Гойдалки на дачі своїми руками

17.01.2021
47 804
Admin

Качели на даче своими руками

  1. Гойдалки на будь-який смак
  2. Вибираємо гойдалки
  3. Прості гойдалки для дітей
  4. Прості гойдалки для дорослих
  5. Різні сидіння для гойдалок
  6. Незвичайні гойдалки для дачі
  7. Гойдалки для дачі фото:
  8. Відео

Хто не мріяв посидіти на гойдалці у своєму власному саду, мрійливо погойдуючись, і дивлячись на безхмарне небо або на зірки. А адже це так легко влаштувати, потрібно тільки захотіти. Красиві і сучасні гойдалки в саду або на лужку крім зручності ще й урізноманітнюють ландшафт.

Гойдалки на будь-який смак

Качели на любой вкус

Звичайно, сьогоднішній ринок пропонує безліч варіантів готових виробів, однак, кожен господар знає, як прекрасно, коли вся сім'я може відпочити на гойдалках, зроблених його руками. При бажанні гойдалки для дачі своїми руками можна зробити будь-якими, наприклад, дитячими, розрахованими на невелику вагу, в тому числі, і для грудних дітей. Вони можуть бути з шириною диван, будь-якої форми, для відпочинку всієї сім'ї. Їх можна побудувати з металу, дерева, або, взагалі, будь-якого підсобного матеріалу.

Вибираємо гойдалки

Выбираем качели

Перед тим, як будувати гойдалки, потрібно визначити для себе їх тип, будуть вони для користування тільки дітьми, або розрахованими на всю сім'ю. Від цього буде залежати конструкція їх опори і вид сидіння.

Гойдалки для дітей повинні бути не тільки зручними, але і мати особливо міцні та надійні кріплення.

А гойдалки для спокійного відпочинку повинні відповідати максимальному комфорту, але, при цьому, витримувати чималу вагу. А вибираючи підходящий матеріал, можна орієнтуватися виключно на свій смак, так як і метал, і дерево однаково міцні. Цілком підходять різні комбінації цих матеріалів, також застосовуються пластмасові або пластикові деталі, виті мотузки, троси та металеві ланцюги. Ці елементи покликані полегшити конструкцію і зробити її більш витонченою.

Прості гойдалки для дітей

Простые качели для детей

Самі невигадливі гойдалки на дачі своїми руками, знайомі всім з дитинства, - це добре відполіровані дощечки, які кріплять до стійки на мотузках або тросах (іноді і просто до товстій гілці дерева). Звичайно, кріплення до стійок більш надійно і служить набагато довше. Щоб встановити таку стійку з металу, найкраще взяти три труби діаметром 100-120 міліметрів. Дві труби будуть грати роль стійок, а третю можна використовувати як перекладину, на якій підвішують гойдалки. Можна виконати цю конструкцію з дерев'яних брусів товщиною 100 х 100

міліметрів. Однак така найпростіша конструкція підходить тільки для гойдання дітей, якщо враховувати їх невелику вагу.

Якщо такі гойдалки призначені для малюків, то їх виготовляють зі спинкою, і спереду роблять фіксуючу поперечину.

Прості гойдалки для дорослих

Простые качели для взрослых

Виготовлення рами

Щоб побудувати найпростіші садові гойдалки для дачі, які підійдуть для відпочинку всієї сім'ї, необхідно зробити більш стійку опору. Зазвичай для цього використовують чотири опорні стійки-стовпи. Їх вкопують у землю на глибину близько одного метра (не менше 80 см) і бетонують. При використанні металевих конструкцій все обрізні краю повинні бути ретельно відшліфовані з допомогою шліфувальної машини, інакше можна буде поранитися об краї. З'єднання стійок з поперечиною з'єднують зварюванням (так що, зварювальний апарат необхідний).

У разі використання для стійок дерев'яних стовпів, перед тим як закопувати їх в землю, необхідно обробити стовпи антисептичними засобами.

А для з'єднання стійок з дерев'яною поперечиною застосовують болти з гайками або саморізи. У вершині отриманої конструкції (з будь-якого матеріалу) прикріплюють горизонтальну балку.

Виготовлення сидіння

Перш за все, для того щоб отримати сидіння, необхідно виготовити дві рами. Одна рама буде власне сидінням, а друга призначена для спинки. І на одну, і на іншу рамки прикріплюють фанеру. З'єднують спинку і сидіння куточками (зазвичай під кутом 120 градусів). Під прямим кутом з'єднувати не рекомендується: це менш комфортно для сидіння, тим більше, для відпочинку. Щоб виготовити підлокітники (за бажанням), потрібно встановити під прямим кутом бруски.

Після того, як встановлені стійки, виготовлено сидіння, можна приступати до підвішування його до верхньої перекладини. Для цього необхідно прикріпити до неї міцні гаки або спеціальні скоби надійні. Через отвір, що простягають трос, мотузки або ланцюга. При цьому потрібно підібрати правильну висоту сидіння. Для цього проводять попередні виміри - ноги сидячої людини повинні торкатися землі шкарпетками.

Звичайно, якщо побудувати гойдалки на дачі подібним чином, то вони будуть жорсткими, і навряд чи може йтися про повноцінний відпочинок. Для того щоб влаштуватися на сидінні з комфортом, можна придбати або зшити самостійно спеціальні подушечки. Для більшого терміну служби їх можна одягнути в водонепроникні чохли з поліетилену. А якщо на ці ж стійки для гойдалок натягнути садовий тент, то можна буде насолоджуватися відпочинком в саду в будь-яку погоду.

Різні сидіння для гойдалок

Сиденье для качелей из бревен

Вельми оригінальним виглядає сидіння, виготовлене з двох невеликих колод (діаметр близько 85 міліметрів, довжина 700 міліметрів, відстань між мотузками, якими вони кріпляться - 500 міліметрів). Між колодами простягаються мотузки, ними обмотують кожне з них, знову випускають назовні і затягують на три міцних сайту. Такий вид гойдалок підходить для будь-якого кріплення, але воно розраховане тільки на одну людину.

Гибкое сиденье для качелей

По-своєму незвично виглядає сидіння для гойдалок гнучкого виду. Для того щоб його виготовити, необхідно з кожного боку ременя такого сидіння закріпити по одному спеціального карабіна. Ці карабіни прив'язують до мотузках також міцними потрійними вузлами. Завдяки цьому, сидіння легко знімається.

Незвичайні гойдалки для дачі

Необычные качели для дачи

Напевно, на кожному окремому ділянці де-небудь, та завалялася стара покришка. А в саду росте товсте, міцне дерево. Якщо таку покришку підвісити на 3-4 металевих ланцюгах горизонтально, то на таких гойдалках може гойдатися одночасно кілька осіб. А якщо покришку прив'язати однією мотузкою до стовбура дерева (вона повисне вертикально), то цілком може гойдатися одна людина.

Качель гнездо

Так як зробити гойдалки на дачі можуть люди з оригінальним мисленням, то дуже підійде незвичайний і цікавий варіант гойдалок. Це саморобні гойдалки з кільцем з міцного металу. Металеве кільце кріплять горизонтально до опори, використовуючи чотири ланцюги. У спеціальному обручі влаштовують з великої кількості ланцюгів так зване гніздо. Ці ланцюги необхідно прикріпити одним кінцем по колу цього обруча, а вільні кінці переплітають один одного, і таким чином, скріплюються. Щоб ланцюга не дряпали людини, їх обмотують щільною і м'якою тканиною, а в саме гніздо кладуть спеціальну подушку.

У будь-якому разі, досить трохи фантазії і бажання, і можна влаштувати собі в саду з будь-яких підручних матеріалів невеликий куточок для відпочинку.

Рекомендуємо до прочитання:

Гойдалки для дачі фото:

Необычные вращающиеся качели на одной цепи

Мягкие качели для дачи

Простые и надежные качели для дачи своими руками

Простая и проверенная конструкция качелей для дачи

Дизайнерские качели для дачи

Дачный диван-качалка с тентом

Диван-качели для взрослых

Красивые качели

Красивые двухместные качели для дачи

Відео

Пропонуємо вашій увазі відеоролик, присвячений саморобним гойдалок для дачі.

Якщо ви вирішите купити гойдалки для дачі, то в першу чергу варто подивитися в інтернет-магазинах садових меблів, так як ціни в них найчастіше нижче, ніж у звичайних магазинах. Також, якщо ви шукайте дешеві садові гойдалки, рекомендуємо стежити за розпродажами на спеціалізованих ринках.

Читайте також: