Гардеробна кімната своїми руками

17.01.2021
36 558
Admin

Гардеробная комната своими руками

 1. Варіанти розміщення
 2. Пристрій кімнати
 3. Планування гардероба
 4. Оздоблення вбиральні
 5. Переваги та функції
 6. Фотографії гардеробних кімнат:
 7. Відео

Щоб ощасливити жінку, потрібно багато різних речей, а гардеробна кімната своїми руками є невід'ємною частиною цього списку. Тому варто постаратися і втілити в реальність мрію багатьох представниць прекрасної статі, здійснивши одне із заповітних бажань.

Найчастіше стандартна планування квартир не передбачає такої значимої кімнати, як гардеробна, тому місце для неї доведеться визначити самостійно. Тут важливу роль відіграє загальна площа житла, але навіть при наявності невеликого метражу гардеробну можна грамотно вмістити.

Варіанти розміщення

Варианты размещения гардеробной комнаты

Якщо у вашому помешканні є підсобне приміщення типу комори, мансарди або комори, то це прекрасний варіант для гардеробної, за умови, що дане приміщення має площу більше 2 кв. м. При цьому вам потрібно лише грамотно обладнати джерела світла, дзеркало, різні полички і приємні аксесуари.

Якщо одна з кімнат у квартирі досить велика, можна зайняти її частина під гардеробну, встановивши спеціальну перегородку або модульну систему, яка впишеться в загальне стилістичне рішення кімнати.

Планировка гардеробной комнаты

Якщо хоча б один з цих варіантів є можливим, то проект гардеробної можна вважати завершеним. Надалі залишиться лише визначитися з її укомплектуванням. В цьому випадку є два варіанти:

 • Придбати вже готові ящики, вішалки і напрямні.
 • Запросити додому майстра або самостійно виготовити різні полички і ящики за вашим бажанням. В якості матеріалів перевагу варто віддати гіпсокартону і дереву.

Пристрій кімнати

Система для хранения одежды

Для того, щоб гардероб не просто добре влився в загальну кімнату, але і став максимально функціональним, варто врахувати деякі нюанси:

 • Кімната для гардеробу повинна бути не менше 1*1,5 м. Це мінімальні розміри, які можна розмістити різні полиці, вішалки та ящики з речами;
 • Бажано, щоб гардеробна кімната мало місце для перевдягання з дзеркалом. Це її головна відмінність від шафи для речей;
 • У гардеробі обов'язково варто передбачити систему вентиляції, в іншому випадку всі речі просочаться затхлим запахом;
 • Щоб гардеробна кімната їй і залишалася, необхідно зберігати в ній лише предмети одягу і взуття, а також різні аксесуари, не завалюючи її сторонніми предметами.

Це головні правила, яких варто дотримуватися при плануванні даного приміщення. Варто заздалегідь зонувати приміщення на кресленні, враховуючи всі габарити.

Планування гардероба

Планировка гардеробной

Розміщення речей кожен визначає для себе виходячи з власного відчуття зручності та комфорту. Однак ще на стадії складання креслення варто врахувати всі наявні вікна, комунікативні системи, виступи і т. д. Розділяючи вбиральню на зони, можна відштовхуватися від певних правил:

 • Місце для верхнього одягу та суконь має бути сплановано таким чином, щоб одяг була розміщена вільно. Тобто глибина зони повинна бути не менше 0,5 м, а висота 1,5 м, ширина визначають виходячи з кількості речей.
 • Зона під коротку одяг - сорочки, спідниці, піджаки, кофти - повинна мати розміри 50*100 див. тобто висота цього простору дозволяє розмістити під нею і зверху додаткові зони.

Наступну частину доцільніше виділити для взуття. У ній ви можете розмістити спеціальний взуттєвої стелаж, так і взуттєві коробки. Тобто висота цього простору буде обмежена зоною з сорочками, а глибина повинна бути не більше 30 см. Зверху над полицею з блузками перебуватиме остання зона, призначена для зберігання головних уборів і аксесуарів по догляду за одягом.

Таким чином, весь простір вбиральні поділиться на три зони.

Плануючи майбутню кімнату для гардероба, необхідно пам'ятати про пристрої дзеркала або навіть декількох, правильному освітленні, матеріали для обробки, також колірній гамі всіх полиць, коробок та інших місць, в яких будуть зберігатися речі.

Оздоблення вбиральні

Отделка гардеробной

В якості джерел світла для цього приміщення можуть бути обрані як вбудовані світильники, так і настінні. Однак при виборі друге, необхідно подбати про додаткове освітлення біля дзеркала, для максимально зручності при перевдяганні. Крім цього ви можете вибрати диодную підсвічування по верху і низу полку, що не тільки зробить кімнату яскравіше, але і додасть до неї затишку.

Отделка гардеробной комнаты

В якості оздоблювального матеріалу стін і стелі можна віддати перевагу фарби або шпалер. Варто врахувати, що пофарбовані стіни більш довговічні і практичні у використанні.

Що стосується ящиків і полиць, то тут теж краще зробити вибір на користь фарбування, або можна просто покрити всі поверхні лаком, залишивши структуру дерева незмінною. Якщо ж всі необхідні місця зберігання купуються в магазині, питання відпадає сам собою.

Розмірковуючи на тему, як створити гардеробну своїми руками, можна не тільки вирішити питання з оптимальним розміщенням всіх своїх речей, але і проявити свої дизайнерські таланти при її оформленні.

Переваги та функції

Наявність такої кімнати позбавить вас від необхідності придбання різних комодів, шаф і вішалок, що значно зекономить простір, незважаючи на те, що частина кімнати буде зайнята вбиральні.

З-за того, що тепер кожен предмет акуратно покладений або розвішено, не стикаючись при цьому з іншими речами, термін служби одягу значно збільшиться.

При наявності великого простору у вбиральні ідеально розмістяться постільні приналежності, дорожні сумки, предмети рукоділля і ваш туалетний столик (додаткова підлогова вішалка).

Таким чином, вклавши зовсім трохи сил і використовуючи мінімум матеріалів можна створити гардеробну кімнату самостійно, яка допоможе вирішити багато питань щодо зберігання предметів одягу. При цьому заощаджений простір можна зайняти іншими функціональними предметами меблів, а процедура підбору ідеального гардеробу стане значно приємніше.

Фотографії гардеробних кімнат:

Гардеробные: фото

Гардеробная комната: фото

Гардеробная в доме

Организация гардеробной комнаты

Відео

Відеоролик про організацію вбиральні. Перекладу немає, але він і не потрібен!

Якщо ж ви не хочете займатися цим самостійно, то варто замовити гардеробну або купити гардеробні шафи купе.

Читайте також: