Виготовлення шлакоблоків своїми руками

17.01.2021
3 047
Admin

Изготовление шлакоблоков своими руками

  1. Загальний опис і характеристики шлакоблокаРазмер
  2. Технологічний процес виробництва

Шлакоблок відноситься до категорії недорогих і практичних будівельних матеріалів, придатних для зведення будівель будь-якого розміру і призначення. У зв'язку з цим актуальним залишається питання, як виготовлення шлакоблоків своїми руками. І чи доцільно займатися цим процесом? У тому випадку, коли у планах намічено великомасштабне будівництво, від цієї затії краще відмовитися, оскільки виготовлення такого обсягу матеріалу вийде значно дорожче, ніж його придбання. Якщо ж ви вирішили звести гараж або невеликий сарай, при цьому покупка і доставка шлакоблоку обійдеться дуже дорого, варто спробувати виготовити його самостійно.

Загальний опис і характеристики шлакоблокаРазмер

Размеры стандартного шлакоблока

Стандартний шлакоблок має габарити 390*190*188 мм Шлакоблоки, використовувані для споруди перегородок, трохи відрізняються в розмірах 390*120*188 мм Однак при самостійному виробництві матеріалу ви можете відхилитися від цих розмірів і вибирати їх конкретно під тип споруджуваного споруди. Варто зупинитися на менших габаритах, оскільки робота зі стандартним матеріалом досить трудомістка, так як вага блоків варіюється в межах 15-25 кг

Форма

Форма для шлакоблоков

Виробництво шлакоблоку в умовах заводу здійснюється з використанням спеціальних металевих форм, вібростолу і пресуючих машин для пресування розчину в металевій формі під тиском кількох тонн. При власноручному виготовленні блоків найчастіше використовуються форми, виконані з деревини. При цьому форми розрізняються безліччю різновидів і конструкцій, суть яких полягає в опалубці, що заливається розчином з бетону. Опалубка необхідна для фіксації форми матеріалу до тих пір, поки він не висохне.

Использование бутылок для формирования пустот

Як правило, для полегшення процесу вилучення вироби, форма виготовляється розбірна і не має дна. Замість цього підкладається під розчин целофан. Для того щоб зробити порожнечі в блоках, можна скористатися повними скляними пляшками, які поміщають в рідку суміш в необхідних місцях. Однак для полегшення процесу і поліпшення якості готової продукції краще використовувати циліндричні і квадратні предмети, типу труб або брусків.

Матеріал для виготовлення блоків

Материалы для шлакоблоков

Для того щоб зробити розчин для шлакоблоків, знадобляться матеріали, використовувані в якості відходів. Тобто це можуть бути відходи, одержувані в промисловій металургії, електричних станціях, котелень. Також можуть використовуватися уламки старих цеглин, цемент, тирсу, здатні надати поліпшені властивості теплоізоляції, вода і пісок. Однак вищий за якістю блок виходить при заповненні його керамзитом. Якщо потрібно отримати дуже міцний матеріал, можуть бути додані бетонні пластифікатори.

Склад шлакоблоків

Інгредієнти для виготовлення шлакоблоку, а точніше їх співвідношення між собою практично нічим не відрізняється від виробництва класичного бетону, лише з тією різницею, що в ролі заповнювача виступає не щебінка, а шлак. Отже, для того щоб виготовити необхідну суміш для виготовлення даного будівельного матеріалу, вам буде потрібно взяти цемент (1 частина), пісок отсевной(3 частини), шлак - керамзит (5 частин). Як правило, застосовується цемент марки м-400, або м 500 (при цьому його кількість в розчині повинно скоротитися на 10-15%).

Технологічний процес виробництва

Технологический процесс производства

За своєю консистенції суміш для виробництва блоків повинна бути аналогічна розчину, використовуваного для фундаментних робіт. Змішувати ви його можете двома способами: за допомогою бетономішалки або вручну. Після того, як розчин буде поміщений в форму, його потрібно трохи потрясти. На промислових підприємствах цю функцію виконує вібростіл. Якщо у вас в наявності є глибинний вібратор, ви можете скористатися ним, або ж просто трохи постукати по формі зовні молотком. Це необхідно для рівномірного розподілу компонентів і виходу зайвих повітряних бульбашок, які негативно позначаються на якісних показниках блоків.

Производство шлакоблоков

Після того як розчин був залитий у форму, її необхідно залишити в спокої на 2-5 діб. Однак стежте за тим, щоб матеріал не пересох і якщо під час просуши температура повітря на вулиці висока, необхідно поверхню блоку збризнути рідиною і прикрити поліетиленом. В будівельних цілях шлакоблоки можна використовувати через місяць, коли вони досягнуть максимального показника міцності.

При виконанні всіх робіт по самостійному виготовленню цього будівельного матеріалу не варто забувати про техніку безпеки і виконувати їх в захисних рукавичках і масці. Застосовуючи спеціальні інструменти, варто діяти дуже обережно, щоб не завдати собі травму.

Читайте також: