Як клеїти шпалери на гіпсокартон

17.01.2021
2 333
Admin

Как клеить обои на гипсокартон

  1. Шпаклівка стіни
  2. Необхідний арсенал для роботи
  3. Кілька корисних порад до початку робіт
  4. Клеїмо шпалери

Насправді, клеїти шпалери на гіпсокартон простіше простого. Ідеально рівна стіна прекрасно підходить для обклеювання будь-яким матеріалом. Паперові, вінілові, шпалери зі скловолокна, флізелінові, шовкографія, текстильні, велюрові, фотошпалери - всі вони прекрасно лягають на гіпсокартон і чудово стикуються. Але кілька простих правил про те, як клеїти шпалери, все ж необхідно виконати, щоб результат радував якістю довгий час.

Гіпсокартон під шпалери потрібно обов'язково обштукатурити. Не тому що шпалери погано приклеїти, а навпаки, для того, щоб згодом їх можна було замінити. Сучасний клей намертво прихопить паперову основу обробки з картонним шаром стіни і після доведеться відривати шпалери з верхнім шаром гіпсокартону, або клеїти нові зверху на старі.

Шпаклівка стіни

Шпаклевка стены

Якщо встановлені дверні наличники і розетки з вимикачами, їх потрібно зняти. Заізолювати всі відкриті металеві елементи електропроводки.

Попередньо слід перевірити, чи всі саморізи, якими кріплять гіпсокартон до профілів, трохи втоплені в стіну? Якщо попадаються такі, їх потрібно трохи підкрутити викруткою вручну. Стики плит оклеюють липкою сітчастої стрічкою-серпянкой і штукатурять шов врівень з поверхнею. Також шпаклюють і все втоплені капелюшки саморезов. Після висихання цього шару, обштукатурюють всю поверхню тонким шаром шпаклівки. Можна відразу використовувати фінішний розчин. Грунтовно висохлу шпаклівку перед наклейкою шпалери на гіпсокартон необхідно покрити грунтовкою і знову витримати час до повного висихання.

Необхідний арсенал для роботи

Необходимый арсенал для работы

Клей слід вибирати у відповідності з класом шпалер, так як склад для паперових полотен не витримає важкий флізелін. Продається клей у вигляді порошкових сумішей, які потрібно самостійно приготувати по інструкції. Розрахувати необхідну кількість можна за рекомендаціями виробника на упаковці, але краще зробити розчин з невеликим запасом, враховуючи висихання під час роботи і необхідність додаткової проклейки стиків і країв полотнищ. Для роботи бажано підготувати широкий пластиковий шпатель для шпалер, гумові широкі і вузькі валики для розгладжування полотнищ і ущільнення швів. Чисті сухі ганчірки, ворсисті валики або широкі кисті для нанесення клею на гіпсокартон, тонкі кисті для важкодоступних місць і складних кутів, широкий шпатель для штукатурки, будівельний ніж, ножиці, рівень або висок. Виділити суху і чисту поверхню, куди для нанесення клею будуть викладатися полотнища шпалер.

Кілька корисних порад до початку робіт

Перед тим, як клеїти шпалери на гіпсокартон, на стіні за допомогою схилу або рівня чертится вертикаль, обабіч якої розташовують перший лист, починаючи від вікна з лівого кута кімнати або з її самої видимої частини. Для наклеювання легких шпалер, наприклад паперових, досить наносити склад тільки на полотнище. Для важких покриттів додатково промащують стіну. Нарізають листи по довжині, додаючи по кілька сантиметрів зверху і знизу на підрізання. Краще відразу не різати всі шпалери, а робити це в процесі, так як лінія стелі або підлоги може йти під кутом, а малюнок почне зміщуватися. Якщо у шпалер великий раппорт (повторюваний малюнок, який повинен збігатися на стику), потрібно купувати їх зі значним запасом, так як при суміщенні можуть йти більші частини полотна на підрізання.

Клеїмо шпалери

Клеим обои

Відрізані полотнища розкладають і добре промазують клеєм суцільним шаром, особливо ретельно завдаючи склад на краю. Потім складають навпіл або конвертом клеєм всередину і дають трохи просочитися. Це актуально для шпалер середньої щільності і важких. Паперові навпаки, краще відразу клеїти на гіпсокартон, поки вони не почали занадто розтягуватися під впливом вологи. Шпалери намагаються вирівнювати по верхній лінії, поєднуючи вертикальний стик. Прикладаючи полотнище по місцю, розгладжують «ялинкою» всі зморшки і складки пластиковим шпателем або валиками, від середини до країв, виганяючи бульбашки повітря. Додатково тонким гумовим валиком прокочують краю. При необхідності на шви додатково наносять клей, а його надлишки витирають ганчірками. Якщо з якої-небудь причини не вдається з'єднати стик рівно, можна в цьому місці наклеїти шпалери внапуск. Після висихання прорізати вертикаль по лінії шва під лінійку, вийняти внутрішню і зняти зовнішню відрізані смуги, а вийшов ідеальний стик промазати клеєм і пригладити валиком. Таким же чином можна підганяти полотна шпалер в кутах і інших складних місцях.

Спочатку використовую цілі полотнища, а залишками обклеюють стіни над віконними і дверними прорізами і т. п. Розетки і вимикачі заклеюють цілком. Після висихання шпалер їх прорізають в цьому місці навхрест, і акуратно відвертаючи кути, вирізують контур за формою підрозетника ножицями або ножем.

Підрізати шпалери по лінії тиковкі стіни і стелі з гіпсокартону або вздовж стельового багета краще після повного висихання. Притискаючи край широким шпателем, шпалери вздовж нього прорізають гострим будівельним ножем, зрізуючи зайву частину. Тоді край буде ідеально рівним і повністю повторить лінію стелі.

Читайте також: