Гідроізоляція ванної кімнати своїми руками

17.01.2021
1 475
Admin

Гидроизоляция ванной комнаты

 1. Способи гідроізоляції приміщення ванної
 2. Гідроізоляція рідкими просоченнями
 3. Гідроізоляція підлоги
 4. Відео

Заходи щодо гідроізоляції приміщення ванної кімнати відносяться до особливо відповідальним операціями, що проводяться в ході ремонтних робіт на етапі її обробки. Якісна гідроізоляція ванної кімнати своїми руками дозволить вам захистити стіни від руйнівної дії вологи, а також помітно знизить небезпеку протікання води в сусідні приміщення в разі пориву труб водопостачання або каналізації.

Способи гідроізоляції приміщення ванної

Способы гидроизоляции

У тому випадку, якщо ви вирішили заощадити на ремонті ванної кімнати, то радимо вам (з метою набуття корисного досвіду) провести гідроізоляцію ванної самостійно. Але спочатку вам необхідно познайомитися з основними способами гідроізоляції, які застосовуються в ході обробки цього приміщення. Ці способи представлені наступними видами робіт:

 • Фарбувальний метод гідроізоляції передбачає застосування рідкого бітумного розчину, що наноситься на стіни і підлогу ванної кімнати до фінішної її обробки. Цей спосіб дозволяє захистити поверхні ванни на терміни від 5 до 8 років і може використовуватися тими, хто звик часто міняти інтер'єри приміщень в квартирі (в тому числі і вигляд ванної кімнати);

Окрасочный метод

 • При обмазочном способі нанесення гідроізоляційних покриттів використовується особливий бітумний склад (мастика) з наповнювачами з полімерів або гуми. Така мастика наноситься на поверхні кімнати шаром завтовшки не більше 3 мм, утворюючи при цьому якісне захисне покриття;
 • При використанні способу обклеювання застосовують спеціальний матеріал, що виготовляється на основі бітуму або пластичних полімерів (армований поліестер, склотканина тощо). З допомогою обраного матеріалу обклеюються всі робочі поверхні вашої ванної кімнати, і лише після цього відбувається її обробка.

Використання спеціальних просочень, призначених для гідроізоляції монолітних бетонних стін. Такі просочення проникають безпосередньо в пори бетону і утворюють при цьому надійний захисний шар.

Гідроізоляція рідкими просоченнями

Гидроизоляция жидкими пропитками

Перед нанесенням гідроізоляційного шару на поверхні ванної кімнати останні повинні бути відповідним чином підготовлені. У ході такої підготовки необхідно уважно обстежити стіни і, в разі необхідності, закрити цементно-піщаним розчином всі наявні на них тріщини і нерівності. При цьому на підлозі робиться звичайна чорнова стяжка, а стіни оштукатурюються з прийнятним для нанесення захисного шару якістю. Після цього не забудьте обробити стіни грунтовкою, що забезпечує найкраще їх зчеплення з шаром просочення.

Далі, у відповідності з інструкцією по використанню вибраного вами гідроізоляційного матеріалу, нанесіть рідке покриття спочатку на стіни, а потім і на підлогу. Зробити це можна за допомогою звичайної кисті, рівномірно і акуратно наносячи його тонким шаром.

Особливу увагу зверніть на стики перекриттів і кути кімнати, де можна буде нанести подвійний шар гідроізоляційного покриття з використанням спеціальної армуючої стрічки.

Не забудьте також і про такому важливому моменті робіт, яким є облаштування гідроізоляційного шару між стіною і ванною. Для цього вам буде потрібно особливий керамічний куточок, монтаж якого краще всього вести з використанням спеціального герметика.

Гідроізоляція підлоги

Гидроизоляция пола

Від якості гідроізоляції підлоги у ванній залежить її здатність утримувати воду і знизити ймовірність її протікання до сусідів, які живуть нижче. Саме тому при організації подібних робіт не радимо вам намагатися заощадити на чому-небудь, оскільки така економія може призвести в майбутньому до незрівнянно більших витрат по оплаті ремонту залитої квартири сусідів. З тієї ж причини це питання виділено нами у вигляді окремого розділу статті про гідроізоляції ванної кімнати своїми руками.

Правила гидроизоляции

Нанесення захисного гідроізоляційного покриття на підлогу у ванній слід почати з підготовчих робіт. При цьому необхідно звернути увагу на наступне:

 1. Підлога у ванній повинен бути достатньо рівним і не повинен мати будь-яких видимих тріщин, вибоїн і ділянок з оголеною арматурою (а також залишків сміття і пилу).
 2. Всі виявлені на підлозі нерівності слід ретельно закрити цементно-піщаним розчином, після чого на ньому влаштовується звичайна цементна стяжка.
 3. Фахівці не виключають можливість використання й інших методів гідроізоляції підлоги в ваному приміщенні (в тому числі методів обклеювання та просочення). При цьому фарбувальна гідроізоляція використовується вкрай рідко, оскільки вона не розрахована на тривалі терміни експлуатації.
 4. По завершенні всіх гідроізоляційних заходів вам слід витримати невелику паузу (тривалістю приблизно на добу), а після цього перейти до наступного етапу оздоблювальних робіт.

Відео

Пропонуємо вам переглянути відеоматеріал, присвячений гідроізоляції ванної кімнати.

Читайте також: