійти до щільних, надійних грунтів, які в процесі експлуатації можуть витримувати значні навантаження. Зазвичай у вигляді опор застосовуються гвинтові металеві, буронабивні або забивні палі.

В процесі експлуатації метал може окислюватися в агресивному середовищі, тому вимагає ретельної захисту або якісного захисного покриття у вигляді цинкового напилення.

Дом на свайном фундаменте

Забивні палі встановлюються за допомогою спеціальної техніки, яку іноді буває складно доставити на будмайданчик з-за проблем з під'їзними шляхами. Буронабивні опори монтують за допомогою дренування шарів грунту, на які в подальшому буде спиратися конструкція. У підсумку доводиться виконувати значний обсяг робіт, а такий фундамент може стати вартість абсолютно нерентабельним.

Плитний фундамент монолітний

Оптимально підходять як універсальний засіб для облаштування основи будинку на болотистих грунтах монолітні плити, облаштовані за плаваючим технологіями з системою утеплення та гідроізоляції.

Для початку, перед тим як звести фундамент на болоті своїми руками, готують підготовчу майданчик з бетону, знімають частину ґрунту та рослинний шар. На підставу насипають шар крупного щебеню та після його трамбування заливають майданчик бетонним розчином. Після вистоювання розчину на основу укладають шар утеплювача, для чого використовують пінополістирол або піноплекс. Зверху шару теплоізоляції кладуть нахлестом геотекстиль, який є надійною підставою для гідроізоляційного шару. В якості довговічною гідроізоляції використовують плівкові мембрани, які розгортають від будь-якого краю, спостерігаючи за тим, щоб не утворювалися перекоси і складки.

Навколо підготовленої майданчики з допомогою дощок і брусків зводять знімну опалубку. На підставі монтують армований каркас, для якого використовують сталеві прути підвищеної міцності. Арматуру слід брати рифлену, діаметром не менше 12-14 мм. В'яжуть сталеві прути за допомогою спеціальної дроту вручну або за допомогою напівавтоматичних гачків.

Заливка бетону за монолітною технологією виробляється за один підхід, для уникнення появи стикувальних, деформаційних швів. Тому фахівці рекомендують до часу заливки замовити бетоновоз.

Виброрейка

В процесі нанесення бетонного складу рекомендується використовувати спеціальні вібратори, які дозволяють швидко і без особливих зусиль вирівнювати бетонну поверхню. Як правило, для набору максимальної міцності фундаментом повинно пройти не менше чотирьох тижнів. У літній період цей термін може бути скорочений до трьох тижнів. До речі, для збільшення теплоізоляції підстави його бічні елементи слід після вистоювання утеплити з допомогою теплоізоляційних плит.

Грамотно виконаний плитний монолітний фундамент на болоті своїми руками максимально рівно розподіляє навантаження на поверхню нестійкого ґрунту, не призводить до деформації будівлі і окремих конструктивних елементів.

Відео

Про проблеми влаштування фундаменту на глиняних ґрунтах розповість цей ролик.

А це відео присвячено пальовім фундаменту.

Читайте також: