Як зберігати цегла

17.01.2021
3 191
Admin

Как хранить кирпич

  1. Підготовка місця для зберігання цегли
  2. Як правильно зберігати цегла
  3. Зберігання різних видів цегли

Максимум витрат при будівництві припадає на матеріали і бажання трохи заощадити на їх закупівлю є цілком природним і обґрунтованим. Зробити це в сезон найчастіше дуже складно, тому дбайливі господарі намагаються запастися всім необхідним для будівництва в осінньо-зимовий період, коли ціни на цеглу та інші матеріали мінімальні і немає перебоїв з їх постачанням. При цьому далеко не всі задаються питанням, як зберігати цегла, вважаючи його другорядним, і втрачають до 30% матеріалу за рахунок неправильного складування і зберігання.

Підготовка місця для зберігання цегли

Место для хранения кирпича

Прийнято вважати, що цегла відноситься до матеріалів, які можна зберігати як завгодно довго на відкритому повітрі. Однак це не так. Щоб куплений вами цегла благополучно пережив зиму, зберігши зовнішній вигляд і характеристики, необхідно правильно підготувати місце для зберігання та створити відповідні умови.

Майданчик, на якій буде зберігатися цегла, необхідно заздалегідь відміряти і очистити від стороннього сміття, а в зимовий час і від снігу. Піддони з матеріалом повинні розташовуватися на твердій сухій поверхні з ухилом не більше 5%, краще під дахом або під навісом. Відстань від піддонів з цеглою до найближчих будівель та інших предметів повинна становити не менше 1 метра.

Хранение кирпича под пленкой

Дуже важливо, щоб майданчик для зберігання цегли добре провітрювалася і була захищена від попадання атмосферних забруднень і солей.

Облицювальна цегла фахівці рекомендують зберігати в закритих або напівзакритих приміщеннях, недоступних для прямих сонячних променів.

Як правильно зберігати цегла

Щоб вирішити, як зберігати цегла, необхідно знати в якому вигляді він поставляється.

Більшість виробників цегли поставляють свою продукцію на піддонах або в пакетах, обгорнутих поліетиленовою плівкою. У заводській упаковці цегла без проблем може пережити зиму на відкритому повітрі, в іншому разі матеріал краще накрити тентом або поліетиленом, але не обертати, щоб на внутрішній поверхні плівки не утворювався конденсат.

Кирпич в заводской упаковке

На майданчику для зберігання піддони з цеглою встановлюються на відстані 10-15 см один від одного висотою не більше ніж у 2 ряди. Для переміщення піддонів слід використовувати вилковий навантажувач.

Непакетированный матеріал розвантажується вручну і викладається на піддони або спеціально підготовлені містки рядами по 8-12 штук у висоту. Цеглу розкладаються «ялинкою» або іншим способом, що гарантує стійкість блоків у процесі зберігання.

Кирпич на поддонах

Під містками має залишатися вільний простір для провітрювання і захисту від підтоплення. Пустотіла цегла укладається порожнечами вниз, в іншому випадку при попаданні вологи і її замерзанні матеріал може зруйнуватися. Якщо палети з цеглою зберігаються на великій висоті на стелажах, навколо них повинно бути встановлено захисне огородження.

Зберігання різних видів цегли

Хранение кирпича разных видов

Керамічна цегла відрізняється найбільшою стійкістю до негативних атмосферних впливів і температурним перепадом, тому з його зберіганням виникає мінімум проблем. Досить укласти матеріал на піддони або поміст штабелями, залишаючи простір для вентиляції, і накрити його тентом.

Силікатна цегла необхідно сховати від дощу та снігу, тому зберігати його краще під навісом, упакованим в поліетиленову плівку.

Хранение силикатного кирпича

Облицювальна цегла повинен зберігатися в сухому місці, захищеному від попадання ультрафіолетового випромінювання. В іншому випадку він може частково втратити колір, що зробить його непридатним для використання.

Не рекомендується зберігати цегла розсипом, так як це призводить до появи тріщин і сколів і втрати міцності.

Тільки знаючи, як зберігати цегла, ви можете дійсно заощадити на матеріалах.

Читайте також: