Гідроізоляція підвалу своїми руками

17.01.2021
7 175
Admin

Гидроизоляция подвала своими руками

  1. Внутрішня гідроізоляція підвалів
  2. Гідроізоляції підвалів пенетрирующими складами
  3. Типи гідроізоляції підвалу

Гідроізоляція підвалів - важливий етап у будівництві будь-якої будівлі, тому що наявність вогкості або води в підвалі рано чи пізно призведе до руйнування фундаменту і, як наслідок, всієї будівлі в цілому. Давайте розглянемо відповідь на питання - як правильно зробити гідроізоляцію підвалу?

Вимоги до гідроізоляції підвалу викликані тим, що підвал часто це погано вентильовані приміщення, в яких швидко накопичується волога. Проведенням грамотної гідроізоляції підвалу своїми руками ми і займемося в даній статті.

В даний час нові будинки будують з проведенням зовнішньої гідроізоляції, але що стосується старих будинків або будинків, які не мають можливості відкрити фундамент не порушивши ліній комунікацій, то в таких випадках широко використовується внутрішня гідроізоляція.

Внутрішня гідроізоляція підвалів

Внутренняя гидроизоляция подвалов

Виробляється внутрішня гідроізоляція підвалів з допомогою спеціальних захисних складів мембранного і пенетрирующих (проникаючого). Дані склади істотно відрізняються один від одного. Мембранні склади (полімерні) зручно наносяться на поверхню і утворюють водовідштовхувальний шар. Плюсом даного способу є швидке нанесення захисного шару, а мінусом - малоефективна адгезія шару з пошкодженими поверхнями, такими як бетон. В наслідок цього, операцію нанесення шару слід періодично повторювати.

Гідроізоляції підвалів пенетрирующими складами

Другий спосіб гідроізоляції підвалів пенетрирующими складами відбувається іншим чином. При нанесенні даного складу на поверхню, гідроізоляційний шар вступає в хімічну реакцію з поверхнею бетонної підлоги. Даний матеріал витісняє воду навіть з найдрібніших капілярів бетонної підлоги. Завдяки цьому шару поліпшуються властивості самого бетону, зростає його щільність, і поліпшуються водовідштовхувальні властивості.

Типи гідроізоляції підвалу

Типы гидроизоляции подвалов

За типом впливу води, гідроізоляція поподвала своїми руками може бути трьох типів:

  • противонапорная;
  • безнапірна;
  • противокапиллярная.

Противонапорная гідроізоляція

Противонапорная гідроізоляція (гідроізоляція підвалу від грунтових вод) захищає підвал від впливу грунтових вод. Дана гідроізоляція підвалу представляє з себе багаторівневу ізоляцію шламовыми розчинами в поєднанні з мастиками на основі полімер бітуму. Перед нанесенням шламів, стіни необхідно попередньо очистити і прогрунтувати. Гідроізоляція вважається завершеною після нанесення 3х шарів шламу.

Безнапірної гідроізоляцією підвалу

Безнапірної гідроізоляцією підвалу називається гідроізоляція, захищає підлогу підвалу від атмосферних опадів і паводків. Здійснюється така гідроізоляція шляхом нанесення на поверхню підлоги полімер бітумних мастик.

Противокапиллярная гідроізоляція

Противокапиллярная гідроізоляція є захистом від проникнення вологи по капілярах бетонної підлоги підвалу. В даному випадку вживаються заходи, аналогічні противонапорной гідроізоляції, а також додатково здійснюється ін'єкційна гідроізоляція в шви, тріщини і капіляри бетонної підлоги.

У разі прогниванням перекриттів, роботи з гідроізоляції повинні включати роботи по заміні таких перекриттів.

Також при гідроізоляції необхідно врахувати інші шляхи надходження вологи в підвал. Це може бути конденсат з гарячих труб опалення, перебувають у підвалі. Для такої мети дані труби необхідно утеплити. Також потрібно перевірити труби, щоб уникнути протікання.

Конденсат влаги в подвале

Особливу увагу потрібно приділити питанню вентиляції. Завдяки якісної вентиляції, навіть підвищена вологість у підвальному приміщенні буде своєчасно вивітрюватися і не завдавати шкоди підвалу і будинку в цілому.

Дотримуючись цих порад, ви зможете зробити якісну гідроізоляцію підвалу своїми руками, і ваш будинок буде як і раніше стояти на міцному і сухому фундаментному підставі. Бажаємо вам удачі в процесі гідроізоляції підвалу.

Гидроизоляция пола в подвале

Читайте також: