Як вибрати грунтовку

17.01.2021
2 736
Admin

Грунтовка - как выбрать грунтовку - виды грунтовок

  1. Як вибрати грунтовку?
  2. Види грунтовок

Роль ґрунтовки можна недооцінювати, адже це основа для подальших оздоблювальних робіт, а значить, саме ґрунтовка відповідає за довговічність зчеплення і збереження зовнішнього вигляду споруди. Особливо, ґрунтовка необхідна при роботі зі складними поверхнями: пористими, забрудненими, із залишками інших матеріалів. Отже, що ж таке грунтовка? Це однорідна будівельна маса, яка складається із спеціальних компонентів (у тому числі наповнювачів), пов'язаних полімером.

Як вибрати грунтовку?

Как выбрать грунтовку

В першу чергу вибір грунтовки повинен виходити з типу для фарбування поверхні (бетон, метал). Необхідно також врахувати стан цієї поверхні (вологість, пористість), а також прийняти до уваги область призначення приміщення (кухня, ванна).

Нині серед будівельних матеріалів можна знайти різні види грунтовок. Їх основною відмінністю є складові компоненти, завдяки яким можна врахувати всі нюанси оздоблювальних робіт і вибрати найбільш відповідну грунтовку.

Види грунтовок

Виды грунтовок

Залежно від використовуваних зв'язуючих, спецгрунтовки поділяються на кілька груп:

Акрилова грунтовка

Подібно фарбам, ця група найбільш популярна і різноманітна. Акрилові грунтовки застосовуються для різних поверхонь (деревина, бетон, цегла та інші). Перевагами такої ґрунтовки є відсутність запаху і швидкий час висихання (від 2 до 5 годин).

Дану ґрунтовку не рекомендують використовувати для металевих поверхонь, тому що з часом на обробленій акриловою грунтовкою поверхні можуть з'явитися плями іржі.

Алкідна грунтовка

Здебільшого, алкідні ґрунтовки використовуються для нанесення на деревину. Час висихання даної ґрунтовки від 10 до 15 годин. За складом, розрізняють кілька алкідних грунтовок:

на основі фосфату цинку - антикорозійна грунтовка, найкращим чином підходить під алкідні фарби;

на основі хромату цинку - володіє такими ж властивостями, як і грунтовка на основі фосфату цинку, але при цьому має більш широкою сферою застосування. Єдиним обмеженням цієї ґрунтовки є небажаність покриття гіпсових та штукатурних поверхонь.

Гліфталева грунтовка

Гліфталева грунтовка застосовується для сухих приміщень. В основному використовуються для первинного покриття поверхонь з металу. Термін висихання - добу.

Полівінілацетатна грунтовка

Полівінілацетатна грунтовка є вузькоспеціалізованою і використовується тільки для полівінілацетатної фарби. Відрізняються надшвидкої сушкою (близько 30 хвилин).

Полістирольна грунтовка

Полістирольну ґрунтовку застосовують на відкритому повітрі, тому що містять токсичні розчинники. Використовуються на дерев'яних і оштукатурених поверхнях.

Перхлорвінілова грунтовка

Перхлорвінілова ґрунтовка успішно використовується для грунтування металевих поверхонь. Також використовується для грунтування оштукатурених поверхонь бетону або цегли. Активно використовують перхлорвінілової грунтовку в холодну пору року. Сохне за 1 годину при температурі 18 - 20ºС. Не рекомендується використовувати дану грунтовку в закритих приміщеннях.

Фенольна грунтовка

Застосовується фенольна ґрунтовка в якості початкового покриття для металу або дерева. Термін висихання-від 10 до 12 годин.

Розглянувши наявні види грунтовок та спираючись на властивості і переваги, поєднаних з ними матеріалів, ви зможете вибрати грунтовку, відповідну саме для вашого об'єкта будівництва.

Читайте також: