Гаражні ворота своїми руками

17.01.2021
27 424
Admin

Гаражные ворота своими руками

  1. Варіанти самостійного виготовлення гаражних воріт
  2. Виготовлення гаражних воріт своїми руками
  3. Рама гаражних воріт
  4. Виготовлення каркасу воріт
  5. Обшиваємо каркас полотном з металевих листів
  6. Кріплення петель і запору
  7. Установка гаражних воріт
  8. Утеплення гаражних воріт
  9. Гаражні ворота фото:
  10. Відео

Купити готові гаражні ворота сьогодні можуть далеко не всі власники заміських будинків і автомобілів, а жити з гаражем навстіж не комфортно і небезпечно. Тому багато власників машин будують гаражні ворота своїми руками. Якщо будувати їх, орієнтуючись на численні рекомендації, які сьогодні можна знайти в Інтернеті, то саморобні ворота будуть міцними і довговічними.

Варіанти самостійного виготовлення гаражних воріт

Варианты гаражных ворот

Так як зробити відкатні ворота своїми руками непросто, і для цього потрібні не тільки знання, але і безліч пристроїв та інструментів, то найлегшим варіантом для самостійного виготовлення є розпашні ворота.

Відкатні ворота своїми руками виготовити складно і економічно невигідно, проте у продажу є готові комплекти таких воріт. До них додається інструкція по їх зборці, і креслення гаражних воріт, за яким збірку можна легко провести самостійно. Тим більше, що площа перед гаражем на заміській ділянці не завжди дозволяє таку установку, а, встановлюючи їх своїми руками, завжди можна знайти вихід. Точно так само, щоб зменшити витрати, можна купити в магазині готовий комплект автоматичного управління, і, також, встановити самостійно.

З цього відео ви дізнаєтеся, як вибрати автоматичні ворота для гаража.

Виготовити секційні гаражні ворота своїми руками, також складно, і краще все-таки скористатися послугами фахівців. Що стосується того, щоб зробити підйомні гаражні ворота, то все написане вище, відноситься і до них. Єдине, що можна додати - це деякі нюанси їх монтажу своїми силами. Починати установку підйомних воріт можна після закінчення оздоблювальних робіт стін (пол обробляють після установки, так як поріг біля виходу з гаража і бетонування під'їзду до гаража потрібно виконати після повної установки воріт). А монтаж секційних воріт виробляють після закінчення всіх оздоблювальних робіт, включаючи фінішну обробку підлоги.

Виготовлення гаражних воріт своїми руками

Изготовление гаражных ворот своими руками

Технологічний процес виготовлення розстібних гаражних воріт досить простий, не відрізняється великою трудомісткістю і не вимагає придбання особливих комплектуючих елементів за високою ціною. Крім того, всі складові деталі легко купити в спеціалізованих магазинах - це сталеві куточки, листи оцинкованого металу товщиною 1,0-3,0 міліметра і різні профілі. Виготовляють гаражні ворота в кілька етапів. Загальна конструкція гаражних воріт складається з рами, каркаса і полотен (петлі, кріпильні елементи).

Рама гаражних воріт

Изготовление рамы гаражных ворот

Перший етап робіт включає виготовлення несучої рами (кріпильної), що складається з двох частин. Це внутрішній і зовнішній каркас, для виготовлення яких знадобляться сталевий куточок і інструменти - болгарка, рулетка (лазерна рулетка ефективніше, і не набагато дорожчий), зварювальний апарат (необов'язково купувати, можна взяти в оренду), косинець і будівельний рівень (при придбанні лазерної рулетки - не потрібні).

Перед виготовленням рами необхідно виміряти ширину і висоту отвору.

Від точності обмірів залежить монтаж готової рами.

Після цього необхідно відміряти і нарізати заготівельні елементи (з куточка квадратного перетину зі сторонами 160-200 міліметрів). Розклавши їх на підходящої рівній площині, за рівнем виставляють їх горизонтальність (регулюють підкладками) і вирівнюють кути. Виміряючи діагоналі, регулюють всі прямі кути, після чого раму зварюють.

З урахуванням того, що зовнішня сторона повинна бути ідеально гладкою і рівною, щоб до неї щільно прилягали ворота, потрібно зашліфувати всі зварювальні шви. Для досягнення просторової жорсткості рами в кути вваривают вертикальні «важелі» (можна використовувати обрізки куточка).

Виготовлення каркасу воріт

Изготовление каркаса створок гаражных ворот

Виготовлення гаражних воріт своїми руками вимагає точного вимірювання всіх елементів, так як особливих способів підгонки самостійно в домашніх умовах не існує.

Каркас гаражних воріт включає дві розорюються стулки, кожна зі своїм каркасом, до якого будуть кріпитися полотна з металевого листа. Щоб виготовити кожний з них, потрібно використовувати профіль (60х20 міліметрів), сам процес аналогічний виготовлення рами. Після чого напрямні вставляють у раму, вирівнюють відносно вертикалі і горизонталі, залишають зазор між ними, щоб стулки могли вільно ходити. Потім вивіряють прямі кути і зварюють - це буде решетування майбутніх воріт.

Обшиваємо каркас полотном з металевих листів

Обшивка каркаса ворот металлическими листами

Наступні роботи, які треба зробити, це зварювання воріт і їх зміцнення. Потрібно викроїти з цільного металевого листа товщиною до 3-х міліметрів потрібне полотно (згідно з обмірюваннями, враховуючи відстані, необхідні для накладення полотен один на одного, на 20 міліметрів). Як правило, праве полотно перехльостується на ліве полотно. Зварювання починається з нижньої частини, після чого полотно (перевіривши ще раз його положення) кріплять до каркаса. Для посилення воріт на висоті одного метра приварюють горизонтально пояс з металевого куточка.

Кріплення петель і запору

Крепление петель гаражных ворот

Для правильного функціонування гаражних воріт необхідно встановити силові петлі. Зварювання проводять таким чином, щоб верхня їх частина опинилася привареній до зовнішньої стулки, а нижня частина - прикріпленою до рами гаража. Щоб зварювальне кріплення було міцним, його зміцнюють зігнутої смужкою металу товщиною 5-8 міліметрів. Для цього її приварюють до верхньої частини петлі і до стулки воріт, а щоб зміцнити зсередини з'єднання, застосовують вкладку межах звичайної арматури.

Для міцної фіксації воріт влаштовують засув, використовуючи вертикальний штир. Така конструкція максимально проста для самостійного виготовлення і надійна. У підлозі та стелі попередньо проробляють отвори діаметром 20-25 міліметрів (під діаметр труби, з якої виготовляють штир). Після цього до каркаса воріт приварюють напрямні петлі для кріплення засува. Можна влаштувати і затискної засув, використовуючи принцип затиску на металевих бідонах. Це ще простіше у виготовленні, але менш надійно.

Установка гаражних воріт

Установка гаражных ворот самостоятельно

Останнім етапом робіт в процесі облаштування гаража є встановлення гаражних воріт. Всі елементи воріт попередньо ґрунтують і фарбують для захисту від впливу атмосферних опадів і механічних ушкоджень. Після чого починають монтувати раму воріт, враховуючи, що від якості цієї роботи залежить, наскільки точним буде забезпечення легкого руху стулок і гарантована просторова жорсткість всієї конструкції.

Металевими штирями (довжина 150-180 міліметрів) кріплять до укосів отворів внутрішню і зовнішню частини рами, кінці штирів заварюють, ретельно шліфують болгаркою і фарбують. Для зміцнення жорсткості всі ці елементи скріплюють залізними перемичками товщиною 20-40 міліметрів, встановлюючи їх з кроком 600 міліметрів. І, останнім етапів на встановлені петлі необхідно навісити стулки і перевірити, як вони «ходять».

Утеплення гаражних воріт

Утепление гаражных ворот

Як бачимо, зробити відкатні ворота своїми руками зовсім не складно. Єдине, про що потрібно ще подбати - виконати утеплення.

Якщо гараж встановлений на дачній ділянці, і є частиною будинку, то утеплення просто необхідно зробити, так як холод з гаража буде надходити у внутрішні приміщення і охолоджувати їх.

Якщо гараж зведений як окрема будівля, то холод в ньому не дозволить хазяїнові займатися своєю машиною в разі необхідності, крім того, стояння на холодному приміщенні не сприяє правильному функціонуванню автомобіля. Найпростіший спосіб утеплити гараж - це побудувати всередині теплову завісу. Вона може бути виготовлена з брезенту, або, що краще, з прозорого пластику (виконані вони за принципом вертикальних жалюзі).

Для більш серйозного утеплення на внутрішній стороні гаражних воріт влаштовують дерев'яну обрешітку, і між дерев'яними елементами прокладають утеплювач. Як правило, це пінополістирол завтовшки 50 міліметрів або плити з скловати.

Рекомендуємо прочитати наступний матеріал:

Почерпнути ідеї для більш красивого виконання гаражних воріт Вам допоможуть фото нижче.

Гаражні ворота фото:

Интересные гаражные ворота

Гаражные ворота с отделкой из профнастила

Вариант каркаса гаражных ворот

Красивые ворота с ковкой

Гаражные ворота с совмещенной дверью

Гаражные ворота с отделкой из пластика

Оригинальные элементы ковки для гаражных ворот

Гаражные ворота с каркасом повышенной прочности

Відео

Пропонуємо вашій увазі відеоінструкцію з монтажу гаражних воріт.

Читайте також: