Як демонтувати пластикове вікно

17.01.2021
5 165
Admin

Как демонтировать пластиковое окно

  1. Підготовка до демонтажу
  2. Інструмент
  3. Початок демонтажних робіт
  4. Видаляємо штапики
  5. Розбирання і видалення запірної фурнітури
  6. Розбираємо склопакет
  7. Демонтаж та видалення віконної рами
  8. Підсумки

Вікна з пластику настільки міцно і непомітно ввійшли в наше життя, що ми вже не уявляємо собі, як раніше обходилися без них. Легкі, міцні і надійні, пластикові вікна позбавили нас від багатьох турбот, пов'язаних із щорічної фарбуванням і утепленням. Але іноді навіть такі універсальні вікна вимагають регулювання окремих елементів і проведення профілактичного ремонту. В деяких окремих випадках може знадобитися навіть частковий або повний демонтаж пластикового вікна. Однак, перш, ніж розбирати і видаляти таке вікно, ретельно продумайте свої дії і наважуйтеся на демонтаж тільки в разі крайньої необхідності.

Власники будинків і квартир, в яких встановлено нові або майже пластикові вікна, можуть захотіти їх змінити. Причини такого радикального рішення можуть бути різними: хтось порекомендував кращого виробника, або ж необхідно змінити колір, форму, розмір.

І тут виникає резонне питання - як демонтувати пластикове вікно правильно? Мало хто знає, наскільки складною та проблематичною є робота з розбирання і заміну пластикових вікон. Краще, якщо роботи з демонтажу пластикових вікон будуть проводити досвідчені спеціалісти.

Підготовка до демонтажу

Подготовка к демонтажу

Перед демонтажем вікон необхідно попередньо підготувати приміщення - винести з нього килими, дрібну меблі, побутову техніку і всі цінні речі. Тобто, ви повинні забезпечити вільний доступ до вікон. Громіздкі меблі слід укрити плівкою.

Незважаючи на те, що роботи проводять фахівці, поява будівельного пилу та сміття неминуче. Якщо ви все ж вирішили самостійно демонтувати вікна, будьте готові до тривалої і дуже курній роботі.

Інструмент

Для розбирання пластикових вікон вам знадобляться: стамеска, викрутка, гострий ніж, шпатель, електролобзик або ножівка по пластмасі, шуруповерт, лом, молоток, рукавички.

Початок демонтажних робіт

Начало демонтажных работ

Перед тим, як приступити до роботи по розбиранню вікон, спочатку потрібно зняти обрану стулку з віконного отвору. Робити це потрібно акуратно і уважно, оскільки віконна конструкція важить чимало, і найменший необережний рух може порушити її. Витягніть з верхньої петлі стрижень, на якому тримається стулка, зніміть її і акуратно опустіть на підлогу.

Видаляємо штапики

Удаляем штапики

З віконної стулки спочатку потрібно вийняти склопакет, який кріпиться гумовими штапиками. Виймати штапики слід послідовно, по черзі, починаючи з найбільш довгого. Для видалення штапиків вам знадобиться широка стамеска, спеціальний шпатель або ніж. Інструмент акуратно просовується у вузьку смужку між стулкою і штапиком.

Після того, як витягнете останній штапик, обережно вийміть склопакет із стулки. Робіть це обережно, щоб не впустити, так як склопакет важить чимало. Щоб не пошкодити руки, попередньо надіньте бавовняні рукавички для будівельних робіт.

Розбирання і видалення запірної фурнітури

Разборка и удаление запорной фурнитуры

Наступним етапом стане розбирання і видалення запірної фурнітури вікна. Спочатку відкрутіть ручки, потім видаліть саморізи. Після цього розберіть замикаючий механізм за допомогою викрутки, від'єднавши складові деталі. Зберіть всі деталі розібраної конструкції в пакет, щоб не втратити.

Розбираємо склопакет

Тепер приступайте до склопакету, який зазвичай складається з двох-трьох товстостінних стекол, з'єднаних дистанційною рамкою. Між стеклами склопакета насипається поглинач вологи. Візьміть гострий ніж і надріжте верхній шар герметика, ніж при цьому просовується неглибоко, інакше ви можете пошкодити вікно. Видаляйте герметик шар за шаром, поки не дійдете до алюмінієвої рамки. Цей етап роботи вам краще проводити з помічником.

Демонтаж та видалення віконної рами

Демонтаж и удаление оконной рамы

Тепер, після видалення стулок і склопакетів, можна приступати до демонтажу віконної рами. Спочатку демонтуємо перегородку вікна, для цієї операції вам знадобиться електролобзик. З його допомогою пиляємо перегородку рами. Також для цієї мети можна скористатися ножівкою по пластмасі. Після того, як ви видалили перегородку з рами, можете приступати до демонтажу самої рами - це найскладніша частина роботи, так як при необережному русі можна пошкодити віконний отвір.

Робимо за допомогою електролобзика надрізи на протилежних кутах рами, потім з допомогою шуруповерта видаляємо шурупи, фіксують віконну раму. Потім за допомогою лому і молотка обережно витягти віконну раму по частинах.

Далі акуратно видаліть підвіконня та відливи, так, щоб не пошкодити віконний отвір.

На цьому демонтаж пластикового вікна завершений.

Підсумки

Тепер ще раз гарненько подумайте - довірити демонтаж пластикових вікон підготовленим фахівцям або ж робити все самому. Професійні робочі виконають всю роботу швидко і дуже акуратно, максимально зберігши розмір віконного прорізу. Але, якщо фінансові можливості не дають вам такої можливості, то, дотримуючи ці нехитрі правила, цілком можна виконати демонтажні роботи самостійно.

Читайте також: