Інфрачервоне опалення своїми руками

17.01.2021
1 911
Admin

Инфракрасное отопление своими руками

 1. Переваги інфрачервоного опалення
 2. Принцип дії
 3. Правила монтажу навісних інфрачервоних приладів
 4. Інфрачервоний «тепла підлога»
 5. Особливості монтажу
 6. Відео

Багато з тих, хто хотів би обладнати в своєму будинку автономну систему опалення, рано чи пізно стикаються з інформацією про пристрій під назвою інфрачервоні опромінювачі. Будучи порівняно новим способом опалення, інфрачервоний обігрів досить швидко завоював визнання у пересічного споживача; причому його популярність з часом тільки зростає. У даній статті ми хотіли б узагальнити дані, що стосуються облаштування інфрачервоного опалення своїми руками, а також розглянути варіанти, скориставшись якими ви зможете вирішити поставлену задачу.

Переваги інфрачервоного опалення

До достоїнств опалення розглянутого нами типу можна віднести наступні можливості:

 • робочі елементи інфрачервоних обігрівачів малочутливі до пошкоджень, так що випадкове механічне вплив на них не може вивести з ладу систему в цілому;
 • елементи обігріву відрізняються порівняно низьким електроспоживанням і витрачають в середньому близько 60 Вт/м2 за годину;
 • така опалювальна система не спалює знаходиться в повітрі кисень і не сушить його. При цьому в приміщенні створюється унікальний мікроклімат, схожий по своїй природі з обігрівом сонячними променями;
 • прилади цього класу працюють абсолютно безшумно і починають прогрів приміщення відразу після включення;
 • системи інфрачервоного обігріву малочутливі до перепадів напруги в побутовій електромережі, що особливо важливо для віддалених міських і сільських районів.

Крім цього, не слід забувати про те, що для самостійного облаштування навісних систем інфрачервоного опалення вам не потрібно спеціальних навичок і будь-якого інструменту.

Принцип дії

Принцип работы инфракрасного отопления

Функціонування сучасних систем обігріву, створюваних на базі інфрачервоних обігрівачів, грунтується на наступних принципах.

Енергія інфрачервоних променів, що генерується нагрівальним елементом пристрою, потрапляє на поверхні навколишнього оточення (підлога, меблі, стіни, стеля та ін) і нагріває їх. По мірі свого нагріву згадане вище оточення починає віддавати акумульоване тепло в повітряний простір. При цьому виключається нерівномірний розподіл температур прогрівання повітря в межах квартири, яке спостерігається при використанні звичайних обігріваючих пристроїв.

Енергія обігрівача витрачається на прогрівання повітря опосередковано (через тверді тіла оточення), що призводить до економії близько 70% тепла.

Как действует инфракрасное отопление

Роботи з облаштування систем інфрачервоного обігріву починаються зі збору даних про таких параметрах приміщення, як його сумарна площа (з урахуванням конструктивних характеристик кожній з опалювальних кімнат) і теплоізоляція всієї будови в цілому. Виходячи з загального числа кімнат у будинку, що потребують інфрачервоному обігріві, ви зможете розрахувати необхідну для цього кількість опромінювачів. Системи обігріву цього типу використовуються, як правило, у всіх житлових приміщеннях будови, так що для його опалення вам буде потрібно мінімум від 6 до 8 пристроїв.

Правила монтажу навісних інфрачервоних приладів

Правила монтажа инфракрасных приборов

При монтажі навісних систем опалення обов'язково дотримання наступних умов:

 • обігрівачі цього класу повинні розміщуватися на висоті не менше ніж 2,3-3,4 метра від рівня підлоги;
 • вкрай небажано встановлювати прилади інфрачервоного обігріву в зоні постійної присутності людей;
 • також не рекомендується розміщувати їх поблизу від вікон, оскільки це може призвести до значних втрат тепла;
 • неприпустимо розміщення інфрачервоних нагрівачів на стелях, виготовлених з використанням ПВХ складових.

Инфракрасный обогреватель

Крім того, при установці пристрою обігріву необхідно дотримувати безпечну відстань між самим обігрівачем і розташованими поблизу предметами.

Інфрачервоний «тепла підлога»

Инфракрасный теплый пол

Системи обігріву під назвою «тепла підлога» є однією з різновидів інфрачервоного опалення, широко використовуваного в приватному секторі.

Инфракрасный пол в рулонах

Елементи систем опалення даного виду випускаються, як правило, у плівковому виконанні і можуть встановлюватися під будь-які види синтетичних і дерев'яних покриттів. Крім того, вони легко монтуються під різні плиткові покриття і під матеріали на композитній основі.

Особливості монтажу

Особенности монтажа инфракрасного пола

При облаштуванні інфрачервоного опалення своїми руками з особливою увагою слід поставитися до розстановки меблів в приміщенні, що обігрівається. Продумати меблювання кімнат краще за все ще до початку монтажу плівкових підлог і постаратися не укладати їх в тих місцях, де буде розташовуватися масивні меблі. Все одно ефект від обігріву в цих місцях буде незначним.

Розташування нагрівальних елементів може стати причиною пересихання елементів підлоги і меблів.

На закінчення відзначимо, що монтаж елементів ІК опалення та їх підключення до побутової електромережі повинно виконуватися з дотриманням вимог з електричної безпеки.

Відео

Чимало корисної інформації про інфрачервоних обігрівачах ви можете почерпнути з цього ролика.

Читайте також: