Як клеїти шпалери на стелю

17.01.2021
1 957
Admin

Как клеить обои на потолок

  1. Підготовка шпалер до наклеювання
  2. Поклейка шпалер на стелю

Для багатьох обклеювання стелі шпалерами здається істотно більш складним завданням, ніж обклеювання шпалерами стін. Насправді справа йде швидше навпаки, адже на стелі практично немає перешкод, таких як повороти стін і розетки. Розглянемо підготовчі дії і дамо відповідь на запитання "як клеїти шпалери на стелю".

Підготовка шпалер до наклеювання

Для підготовки шпалер до наклеювання на стелю потрібно врахувати наступні моменти:

  • Першим етапом підготовки до обклеювання стелі шпалерами, слід видалити старі покриття (побілка, фарба, старі шпалери).
  • Після цього необхідно зашпаклювати і затерти всі нерівності стелі.
  • Після чого поверхню стелі необхідно загрунтувати або спеціальною грунтовкою, або шпалерним клеєм, розведеним з водою (пропорції вказані на коробці з клеєм).
  • Вкрай важливо підготувати помости, забезпечують зручність в переміщенні по всій довжині кімнати, тим самим дозволяючи обклеювати всю смугу шпалер не переставляючи драбини. Для цього краще всього використовувати настили риштовань, встановлені на сходах драбин.

Поклейка шпалер на стелю

Поклейка обоев на потолок

Для наклеювання шпалер вам знадобиться спеціальний клей. На якості клею не варто економити, адже саме від нього залежить кінцевий результат, а також довговічність цього результату. Клеї мають власні класифікації, які дуже важливо враховувати, щоб клей відповідав обраним вами шпалер. Перед тим як клеїти шпалери на стелю, приміщення необхідно позбавити від протягів. Потрібно це, насамперед для рівномірного висихання шпалер і для запобігання появи можливих дефектів (поява хвиль, здуття та інші). Існують також шпалери, клей на які наноситься нестандартним чином на зовнішню сторону, а не на зворотну. Тому зверніть увагу, перед тим як клеїти шпалери, на інструкцію, прикладену до шпалер. При відрізанні смуг, слід залишати невеликий запас близько 5 див. Після висихання зайві ділянки без праці можна буде зрізати шпалерним ножем. У разі наявності малюнка на шпалерах, потрібно буде його стикувати, і, отже, витрата шпалер буде більше. Це також необхідно врахувати при розрахунку необхідної кількості шпалер. Клей наноситься на шпалери рівномірно по всій поверхні, після чого смуга шпалер складається навпіл, клеєм всередину на 2-3 хвилини для прописування. Після цього необхідно згорнути частину смуги шпалер гармошкою (для зручності). Клеяться шпалери, починаючи з одного кінця, поступово і рівномірно. Одночасно шпалери необхідно розгладжувати спеціальним валиком або жорсткою щіткою, видаляючи утворюються здуття і хвилі.

Смуги шпалер необхідно розташовувати паралельно падаючому світлі з вікна, щоб шви не були помітні. Якщо ж в кімнаті два вікна з різних сторін, то шпалери обклеюються по довжині кімнати.

Ось і всі основні тонкощі. Тепер ви знаєте, як клеїти шпалери на стелю.

Обои на потолок

Поклейка обоев на потолок своими руками

Читайте також: