Як побудувати гараж на дві машини

17.01.2021
8 718
Admin

Как построить гараж на две машины

 1. Розміри гаража на два автомобілі
 2. Проекти гаражів даного типу
 3. Основні характеристики будівель
 4. Матеріал для будівництва

При проектуванні гаража на два автомобілі обов'язково повинні враховуватися сумарна площа і конфігурація майбутньої будови. При цьому необхідно приймати в увагу не тільки габарити ваших авто, але і передбачити додаткове місце, яке забезпечувало б зручність їх обслуговування і дало б можливість розмістити в приміщенні стелажі і підсобний інвентар.

Розміри гаража на два автомобілі

План с размерами гаража на два автомобиля

Відомо, що діючі будівельні норми визначають наступні мінімальні розміри гаражних паркувальних місць на один автомобіль:

 • ширина - не менше 2,2 м;
 • довжина - не менше 5,6 м.

З урахуванням проміжку між машинами (на розмір відкритої дверці -70 см) сумарна ширина гаража виходить рівною 5,3 м.

Існуючі проекти гаражних будівель на два автомобіля передбачають спорудження стелі заввишки близько 2,2 метра. Але в загальному випадку при розрахунку цієї величини слід виходити з висоти самого рослого члена сім'ї плюс додаткові 40-50 див. Підсумкова цифра і дасть вам потрібний (комфортний) розмір гаража у висоту.

Помещение гаража для двух машин

Свободное место в гараже для двух машин

Наявність у гаражі вільного простору, у всякому разі, не буде вважатися якоюсь надмірністю. І дійсно, в кожному заміському будинку в розпорядженні сім'ї завжди знайдеться певна кількість одиниць обладнання і механізмів, що вимагають додаткового місця для свого зберігання.

Такими можуть бути:

 • культиватор (мотоблок);
 • газонокосарка;
 • автопричіп;
 • садовий інвентар і т. п.

Крім того, в гаражі можуть зберігатися човен, запас дров, садові меблі та інше. У правильно спроектованому гараж на дві машини всі ці речі повинні обов'язково враховуватися.

Проекти гаражів даного типу

Проект гаража для двух машин

Деревянный гараж для двух машин

При дослідженні питання про те, як побудувати гараж на дві машини дуже корисною може виявитися наступна інформація:

 1. За місцем розміщення гаражного будови всі розглянуті нами споруди підрозділяються на наступні типи - вбудований в основне будова гараж і окрема будівля (автономний гараж).
 2. Вбудований варіант гаража в свою чергу може бути виконаний у вигляді споруди, розташованого на одному рівні з основним будовою (будинком), або ж мати підвальне (напівпідвальне) виконання.
 3. Не пов'язаний з основним будовою (автономний) гараж повинен з'єднуватися з ним спеціальним проходом, провідним безпосередньо в господарський блок. У тому випадку, якщо відстань до гаража невелика - ви можете використовувати для його обігріву вже готову опалювальну систему, діючу в будинку.

Основні характеристики будівель

Основные характеристики гаража для двух машин

Вважається, що вбудований в основне житлове будова гараж на два автомобіля повинен володіти наступними властивостями:

 • мати хорошу звукоізоляцію стін і стелі;
 • розташовувати добре герметичними воротами, що виключають поширення вихлопних газів і потрапляння їх у житлову зону;
 • прохід, що веде з гаражного приміщення в будинок, повинен бути обладнаний герметичній розділової дверима, що забезпечує необхідну ізоляцію від робочого приміщення;
 • цей прохід повинен закінчуватися в господарській частині основного будови (коридорі або холі), відокремленою від гаража у разі необхідності ще одного дверима;
 • при розрахунку робочої площі гаража необхідно враховувати також і те, щоб між автомобілем і відчиненими дверима, що ведуть у прохід до будинку, залишалося комфортне відстань (не менше 1,5 м).

Внутреннее убранство гаража для двух машин

Характеристики гаража для двух машин

При підготовці проекту необхідно врахувати можливість облаштування в гаражі невеликої майстерні з функціональним освітленням, що передбачає наявність освітлювальних лам в основних робочих зонах. Слід також закласти в проект можливість установки в гаражі одного - двох розеток для електроінструменту. При використанні потужних опалювальних систем необхідно передбачити трифазне електроживлення потрібну розетку.

У тому випадку, якщо ви вибрали варіант підвального (напівпідвального) виконання свого гаража - в'їзна доріжка повинна мати покриття, що забезпечує надійне зчеплення з колесами автомобіля.

Що стосується довжини в'їзний доріжки, то вона повинна бути в 4 рази більшою по відношенню до показника заглибленості підвального приміщення в землю. При цьому вам потрібно буде передбачити вільний простір між краями в'їзної зони і воротами (не менше 60 см).

Прямо перед воротами повинна бути встановлена спеціальна дренажна решітка, необхідна для утримання підвального приміщення в сухості і чистоті.

Матеріал для будівництва

Найбільш підходящим матеріалом для будівництва гаража на дві машини є звичайний цегла, відрізняється особливою міцністю і завидною довговічністю (термін його експлуатації становить примерно130-150 років).

Кирпич как материал для постройки гаража

Крім цього, червона цегла має високі теплоізоляційні показники і дозволяє обходитися без якого-небудь спеціального утеплювального матеріалу.

На закінчення відзначимо, що проектних рішень по спорудженню будівель подібного типу відомо безліч, так що вибрати підходящий для вас варіант гаража на дві машини буде зовсім нескладно.

Гараж для двух автомобилей

Читайте також: