Гидробурение свердловин своїми руками

17.01.2021
4 451
Admin

Гидробурение скважин своими руками

 1. Переваги методу
 2. Основні елементи малогабаритної бурової установки
 3. Етапи робіт
 4. Відео

Облаштування приватного ділянки - справа клопітка і витратна, особливо якщо постає питання про подачу води. Відсутність центрального водопостачання - одвічна проблема віддалених населених пунктів, тому буріння свердловини в них стає необхідністю. З його допомогою можна забезпечити постійну подачу питної чи технічної води до будівель.

Буріння свердловин - справа енерговитратне і дороге, особливо якщо користуватися послугами спеціальної техніки, після закінчення робіт якій, до того ж, ділянка нагадує полігон для військових дій. Що ж робити, щоб знизити витрати і не завдати шкоди внутрішньому оформленню?

Бурение скважины на участке

Можна спробувати зробити свердловину самостійно, використовуючи метод гідробуріння. Для проведення робіт вам знадобиться невелика бурова установка і трохи вільного часу. Бурити свердловину таким способом можна без спецтехніки! Гидробурение свердловин своїми руками використовують на глиняних і піщаних або суглинних ґрунтах, але на кам'янистих це марно.

Переваги методу

Преимущества метода гидробурения

Існує більше десятка способів пробурити свердловину, при цьому руйнування гірських порід здійснюється високими температурами, хімічними речовинами зі спеціальним складом чи механічним впливом.

У методі гідробуріння свердловини використовується енергія рідини. Робочий розчин подається в отвір під певним тиском, який дозволяє вимивати грунт із свердловини і виносити її на поверхню.

Для більшого ефекту в рідину додають сталеву дріб.

Переваги гідробуріння:

 1. Потребує мало часу.
 2. Вимагає трохи сил.
 3. Відносно дешевий спосіб добування води.
 4. Немає необхідності оплачувати послуги фахівців і роботу техніки.

Малогабаритна бурова установка( або МБУ) - саме вона знадобиться нам для ефективної роботи над облаштуванням водопостачання.

Основні елементи малогабаритної бурової установки

МБУ - розбірна конструкція, що складається з декількох елементів, які ми розглянемо нижче. Якщо установка в розібраному вигляді, то її можна переносити в будь-яке місце. Кожен її елемент важить рівно стільки, скільки здатний підняти середньостатистичний чоловік. На збір бурової установки буде потрібно всього 15 хвилин.

Малогабаритная буровая установка

Малогабаритна бурова установка складається з:

 • Рами. Вона служить опорою для всіх елементів.
 • Реверсивного двигуна. Він повинен мати потужність 2,2 кВт і йти в комплекті з редуктором. Двигун створює необхідний для ефективної роботи крутний момент, після чого посилає його на буровий інструмент.
 • Лебідки. З їх допомогою можна піднімати оснащення для додавання бурових штанг і опускати на потрібну глибину.
 • Вертлюги.
 • Водяної помпи.
 • Шлангів. З їх допомогою здійснюється подача робочого розчину в свердловину, викачка використаної рідини і нарощування колон.
 • Бура. Конусоподібний металевий бур може бути пелюстковим або розвідувальними. З його допомогою проводять центрування оснащення бурової установки і проходження твердих пластів.
 • Блоку управління.

Мотопомпою бурова установка не комплектується, тому її необхідно придбати самостійно. Принцип роботи МБУ полягає в тому, що під певним тиском, створюваним мотопомпою, відбувається вимивання ґрунту з свердловини. Таким чином, поглиблення отвори відбувається швидко.

Нагадаємо, що для кам'янистих ґрунтів така установка практично непридатна.

Етапи робіт

Этапы работ по бурению скважины

Даний спосіб дозволяє дістатися до необхідної глибини досить швидко. Для дуже м'якою і податливою грунту потрібно близько трьох годин роботи, а от для більш складних - до трьох днів. Давайте розглянемо етапи гідробуріння свердловини своїми руками.

 • Монтаж установки. Конструкцію збирають поруч з місцем роботи.
 • Від МБУ на відстані близько метра необхідно обладнати кілька приямків, які в подальшому будуть з'єднані з лотком і між собою. В технологічні приямки наливається буровий розчин.
 • Помпа і вертлюг з'єднуються шлангом. Виходить з вхідного патрубка помпи шланг опускається в буровий розчин, який під натиском буде проходити через вертлюг і подаватися у свердловину.
 • Нарощування колони здійснюється по мірі поглиблення отвори.
 • Коли свердловина буде готова, її необхідно промити і розкачати.

Выполнение работ

З першого приямка подається буровий розчин на установку. Використана рідина повертається в другій приямок, в якому відбувається її відстоювання. Очищений таким чином розчин потрапляє в перший приямок через з'єднувальний канал. З цього випливає, що циркуляція рідини відбувається постійно.

З допомогою бурового розчину не тільки виноситься непотрібна порода на поверхню, але і охолоджується бурильний інструмент, а також шліфуються стінки отвору. Ще робочий розчин допомагає попередити викид води з напірних пластів, створюючи певний тиск всередині свердловини.

Гидробурение свердловини - простий і дешевий спосіб зробити водопостачання ділянки постійним. Всі роботи можуть проводитися однією людиною.

Відео

Цей ролик покаже процес установки МБУ і саме буріння свердловини.

Читайте також: