Хозблок для дачі своїми руками

17.01.2021
1 528
Admin

Хозблок на даче своими руками

 1. Проектування хозблока
 2. Етапи зведення господарського блоку
 3. Відео

Жоден заміський ділянку не може існувати без госпблоку, де зберігаються багато підсобні матеріали та обладнання, а також різний інструмент - від малого до об'ємного. Будівництво господарського блоку не представляє складної задачі, так що звести його можна самостійно. У цій статті ми розповімо, як побудувати хозблок для дачі своїми руками.

Проектування хозблока

Призначення хозблока може бути різним:

 • Хозблок включає в себе тільки майстерню і сховище для садової техніки.
 • Хозблок має також додаткову зону для душу і туалету.
 • Хозблок має не тільки зручності, але й місце для відпочинку - невелику кімнату з м'якими меблями або криту веранду.
Плануючи битовку, необов'язково ставити перед собою завдання максимально звести недороге підсобне приміщення. Вклавши трохи сил і праці, можна отримати абсолютно унікальну будову, яскраво показує індивідуальність власників ділянки.

План хозблока

Крім побутових завдань - зберігання інструменту, душу і туалету, госпблок може стати затишною літньою верандою або незвичайною заскленій оранжереєю - все залежить від фантазії хазяїна.

Складаючи проект господарського блоку, потрібно пам'ятати про те, що ця будівля повинна відповідати наступним критеріям:

 • Бути максимально ефективним у плані розподілу простору.
 • Служити довгий час без витрат на ремонт.
 • З урахуванням того, що хозблок не призначений для постійного або тимчасового проживання, не слід планувати систему опалення. Однак електрику повинна бути підведена до будови обов'язково.

Что может быть в хозблоке

Так як при зведенні побутівки цілком можна заощадити, то найбільш підходящим матеріалом для неї є дерев'яний брус. На відміну від будівель з необробленої дошки, каркасний госпблок на фундаменті буде відповідати всім вимогам будівлі, яка буде використовуватися не один рік, а то і не один десяток років.

Деревянная бытовка

Для такої споруди, як госпблок для дачі своїми руками, знадобляться наступні матеріали та інструменти:

 • Лопата, сокира, ножівка, викрутка, дриль зі змінними свердлами.
 • Брус, дошки на обшивку, металеві анкери для кріплення кістяка будівлі.
 • Цемент, пісок і гравій для фундаменту, теплоізоляція (при необхідності).
 • Обшивальні панелі і обробний матеріал для стін і даху.

Етапи зведення господарського блоку

Строительство хозблока

 • На заздалегідь визначеному, розміченому і підготовленому місці необхідно встановити фундамент. Глибина його залягання повинна бути трохи більше глибини промерзання ґрунту - від 60 -100 див. Фундамент може бути облаштований по-різному, залежно від того, буде включений в хозблок санвузол, чи ні. Якщо планується облаштування туалету і душу, то створюється фундамент по периметру не тільки будівлі, але і розташованого під ним септика. Найкращим способом організації септика є його винесення за межі будівлі. Зводячи госпблок для дачі своїми руками, перевагу можна віддати пальовім фундаменту.
 • На готове основа кріпиться каркас майбутньої побутовки: спочатку вертикальні, кутові, несучі металеві профілі або дерев'яні бруси з перетином 10 см на 10 см
 • Перекриття і стропила хозблока роблять з будівельного матеріалу з такими ж характеристиками. Для економії як матеріальних засобів, так і власних сил, дах можна зробити односхилим. Каркас майбутнього господарчого блоку з одного боку повинен бути довшим.
 • Частота розміщення як вертикальних, так і горизонтальних стійок каркаса побутівки дорівнює 50-60 див. Таким чином досягається міцність всієї конструкції при найбільш мінімальній витраті будівельного матеріалу.

Каркас бытовки

 • До готового каркаса зсередини кріпиться обшивка, яка складається з спеціальних плит. З зовнішньої сторони укладається теплоізоляційний матеріал, після чого він обшивається облицювальним матеріалом: вагонкою, профлистом або іншими доступними будівельними матеріалами. Для даху найчастіше використовуються бітумні листи або профлист.
 • В побутівці обов'язково потрібно передбачити віконні і дверні прорізи. Найчастіше в хозблок не ставляться готові віконні блоки. У обраному місці на стійки каркаса кріпляться бруси, які стануть укосами для вікон і дверей.
 • Всередині хозблока зводяться стіни на основі заздалегідь поставленого каркаса, виділяються санвузол (при необхідності) і додаткові кімнати для зберігання інвентарю. Деякі хозблоки обладнують невеликий кухонькою, де в якості побутової техніки для приготування їжі використовується газова або електрична плитка на дві конфорки.

Хозблок с душем и туалетом

 • Якщо в побутівці планується літній душ, фахівці рекомендують встановити на даху бочку, пофарбовану в чорний колір. Вона буде притягувати більше сонячних променів, що забезпечить нагрів води природним шляхом. У разі необхідності теплої води протягом усього року потрібно задуматися про придбання нагрівального бака. Найпростіша конструкція являє собою залізний бак з кришкою, в якому знизу знаходиться отвір для зливу, а всередині встановлений кип'ятильник.
 • Туалет, встановлюваний в хозблок, може мати просту конструкцію - дошка з дірою над вигрібною ямою, а може бути обладнаний як в квартирі: з використанням унітазу, а також підведеної каналізації для зливу.

Відео

У цьому ролику зібрані кадри зведення хозблока.

Читайте також: