Гнемо гіпсокартон. Суха і мокра технології

17.01.2021
3 202
Admin

Гнем гипсокартон

  1. Сухий спосіб
  2. Мокрий спосіб
  3. Відео

Питання про те, як гнути гіпсокартон, є одним з найпопулярніших. Більшість будівельників, так і просто домашніх майстрів намагаються це зробити самостійно, не вивчивши технологію. А вона є. І в цьому процесі важливий як сам лист гіпсокартону, так і інструмент. Отже, про все по порядку.

Сухий спосіб

Щоб зробити арку, криволінійну перегородку або складний багаторівневий стеля, використовуємо арочний гіпсокартон КНАУФ. Його товщина 6, 5 мм, і гнути його можна тільки в поздовжньому напрямку. Для того, щоб цей лист зігнути, мочити його не треба!

Сухой способ согнуть гипсокартон

Заміряємо розміри поверхні. Дверний отвір за шириною 100 см, а товщина стіни 150 мм. Виходить дуга з радіусом 50 сантиметрів. При вимірі важливо розрахувати радіус кривизни, зазвичай він становить від 20 до 100 см (залежно від того, гнеться цілий аркуш або відрізана від нього смуга).

Работа по изготовлению криволинейной конструкции

Тепер робимо каркас для гіпсокартону з металевих профілів, використовуємо стельовий профіль (ПП) з оцинкованої сталі 60х27, дворівневі з'єднувачі, прямі підвіси або підвіси з затискачами і тягами, щоб закріпитися, наприклад, до стелі. Також знадобиться смужка з нержавіючої сталі, яка додасть міцність каркасу.

Каркас для гипсокартонной конструкции

Попередньо робимо надрізи ножицями під невеликим кутом, щоб отримати латинську букву V, з кроком 5 см З допомогою просекателя закріплюємо смуги до зовнішньої поверхні профілю.

Надрезы на профиле

Прикручувати ГКЛ потрібно шурупами, починаючи від середини елемента, рухаючись до краю, витримуючи відстань між саморізами 15 див.

Якщо хочемо підсилити міцність гнутої конструкції, потрібно використовувати арочний лист в два шари.

Крепление профиля к листам

Готовая арочная конструкция

Робота з арочним листом економить найдорожче для будівельника - час.

Мокрий спосіб

Мокрый способ

Мокрим способом гнеться стандартний лист ГКЛ завтовшки 12, 5 мм. Його можна гнути «в суху» з мінімальним радіусом 2750 мм

У вологому стані гіпсокартон стає пластичним і його можна зігнути з набагато меншим радіусом і надати будь-яку форму.

Знадобиться відро, вода, валик, КНАУФ-лист ГКЛ і шаблон з металевих профілів (стельовий профіль 60/27) і сполучних елементів. Наш каркас підходить для криволінійних перегородок.

Инструмент для сгибания гипсокартона

Прокатуємо внутрішню сторону аркуша (з маркуванням) голчастим валиком вздовж і впоперек, інакше при згинанні лист трісне. Натискати сильно не потрібно.

Проколы на листе

Мочимо лист валиком або губкою не більше 10 хвилин. Як тільки вода перестає вбиратися, значить, достатньо. На протилежний бік вода просочитися не має.

Мочим лист валиком

Кладемо лист на шаблон, притискаємо краю брусками, а потім струбцинами.

Кладем лист на шаблон

Потрібно залишити лист в цьому положенні до висихання. Під шпаклівку заготівля з листа буде сохнути приблизно 24 години, в залежності від вологості в приміщенні і пори року.

Крепление гипсокартона для просушки

Зняти лист з шаблону можна і через 7-8 годин, щоб не зупиняти робочий процес, особливо якщо потрібно отримати кілька однакових деталей. Тоді треба стягнути заготівлю стрічками або скотчем, щоб форма не змінилася до повного висихання. Після повного висихання лист зберігає отриману форму і механічні характеристики.

Оставляем лист высыхать

Підіб'ємо підсумки:

  1. З гіпсокартону можна збудувати будь-які криволінійні поверхні.
  2. Температура кімнати повинна бути не менше 15 градусів.
  3. Будь-які згинання аркуша треба робити по кресленнях, знаючи радіус.
  4. В залежності від товщини листа ГКЛ вибирайте технологію - суху або мокру.
  5. Ви можете зробити каркас самі або запитати профілі під ваші розміри на заводі КНАУФ.

Стена из гипсокартона

Автор: Ольга Прохорова

Відео

У цьому ролику показаний "мокрий" спосіб згинання гіпсокартону.

Читайте також: