Як клеїти паперові шпалери

17.01.2021
2 267
Admin

Как клеить бумажные обои

 1. Попередня підготовка
 2. Нарізка шпалерних смуг
 3. Нанесення клею на полотно
 4. Обклеювання стіни
 5. Вимикачі та електричні розетки
 6. Обрізка

Для того, щоб знати, як клеїти паперові шпалери максимально якісно, необхідно ознайомитися зі списком інструментів, які дозволять прискорити цей процес: кисть (валик) для намазування клею, бритвене лезо, канцелярський ніж, висок, складна лінійка, відро з чистою водою і ганчірка, рулетка ну і звичайно ж самі шпалери.

Инструменты для поклейки обоев

Попередня підготовка

Чим ретельніше буде проведена попередня підготовка, тим краще буде кінцевий результат. Підготовка полягає у вирівнюванні, висушуванні і очищенні поверхні, відключенні вимикачів і розеток. Для найбільшої зручності можна зняти підлогові плінтуси, які встановляться на місце по закінченню всіх робіт.

Предварительная подготовка стен к оклейке

Перед тим, як почати клеїти паперові шпалери, необхідно провести такі підготовчі роботи:

 • Поверхня, оброблена шпалерами, очищається в місцях відходження (косяки, кути, плінтуса, рами). Якщо первісне покриття має вінілову основу, то її необхідно звільнити від верхнього шару. У разі, коли старі шпалери клеїлися внапуск, всі нерівності необхідно відшліфувати. Усі нерівності стіни і перепади від відірваних шпалер покриваються шпаклівкою, а потім шліфуються. Після цього поверхню знепилюючого за допомогою пилососа і покривається грунтовкою, що в майбутньому забезпечить більш міцне з'єднання клею зі стіною.
 • Стіни, покриті склошпалерами або інший пофарбованої тканиною попередньо миють розчином для змивки фарби, потім шпаклюються, шліфуються і грунтуються.
 • Шпалери рослинного походження видаляються з поверхні за допомогою спеціального засобу з наступною шпаклівкою і грунтовкою стін.
 • Забарвлене основу миється складом з розчинником для змивки фарби, потім всі місця відколів і тріщин зачищаються з видаленням фарбувальних матеріалів. Надалі стіни шпаклюються і шліфуються.
 • Якщо ви маєте бетонне або покрита штукатуркою підставу, необхідно обробити шпаклівкою всі дефекти і нерівності, потім відшліфувати, позбавити від пилу і загрунтувати поверхню.

Нарізка шпалерних смуг

Нарезка обойных полос

 • Купуючи паперові шпалери, необхідно стежити за тим, щоб всі рулони мали один серійний номер і призначалися для наклейки встик.
 • Необхідно заміряти висоту від стелі до підлоги і відзначити його на шпалерах. При цьому важливо стежити за напрям малюнка.
 • Для обрізки шпалер добре підійде канцелярський ніж і металева лінійка.

Можна заготовити відразу кілька полотен, але при цьому обов'язково потрібно залишати пару сантиметрів на запас з обох сторін, оскільки часто стелю і стіни не відрізняються ідеальною рівністю.

Нарізані смуги можна відзначити стрілкою, що вказує напрям малюнка з виворітного боку.

Нанесення клею на полотно

Нанесение клея на полотно

 1. Промазуючи клеєм першу смугу, можна підкласти під неї кілька інших, трохи виступаючи за край. Це допоможе захистити поверхню від клею, який в подальшому може потрапити на шпалери.
 2. Клей варто наносити за допомогою валика або щітки рівномірно по всій поверхні смуги. Слідкуйте за тим, щоб не залишилося не промазанных ділянок.
 3. Відразу можна намазати кілька смуг, склавши їх потім навпіл і залишивши на кілька хвилин для вбирання клею.
 4. При попаданні клею на зовнішню сторону, шпалери потрібно обробити вологою ганчіркою або губкою, тільки не варто перестаратися, інакше можна пошкодити малюнок.

Обклеювання стіни

Оклейка стены

Тут важливу роль відіграє те, яким чином клеяться шпалери. Якщо внахлест, то варто вибирати напрямок від вікна.

 1. Спочатку потрібно зазначити вертикальні лінії по напряму від вікна з допомогою виска.
 2. Розправити складені паперові шпалери і почати клеїти верхню частину, роблячи невеликий напуск на стельовий плінтус. Необхідно стежити за тим, щоб перша смуга була приклеєна по вертикальній лінії.
 3. Далі слід приклеїти нижню частину смуги і притиснути її з допомогою щітки, поступово розгладжую від середини до країв, видаляючи повітряні бульбашки.
 4. Шпалери щільно притискаються до країв плінтуса, надлишки відрізають ножем, або бритвеним лезом, а плінтус очищається від клею вологою губкою або тканиною.

Таким же чином клеяться всі залишилися смуги. При обклеюванні встик варто проявити максимум обережності. При обклеюванні внапуск кожну наступну смугу необхідно накладати на іншу на пару сантиметрів.

Якщо смуга приклеїлася нерівно, не потрібно намагатися підсунути її. Відклю полотно і повторіть все спочатку.

Вимикачі та електричні розетки

Перш ніж приступати до роботи, обов'язково обесточьте всі електрично е розетки і вимикачі, а потім зніміть їх.

Шпалери клейте прямо на отримані отвори. Потім їх просто потрібно вирізати, поки смуга волога. Як тільки висохне клей, поставте розетки і вимикачі на колишні місця.

Обрізка

Для обрізання шпалер варто користуватися металевою лінійкою, або широким шпателем. Слідкуйте за тим, щоб лезо в канцелярському ножі залишалося гострим, в іншому випадку ви можете порвати полотно.

Обрезка обоев

Після закінчення процесу, обов'язково провітріть приміщення. Не варто лякатися наявності плям і бульбашок на вологих шпалерах, через добу всі розгладиться, стіна стане ідеально рівною і чистою.

Читайте також: