З яких блоків побудувати будинок

17.01.2021
1 975
Admin

Из каких блоков построить дом

 1. Види блоків
 2. Газосилікатні блоки
 3. Пінобетонні блоки
 4. Керамзитні блоки
 5. Значення характеристик
 6. Відео

Будинок, зведений з каменю, виглядає надійно і престижно. Він з легкістю опирається сирості й вогню, захищає від холоду і шуму, володіє підвищеним рівнем довговічності. Залишається одне питання: «З чого саме його будувати?» Колись словосполучення «споруда з каменю» передбачала природний зразок, дуже важкий і важкий в обробці. Пізніше список того, з яких матеріалів побудувати будинок, розширився: створили замінники - цегла і бетон, зі своїми безперечними достоїнствами і недоліками. До останніх відносять дорожнечу будматеріалу, трудомісткість ведення робіт, перевитрата компонентів для розчину. Будівництво приватного невеликого котеджу з готових залізобетонних панелей практично нездійсненно з-за високої ціни і складності перевезення плит і їх складання.

Блоки для строительства дома

З'явився ще один, самий сучасний варіант, позбавлений недоліків попередників і придатний для малоповерхового будівництва. Нові матеріали виробляються за технологією вібропресування цементовмісних сумішей. Це так звані бетонні блоки, що розрізняються за своїми фізико-механічними характеристиками та зовнішнім виглядом, залежно від основного наповнювача. Практичним шляхом була доведена їх економічна доцільність у порівнянні зі стандартним цеглою, а саме: збільшений об'єм при малій вазі знижує вартість і терміни монтажних робіт, а також помітно скорочує витрату зв'язуючого цементу.

Види блоків

Виды блоков

Більшості людей на етапі проектування свого заміського житла важко вибрати кращий матеріал. На сьогодні ринок будматеріалів розпорядженні кількома типами штучних каменів для будівництва. Вони розрізняються по області застосування, способом укладання, технології виробництва.

Для зведення будинків найчастіше використовують такі блоки:

 • пінобетонні;
 • газосилікатні;
 • керамзитобетонні;
 • блоки з арболіту;
 • полістиролбетонні;
 • опилкобетонные;
 • шлакоблоки.

Розглянемо детальніше найбільш популярні види.

Газосилікатні блоки

Газосиликатные блоки

Склад: силікатний компонент, піноутворювач.

Головний плюс отриманого продукту - його теплотехнічні характеристики. Газосилікат сам є утеплювачем. Коефіцієнт теплопровідності структури: 0,15-0,3 Вт/м°C.

Спосіб монтажу: кладку фіксують на спеціальний клейкий склад або цементно-піщаний розчин.

Не рекомендується використовувати дані блоки для зведення важких несучих опор і стін. Вони частіше застосовуються в огороджувальних конструкціях.

Володіє найменшим з представлених зразків об'ємним вагою, всього 200-600 кг/м3.

Матеріал з низькою міцністю, до 20 кг/см2. Має відносно інших видів найбільший показник усадки (1,5% мм/м). Так само як і пінобетон проявляє погану вологостійкість і морозостійкість (близько 10 циклів).

Приблизна вартість: 2900 руб/м3.

Пінобетонні блоки

Пенобетонные блоки

Склад: цемент з піском, піноутворювачі.

Спосіб застосування: кладка здійснюється як на будівельний розчин, так і на різні синтетичні клейові суміші. Матеріал придатний для будь-яких типів стін до 3 поверху включно.

Піноблок має середні характеристики: від 10 до 50 кг/см2.

Головний мінус його - низька гидроустойчивость. Водопоглинання - 95%. Тому спільно з піноблоками доводиться закуповувати гідро - і пароізоляцію.

Приблизна ціна: 3000 руб./м3 .

Керамзитні блоки

Керамзитные блоки

У складі: пісок, цемент та керамзит.

Керамзитом називають легкі пористі гранули, отримані в результаті випалу глини.

Спосіб монтажу: блоки встановлюються порожнечами всередину на попередньо нанесений будівельний розчин. Матеріал передбачений для всіх видів стін.

Має найкращі характеристики серед інших представлених зразків: 75-150 кг/см2

Практично відсутній фактор усадки. Володіє хорошими показниками гідростійкості і морозостійкості. Керамзитобетон може регулювати вологість у приміщенні, вбираючи або випаровуючи її.

Мікроклімат у таких будинках схожий на мікроклімат в дерев'яному зрубі.

Приблизна вартість: 2000 руб./м3 .

Що позначають згадані вище параметри? Про це читайте далі.

Значення характеристик

Міцність - максимальне навантаження при стиску, яку здатний витримати блок, не разрушившись. При стандартних габаритах, під зусиллям 50 кг/см2 він переносить 37 000 кг.

Об'ємна вага - це щільність елемента, що враховує його пори і порожнечі. Простіше кажучи - це вага одного кубометра матеріалу.

Теплопровідність - кількість тепла, яке передає через себе стіна площею один квадратний метр, при різниці зовнішньої і внутрішньої температури на один градус.

Блочное строительство

Морозостійкість - це кількість циклів замерзання і відтавання, в результаті яких відбудеться зниження міцності на 10%. Показує термін служби.

Усадка - значення, на яке стискається блок під час експлуатації будівлі.

Гидропоглощение - об'єм вологи, впитываемый матеріалом.

Відео

У цьому ролику йдеться про характеристики керамзитобетонних блоків.

Читайте також: