Як виміряти діаметр труби

17.01.2021
3 603
Admin

Как измерить диаметр трубы

  1. Вимірювання внутрішнього перерізу труби
  2. Вимірювання змонтованої труби
  3. Контроль розміру труб на виробництві
  4. Відео

Для вимірювання діаметру труби з мінімальними запитами до самої точності можна скористатися звичайної будівельної рулеткою. Для початку вимірювання необхідно докласти замерочный інструмент до найширшого місця і відрахувати кількість отриманих розподілів. Дана методика дозволяє провести вимірювання з точністю до декількох міліметрів.

Замеры рулеткой

Для більш точного вимірювання труб малих діаметрів в основному використовують штангенциркуль. Перед тим як виміряти діаметр труби за допомогою даного інструменту, необхідно його ніжки прикласти до самого торця вироби і злегка притиснути.

Штангенциркуль

Отриманий результат буде видно на шкалі приладу. Точність такого вимірювання часом доходить до десятих міліметра.

Вимірювання внутрішнього перерізу труби

Измерение внутреннего сечения трубы

Для цієї операції необхідно провести вимірювання товщини стінок з отриманого зрізу виробу. Для цього потрібно з отриманої величини зовнішнього діаметра відняти подвоєну товщину стінок. У результаті всіх проведених обчислень виходить значення внутрішнього діаметра виробу. Дані про залізних трубах обчислюються внутрішнім діаметром, який, як правило, заміряється в дюймах. Як же тоді визначити точну цифру, якщо відома величина в сантиметрах?

Для обчислення необхідно діаметр, відомий в сантиметрах, помножити на 0,398. Отриманий результат і буде потрібною вам величиною.

Вимірювання змонтованої труби

Измерение смонтированной трубы

Якщо ваш виріб змонтовано, а сам торець недоступний для виміру, то на допомогу знову приходить штангенциркуль. Для вимірювання необхідно докласти ніжки агрегату до бічної поверхні в найширшому місці. Дане вимір можливо провести, якщо сама довжина ніжок більше половини діаметра вимірюваної труби.

Якщо товщина труби досить велика, то необхідно рулеткою заміряти саму окружність і розділити на число пі (3,14).

Якщо з якихось причин немає доступу до труб, то виміри можна проводити методом копіювання. Для цього до самої поверхні виробу прикладають будь-який предмет з заздалегідь відомими параметрами і виробляють фотозйомку. Після, за отриманою фотографії проводять потрібні вимірювання. Для цього проводиться визначення видимої товщини виробу аж до міліметра. Далі отримані результати переводяться в реальний розмір по масштабу зйомки.

Контроль розміру труб на виробництві

Труби, що йдуть на будівництво або виробництво, в обов'язковому порядку повинні забезпечуватися відповідними сертифікатами. У цьому документі вказують:

  • Нормативні документи, за яким вони були проведені.
  • Номер поставляється партії.
  • Марка сировини для виготовлення виробів.
  • Розміри, відповідні нормативам труб.

На кінці вироби, приблизно 500мм від самого торця, наноситься маркування. На ній вказується саме підприємство, на якому вони були зроблені, розміри труби і дата її виробництва.

Маркировка труб

Все це необхідно, тому що при надходженні комунікацій на будівельні майданчики або виробництво відбувається вимір їх геометричних параметрів. Довжину виробу можна виміряти рулеткою або звичайною дротом.

Діаметр зовнішньої частини труби вимірюють на заводі з допомогою досить непростий формули. Необхідно довжину окружності даного виробу розділити на 3,14 і з отриманого результату відняти подвійну товщину стрічки для вимірювання.

Для вимірювання овальності труби необхідно провести вимірювання перерізу торцевій частині з допомогою нутромера. Дане вимірювання необхідно проводити у двох перпендикулярних площинах.

Вимірювання діаметра труб завдання не особливо складна, тому маючи під рукою необхідний інструмент, провести дану операцію не складе особливої праці.

Відео

Даний відеоматеріал розповість, як користуватися штангенциркулем.

Читайте також: