Штучний камінь

17.01.2021
2 935
Admin
 1. Технологія виготовлення штучного каменю
 2. Робота з штучним каменем
 3. Приклади облицювання штучним каменем:

Искусственный камень

Будучи одним з перших будівельних матеріалів, камінь відходить на другий план, застосовується все рідше, і використовується в основному для оздоблювальних робіт.

Треба сказати, що камінь досі є дорогим і красивим матеріалом, а його популярність знижена тим, що на ринку зараз з'являється безліч інших матеріалів, за зовнішніми даними не поступаються каменю. Таким матеріалом є штучний камінь.

Технологія виготовлення штучного каменю

Що стосується відмінностей, то відрізнити штучний камінь від цього каменю практично неможливо, навіть з близької відстані. Сучасні технології дозволяють детально імітувати як форму, так і текстуру різних матеріалів. Технологія виготовлення штучного каменю є досить складним процесом. Штучний камінь виробляється з використанням цементів найвищих марок (портландцемент), натуральних якісних барвників і легких натуральних наповнювачів (керамзит).

Робота з штучним каменем

Камень искусственный

Робота з штучним каменем процес не складний, так як не потрібно ніякого спеціального устаткування. Завдяки плоскій формі підстави кріпильного каменю, він дуже простий в установці. Встановити його можна самостійно, не вдаючись до спеціальних навичок. Штучний камінь в 3 рази легше звичайного каменю. Таким чином, вага на квадратний метр стіни становить від 15 до 45 кг (в залежності від виду штучного каменю).

Що стосується установки, то існує два способи монтажу штучного каменю: з розшиванням швів (залишається 1,5 - 2,5 см між ними) і безшовний монтаж. Популярністю користується спосіб монтажу з розшивкою швів, так як завдяки йому відбувається суттєва економія штучного каменю. Також слід не забувати, що деякі штучні камені спочатку продаються для монтажу безшовним методом.

При монтажі розчин наноситься на задню сторону штучного каменю і надлишки забираються кельмою. Що стосується модифікації форм штучного каменю, то він легко ріжеться звичайною болгаркою.

Універсальні особливості штучного каменю:

 • Може встановлюватися на різні поверхні: дерево, метал, бетон, цегла;
 • Успішно застосовується для внутрішніх і зовнішніх робіт;
 • Не горить і не виділяє диму при нагріванні;
 • Барвник не висвічується і при впливі температур не вигорає;
 • Не має радіоактивного фону (на відміну від природного каменю);
 • Довговічність і міцність схожі з каменем;
 • Високі показники морозостійкості, від 100 до 150 циклів;
 • Легше натурального каменю в 4 рази;
 • Покращує тепловий опір на 25% при використанні в якості облицювального матеріалу для будинку;
 • Значно дешевше звичайного каменю.

Кілька корисних порад з декоративного облицювального каменю:

 • При тривалому контакті з водою (хлорованої) колір може стає блідіший, але якщо покрити камінь гідрофобним розчином, кольору не буде загрожувати і вода.
 • Купувати рекомендується на 10% більше необхідної кількості каменя. Це кількість стане в нагоді у випадку відходів і механічних пошкоджень. Більше того, різні партії виробів одного кольору можуть відрізнятися відтінками, тому цей запас може стати в нагоді для оформлення колірного переходу колера.
 • Наклейка ведеться в напрямку зверху вниз, невеликими ділянками, по 50 см2. Робиться це для того, щоб не забруднити готові ділянки клеєм.
 • Вибирати плитки слід у випадковому порядку з наявних коробок для того, щоб не вийшло колірних плям.
 • Що стосується кольору нещодавно випущеного штучного каменю, то він повністю встановиться тільки через два місяці після наклейки. Після цього колір більше не зміниться. Тому не лякайтеся, якщо колір купленого каменю буде трохи відрізнятися від зразків в магазині.

Приклади облицювання штучним каменем:

Облицовка искусственным камнем

Облицовка дома искусственным камнем

Читайте також: