Як клеїти шпалери на фарбу

17.01.2021
5 884
Admin

Как клеить обои на краску

  1. Підготовка стін перед наклейкою шпалер
  2. Деякі рекомендації по наклейці шпалер

Навряд чи хтось буде заперечувати той факт, що нові шпалери можуть перетворити інтер'єр будь-якого приміщення до повного невпізнання.

Але якщо ви не хочете, щоб наклеєні шпалери буквально через день відстали від стін - необхідно слідувати певним робочим інструкціям, які наводяться у пропонованій вашій увазі статті.

Крім того, в цій статті ми спробуємо розглянути деякі нюанси робіт, що стосуються наступних питань:

  • чи можна клеїти шпалери на фарбу, побілку або штукатурку;
  • яким чином готуються поверхні для обклеювання шпалерами в цих випадках;
  • як клеїти шпалери на фарбу.

Підготовка стін перед наклейкою шпалер

Подготовка стен — ошкуривание

Самим відповідальним ланкою заходів з обклеювання приміщення шпалерами прийнято вважати роботи по підготовці стін. Добре відомо, що при професійній підготовці стін старі шпалери зазвичай здирають з них аж до основи.

Необхідність цієї процедури пояснюється тим, що інакше природний колір ваших нових шпалер може змінитися вже через пару днів після наклейки.

Причиною тому є здатність старих шпалер виділяти при змочуванні фарбу, яка зазвичай вбирається у матеріал нових шпалер. Для видалення старих шпалер досить просто змочити їх водою або обережно пропрасувати праскою через попередньо зволожену ганчірку.

Нерідко при цьому виникає питання про те, як слід наклеювати шпалери на пофарбовані поверхні.

У цій ситуації, перш за все, необхідно враховувати те, який тип фарби використовувався для покриття поверхні стін. Зі стін, пофарбованих звичайної водоемульсійною фарбою або покритих білилами досить просто змити верхній шар фарби (побілки). З цією метою побілка або фарба спочатку змочується звичайним мильним розчином, а потім видаляється за допомогою шпателя. Залишки покриття змиваються зі стін теплою водою за допомогою губки.

У тому випадку, якщо стіни покриті звичайною емаллю або олійною фарбою - видаляти її з поверхні стін зовсім не обов'язково. В цій ситуації перед початком обклеювання необхідно попередньо зняти фарбу на тих ділянках, де вона відвалюється сама по собі. Повністю зіскоблювати фарбу зі стін не слід, оскільки отриману після цього поверхню вирівняти вам навряд чи вдасться. Обов'язковою умовою підготовки поверхні є ретельна її зачистка з використанням великої наждачним шкурки (з подальшим видаленням пилу).

Деякі рекомендації по наклейці шпалер

Рекомендации по наклейке обоев

Відразу ж відзначимо, що небажано наклеювати тонкі шпалери світлих забарвлень на фарбу темних кольорів - це може призвести до просвічуванню темного малюнка крізь нову обробку, що, звичайно ж, не прикрасить інтер'єр вашого приміщення.

Крім цього, для поліпшення зчеплення шпалер зі стіною фахівці рекомендують обробити попередньо оклеиваемую поверхня стін спеціальним засобом, так званої «просоченням».

Ще раз нагадаємо про те, що перед початком обклеювання стін необхідно, перш за все, як слід обштукатурити і ретельно зашпаклювати усі наявні на стіні тріщини і нерівності.

У тому випадку, якщо ви плануєте обклеювати приміщення тонкими шпалерами, то для усунення нерівностей можна попередньо наклеїти на стіни спеціальну облицювальну папір. При цьому не слід забувати і про те, що така підстава для наклейки шпалер має залишатися рівним, сухим і чистим.

Крім того, необхідно правильно підібрати клей для шпалер, що помітно полегшить весь процес обробки стін. При купівлі клею обов'язково звертайте увагу на те, для шпалер якого виду і для яких поверхонь вона призначена.

Читайте також: