Штучний водойму своїми руками

17.01.2021
6 728
Admin

Искусственный водоем своими руками

  1. Розташування водойми
  2. Різновиди водойм
  3. Дизайн ставка
  4. Фото штучних водойм

Будучи власником дачі або приватного заміського будинку, ви неодмінно задумаєтеся про такий елемент ландшафтного дизайну як штучна водойма. Для втілення в життя цієї ідеї варто все старанно продумати, враховуючи деякі нюанси.

Розташування водойми

Расположение водоема на участке

Для розташування водойми варто вибрати відкритий простір, захищений від сильного вітру. Врахуйте, що водні мешканці і рослини не зможуть довго знаходитись під впливом прямих сонячних променів (не більше 6 годин на добу). В іншому випадку ваше ставок заросте зеленню, яка інтенсивно розмножується під сонцем. Сильні вітри також негативно позначаться на водоймі, ушкоджуючи рослини, що знаходяться на березі.

Місце під деревом також не найкращий вибір, оскільки вам доведеться постійно очищати водойму від опалого листя, а коренева система дерева може пошкодити його основу.

Естетичне значення теж грає не останню роль, тому розташуйте ставок поруч з будинком, щоб завжди була можливість подивитися на водну гладь з вікна, або відпочити в спеціально обладнаному місці на березі водойми.

Різновиди водойм

Водоем из пвх

На сьогоднішній день штучний водойму можна зробити з наступних матеріалів: шнура поліхлорвінілова плівка, бутилкаучукова гума, жорстка скловолоконна або пластмасова форма.

Плівки випускаються різних кольорів, товщини, якісних характеристик, терміну експлуатації та призначення:

  • Плівка з поліетилену являє собою прозорий матеріал, який не тягнеться і має короткий експлуатаційний термін (24 міс.). Застосовується для влаштування тимчасового ставка;

Водоем из пленки

  • ПВХ плівка навпаки досить міцна й довговічна (10-15 років), при цьому добре тягнеться і приймає будь-які форми. Дана плівка може бути як одношарових, так і посиленою, представлена в декількох колірних варіаціях.

Пленка пвх для водоема

  • Бутилкаучук відрізняється міцністю, будучи гнучким, стійким до впливу морозу і строком використання близько 50 років. Цей матеріал легко монтувати і ремонтувати в процесі застосування. Є незамінним при спорудженні водойми з високим навантаженням або ставка на кам'янистому місці.

Пленка из бутилкаучука для пруда

  • Бажаючи отримати штучний водойму своїми руками з площею не більше 4 кв. м. доцільно буде скористатися готовою жорсткої ванної з пластмаси або скловолокна. Матеріал визначає якісні характеристики ванни і відповідно її вартість. Ємності мають різні форми, розміри, кольори. Більш того ви можете придбати кілька рівневу ванну для ступінчастою посадки рослин.

Каркас для водоема

Крім ванни для водойми у продажу є форми для створення штучних струмків, за кольором чудово вписуються в ландшафт природи.

Дизайн ставка

Дизайн водоема

Для того, щоб вода у вашому водоймі не застоювалася, її необхідно змусити рухатися, а це можна зробити використовуючи спеціальні насоси, які бувають підводними і поверхневими.

Насос для движения воды

Місцем установки підводного насоса є водоемное дно. Для захисту пристрою від впливу підводних мешканців, опадів і інших забруднень його укладають на камінь, накривши зверху кожухом з кераміки, що нагадує камінь. Все це можна придбати в комплекті до насоса. Насос працює від електричної мережі, всмоктуючи воду з дна ставка і випускаючи її на поверхню через декоративні пристосування.

Насос для водоема

Для поверхневого монтажу насоса споруджують камеру з цегли на поверхні поряд з штучною водоймою. Для цього типу насоса необхідно більше оснащення, яке буде забезпечувати його належну роботу.

Для додаткового декору насос підключають до каменів - ключам, створюючи неповторний ефект. В якості місця розташування каменів варто вибрати штучний струмок або водоемный берег. Ці елементи можна купити в магазині або зробити самостійно. Магазинний варіант виконаний з пластмаси чи кераміки, стійкої до морозів. Для самостійного виготовлення буде потрібно великий камінь бажаної форми, в якому необхідно просвердлити дірку діаметром 2.5 см і вставити туди шланг.

Дизайн дачного водоема

Береги водойм можна прикрасити різними рослинами і декоративними каменями. У самому ставку ви можете населити бажані види риб або зробити багатоярусну систему зелених насаджень.

Фото штучних водойм

План искусственного водоема

Водоем с фонтанчиком

Водоем с рыбками

Дачный водоем с водными растениями

Читайте також: