З чого зробити стелю в дерев'яному будинку

17.01.2021
2 982
Admin

Из чего сделать потолок в деревянном доме

 1. Конструкція стелі
 2. Обробка по чорнової стелі
 3. Натяжні стелі
 4. Відео

У справі створення прекрасного мікроклімату і затишної атмосфери в дерев'яному будинку вирішальне значення мають використовувані в ході його будівництва матеріали (включаючи набір матеріалів, що йдуть на виготовлення стелі).

У зв'язку з цим перед початком будівництва заміського житла дуже важливо розібратися з тим, з чого робляться стелі в дерев'яному будинку. Оскільки стеля в приватному житлі, як правило, не розрахований на високі навантаження, його можна закривати практично будь-яким легким матеріалом природного або штучного походження.

Конструкція стелі

Перед тим як продовжити розмову про використовуваних для закриття стель матеріалах, хотілося б ознайомити вас з особливостями цих конструкцій. У самому загальному випадку несуча конструкція стелі в дерев'яному будинку включає в свій склад наступні елементи:

 • так звані «черепні» бруски, які є опорою для накату (чорнової стелі);
 • сам чорновий стеля;
 • обробку.

Черепные бруски

При облаштуванні стельового перекриття нерідко використовуються не бруски, а готові черепні балки з вибитими на них пазами для накату, які кріпляться безпосередньо на стінах будівлі.

Безпосередньо на накат (чорновий стеля) укладається шар пароізоляційного матеріалу, поверх якого розміщується масив обраної вами теплоізоляції. В останню чергу кладеться гідроізоляційна плівка, після чого готується настил з обрізних дощок заданого розміру.

Обустройство потолочного пространства

Такий настил укладається прямо поверх балок, виступаючи в якості підлогового покриття горищного приміщення.

Обов'язковою умовою підготовки стельової конструкції є обробка всіх вхідних в неї деревних матеріалів спеціальними антисептиками, які надійно захищають від грибка, цвілі, шкідників.

Обробка по чорнової стелі

При з'ясуванні того, з чого робиться стеля в дерев'яному будинку, не слід забувати, що накат - це всього лише частина всієї стельової конструкції, а також підстава для проведення оздоблювальних робіт.

Отделка по черновому потолку

Обробка внутрішньої поверхні здатна надати всьому приміщенню привабливий зовнішній вигляд, підвищивши тим самим затишок в будинку (комфортність проживання). В даний час відомий цілий ряд матеріалів, досить широко використовуються в дерев'яному будівництві для обробки стельових перекриттів. Насамперед, це:

 • стандартні дерев'яні рейки;
 • дошки з деревини будь-якого сорту;
 • дощечки з декоративною вирізкою;
 • звичайна вагонка.

Крім того, в якості обробки по чорнової стелі можуть бути обрані штучні плити, що імітують натуральну деревину.

Потолок из гипсокартона в деревянном доме

В останні роки для цих цілей все частіше застосовується такий відомий і широко поширений матеріал, як гіпсокартон. Використання цього легкого і міцного матеріалу дозволить вам облаштувати багаторівневу стельову конструкцію, легко декоруєму рельєфними елементами (бордюрами, наприклад). Крім того, до переваг стель з гіпсокартону слід віднести і такі їх можливості:

 • поверхня таких покриттів легко шпаклюється;
 • в них дуже легко монтуються сучасні елементи підсвічування;
 • на поверхню обробки з гіпсокартону допускається встановлювати сучасні прикраси з ліпнини.

І взагалі, гіпсокартон цілком природно вписується в дизайн приміщення з обробкою з натуральних матеріалів, не руйнуючи при цьому загальної картини сприйняття.

Натяжні стелі

Натяжные потолки в деревянном доме

У контексті розглянутої нами теми особливе місце посідає варіант натяжних стельових конструкцій. Досить поширена думка про те, що цей тип стельових покриттів підходить тільки для міста виглядає не зовсім переконливо і спростовується численними практичними прикладами.

Відразу попередимо, що самим підходящим місцем для облаштування натяжної стелі в дерев'яному будові вважається зона кухні. Пояснюється це тим, що деревина має властивість вбирати летючі запахи, що призводить до поступового її забруднення та втрати властивих їй якостей. Саме натяжна стеля дозволяє уникнути цього неприємного явища.

Потолок натяжной

Облаштування стель в дерев'яній будові з використанням натяжних конструкцій ідеально підходить і для ванної кімнати. Оскільки деревина не «переносить» зайвої вологи - полотно натяжної стелі буде служити надійним захистом для дерев'яної поверхні.

Навісні стелі в дерев'яному житло дозволяють його власнику приховувати вади конструкції і створювати незвичайні багаторівневі композиції. Крім того, натяжні стелі досить прості у догляді і обслуговуванні.

Відео

І все ж найбільш гармонійно в дерев'яному будинку виглядає дерев'яна стеля. Пропонуємо вам невеликий відеоролик для натхнення.

Читайте також: