Фундамент на пливуни своїми руками

17.01.2021
3 842
Admin

Фундамент на плывуне своими руками

  1. Підготовчі роботи
  2. Особливості пристрою і підготовки будмайданчика
  3. Основні види фундаментів
  4. Відео

Найчастіше на земельних ділянках з піщаними грунтами, на яких раніше була заболочена місцевість або річка, майбутніх забудовників може чекати неприємний сюрприз у вигляді пливуна. Зазвичай це супісок або пісок, шар ґрунту з різними домішками і високим рівнем вологості. Такі ґрунти характеризуються плинністю і неміцністю, можуть разжижаться при різних кліматичних змінах або при значних навантаженнях. Щоб побудувати фундамент на пливуни своїми руками, слід врахувати безліч різних показників і факторів, провести ретельне обстеження території і підібрати найбільш оптимальну конструкцію підстави.

Підготовчі роботи

Плывун

Перед тим як побудувати фундамент на ділянці, слід провести підготовчі роботи, визначити тип грунту і розмір в ньому частинок-піщинок. З фракції пливуни бувають з великими, середніми і крейдою частинками. Проте найбільш небезпечними і непередбачуваними вважаються пилуваті частинки, які при насиченні вологою стають текучими, погрожуючи будівель і споруд втратою несучої здатності і міцності. Ситуацію ускладнює наявність глини в грунтах, яка знижує стійкість підстави будівлі і всієї конструкції.

Геологическое исследование почвы

До того, як почати зводити фундамент на пливуни своїми руками, необхідно провести геологічні дослідження та інженерні вишукування власними зусиллями або з допомогою кваліфікованих фахівців. Дані про фактичний стан грунту і її складі можна взяти у найближчих сусідів по ділянці, особливо якщо вони нещодавно побудували будинок. Самостійно можна досліджувати грунти після буріння свердловини або викопування грунту. При наявності пливуна в шурфе або свердловині буде спостерігатися рідка суміш грунту, глини і піску, оползаніе стінок і просідання землі.

Якщо при обстеженнях ділянки або роботах по риттю котловану виявився пливун, то дізнатися самостійно його товщину і склад пласта практично неможливо. Бажано звернутися для більш точних розрахунків в професійну інжинірингову компанію.

Особливості пристрою і підготовки будмайданчика

Особенности подготовки стройплощадки

Плануючи облаштувати фундамент на плавунах своїми руками і визначившись з конструкцією підстави, в першу чергу риють траншею або яму. Після виїмки грунту слід знизити в ямі утримання ґрунтових вод, використовуючи дренажні системи, а при високій воді - насоси. Після осушення, щоб запобігти размокание і сповзання грунту, швидко роблять основу у вигляді худого бетону, яка допоможе надалі уникнути проблем з просіданням ґрунту в процесі проведення робіт. Спочатку укладають з відсіву або крупного щебеню дренуючий шар. Зверху щебеню заливають бетонний розчин і дають йому схопитися протягом 2-3 днів в теплий сезон.

До початку зведення фундаменту під несучу конструкцію слід обов'язково укласти шар гідроізоляції з напуском і виведенням її на зовнішні стіни. До речі, після проведення робіт слід також ретельно ізолювати зовнішні елементи підстави.

Основні види фундаментів

Основные виды фундаментов

Підбирати конструкцію фундаменту необхідно до початку проведення робіт з урахуванням розрахункових навантажень всього каркаса будівлі, перекриттів і даху. В принципі, за висновком фахівців при грамотному виконанні робіт можна звести будь-опорні елементи.

  1. Пальові основи з ростверком. Оптимально підходять при чіткому визначенні товщини пливуна. Зазвичай для цього типу використовують гвинтові сталеві палі або забивні залізобетонні вироби. Головне, облаштовуючи такий фундамент на плавунах своїми руками, необхідно розташувати підошву підстави нижче пливуна. Обв'язку ростверку виконують за допомогою залізобетонних опор.
  2. Монолітна плита. Її зазвичай використовують при будівництві потужних конструкцій, наприклад, багаторівневих цегляних будинків і неглибокому заляганні пливуна. Параметри монолітної конструкції і її товщину розраховують до проведення робіт в індивідуальному порядку. Головне - це проведення заливки бетонного розчину в безперервному режимі і використання для в'язки арматурних прутів перерізом не менше 12-16 мм в діаметрі.
  3. Стрічковий фундамент. Як правило, такі підстави використовуються в мелкозаглубленном варіанті. Зазвичай в залежності від розташування пливуна облаштовують спочатку якісну дренажну систему або виконують ефективний відвід вологи з допомогою ухилу, нівелюючи в подальшому негативні властивості грунтів.

При неглибокому заляганні на ділянці пливуна і одночасно високому рівні ґрунтових вод можна розглянути можливість підготовки насипного підстави. Під час проведення фундаментних робіт і підготовки до них слід купувати тільки якісні сертифіковані матеріали, які забезпечать надійність і довговічність всієї конструкції.

Відео

Якщо вам потрібно звести фундамент на пливуни, а ви не можете визначитися з типом фундаменту, подивіться відеоматеріал про достоїнства пальового фундаменту.

Читайте також: