Гараж з профнастилу своїми руками

17.01.2021
7 793
Admin

Гараж из профнастила своими руками

 1. Вибір місця для гаража
 2. Основні роботи
 3. Підстава гаража
 4. Монтаж стін
 5. Монтаж даху
 6. Особливості монтажу профлиста
 7. Фото

Будь-яке сучасне споруда, призначена для зберігання особистого автомобіля, повинно бути достатньо міцним і надійним, а також повинно мати закінчений естетичний вигляд.

Профільний настил відноситься до тієї категорії будівельних матеріалів, які цілком задовольняють всім цим умовам і як не можна краще підходять для гаражного будівництва.

Ця обставина пояснюється численними об'єктивними причинами, основними з яких є унікальні властивості цього матеріалу, наведені нижче:

 • дешевизна і легкість настилу, помітно виграє при порівнянні з тією ж металочерепицею або сайдингом, і в теж час нічим не поступається їм у надійності та міцності;
 • значний термін служби будівель, виготовлених з цього матеріалу, який деколи досягає 30-40 років;
 • високі міцнісні характеристики профільного настилу, забезпечуються наявністю у спеціальних панелей ребер жорсткості;
 • простота монтажу настилу, який легко кріпиться до будь основи за допомогою звичайних шурупів.

Вибір місця для гаража

Ще на стадії розробки проекту заміського будинку слід визначитися з місцем розташування вашої майбутньої гаражної споруди. Розміщувати гараж слід таким чином, щоб він безпосередньо примикав до будинку (був його частиною), або ж знаходився зовсім неподалік від будинку. У тому випадку, якщо будинок вже побудований гараж може бути або прибудований до нього, або ж перебувати від нього на невеликій відстані. Важливо одне - при будь-якому варіанті розміщення гаражного будови місце його розташування має оптимально вписуватися в план майбутньої забудови.

При невеликих розмірах присадибної ділянки варіант прибудови до основного будовою (будинку) виглядає більш кращим, оскільки дозволяє заощадити як на площі, так і на використовуваних в ході будівництва матеріалах. Крім цього, до такого гаража легко можна буде підвести всі закладені в проекті споруди комунікації.

Основні роботи

Основные работы

Основні заходи, пов'язані з будівництвом гаража з профнастилу своїми руками включають в себе, як правило, такі етапи:

Далі ми з вами детально розглянемо кожен з цих етапів окремо.

Підстава гаража

Будівництво гаража починаємо з закладки основи, яка повинна буде взяти на себе основну вагове навантаження будови. У нашому випадку В якості підстави можна використовувати звичайні труби, які закопуються в землю з кроком близько 1,5-2 метри і потім заливаються бетоном. По периметру основи необхідно буде підготувати (залити) бетонну стрічку, що зв'язує опори в єдиний несучий контур.

Стать майбутньої споруди може бути цілком виготовлений з заливного бетону. Але при цьому не виключається можливість підготовки його у вигляді дощатого настилу, надійно закріпленого на трубчастому підставі.

Реальні розрахункові характеристики обустраиваемого підстави будуть залежати, в кінцевому рахунку, від розмірів майбутньої будівлі і можуть помітно відрізнятися від зазначених вище.

Монтаж стін

Монтаж стен

Відразу ж по закінченню фундаментних робіт ви можете приступати до монтажу стін з профнастилу. (Відзначимо особливо та обставина, що даний матеріал може бути використаний і в якості зручного облицювального покриття, що наноситься на дерев'яне, цегляна або будь-яке інше каркасне підстава).

У нашому ж випадку стандартний профільний лист є в той же час і несучим елементом конструкції, призначеної для захисту внутрішніх просторів гаражного будови від опадів і вітру.

У подібній ситуації монтаж профнастилу здійснюється за допомогою кріплення листів на спеціальних стінових ригелях, що входять в комплект поставки і утворюють несучий каркас майбутньої споруди. Фіксація листів на каркасі проводиться з використанням спеціальних самоврезающихся болтів. Необхідна герметичність конструкції забезпечується наявністю на болтах особливої ущільнювальної прокладки, надійно закриває місце кріплення.

Хотілося б звернути вашу увагу на те, що кріпити листи рекомендується через хвилю (з кроком приблизно 300 мм) у точці її нижнього вигину; при цьому стики листів повинні бути надійно зафіксовані за допомогою заклепок.

Монтаж даху

Дах для вашого гаража ви можете зробити самій простий - односхилим. Для цього слід підібрати відповідний розмір листа настилу, за допомогою якого можна було б відразу перекрити всю довжину ската. При підборі необхідного розміру аркуша краще всього брати матеріал з запасом - зайве завжди можна буде просто відрізати. Використання цільних листів профнастилу гарантує вам, крім усього іншого, і необхідну герметичність покрівлі, якій важко буде досягти за наявності стиків.

Суміжні листи настилу покрівлі повинні укладатися внахлест з перекриттям мінімум 200 мм, після чого їх стики ущільнюють за допомогою спеціального бітумного герметика.

Незалежно від складності обустраиваемого ската, всі листи настилу повинні бути укладені паралельно карнизу, який виставляється за допомогою рівня строго горизонтально. Не слід забувати і про звис покрівлі, який повинен виступати за край карнизу мінімум на 40 мм.

У разі використання В конструкції покрівлі полегшеної дерев'яної обрешітки листи кріпляться до неї за допомогою саморізів розміром 6,3 мм (довжиною 250 мм). Після проведення покрівельних робіт, слід утеплити дах гаража.

Особливості монтажу профлиста

Особенности монтажа профлиста

Фахівці радять при монтажі листів профнастилу не забувати про наступні особливості його кріплення:

 1. Кріплення листу настилу необхідно виробляти в точках нижнього вигину хвилі профілю.
 2. Крок кріплення листів профнастилу на поздовжніх стиках конструкції не повинен бути більше 500 мм.
 3. Суміжні листи покриття для їх більш щільного прилягання рекомендується зміщувати по напрямку до центру кріплення (в сусідніх хвилях) приблизно на 5 мм.
 4. Допускається фіксація двох або трьох сусідніх листів настилу за допомогою одного саморіза; при цьому необхідно уважно стежити за тим, щоб випадково не пошкодити декоративне покриття матеріалу.

Фото

Читайте також: