Як клеїти шпалери в кутах

17.01.2021
4 936
Admin

Как клеить обои в углах

  1. Підготовчі роботи
  2. Технологія обклеювання шпалер у внутрішніх кутах
  3. Обклеюємо шпалерами зовнішні кути

Шпалери на протязі багатьох десятиліть залишаються самими популярними і затребуваними оздоблювальними матеріалами, доступними за ціною і оптимальними за якісними характеристиками.

Для сучасних видів настінних паперових, вінілових або тканинних покриттів не вимагається ретельна підготовка, досить того, щоб стіни були вирівняні по площині і в примиканні кутів.

Обов'язково необхідно дізнатися, як клеїти шпалери в кутах, як дотримуватися правила обклеювання, черговість робіт і технологічні умови температури, вологості і провітрювання.

Підготовчі роботи

Подготовительные работы

Незважаючи на відносну нескладність нанесення шпалер, цей вид оздоблювальних робіт вимагає певної підготовки. В першу чергу, слід заздалегідь проаналізувати стан стін, видалити старі шпалери або ретельно змити водоемульсійну фарбу. Поверхня, перед тим як клеїти шпалери в кутах і по стінах, необхідно обов'язково заґрунтувати спеціальним розчином для кращої адгезії матеріалу і зниження витрати клею.

Дуже рідко в приміщенні зустрічаються абсолютно вирівняні кути як зовнішні, так і внутрішні. Тому для гарного розташування малюнка, без зміщення візерунків або смуг рекомендується заздалегідь вирівняти вертикальні та горизонтальні примикання.

Після проведення підготовчих робіт слід дочекатися повного висихання стін до необхідного рівня вологості.

Выравнивание углов

Якщо немає можливості вирівнювати кути за допомогою штукатурки і шпаклівки, необхідно при виборі шпалер віддавати перевагу покриттям з невеликим малюнком, який допоможе приховати незначні недоліки підстави, не акцентуючи увагу на значному зсуві полотен шпалер. Крім цього, фахівці рекомендують віддавати перевагу нещільним матеріалів, щоб при наклейці полотен внахлест, в очі не кидалася товщина стиків.

Технологія обклеювання шпалер у внутрішніх кутах

Технология оклейки внутренних углов

Щоб уникнути появи у внутрішніх кутах кімнати складок, до нанесення полотен шпалер фахівці радять заздалегідь розділити їх на місці складання на дві смуги. Спочатку наклеюють шпалери до кута приміщення.

Удаление лишних обоев

Потім заміряють точну відстань від останнього наклеєного полотна до кутового вигину і до одержаного результату додають стикувальних 10-12 мм. Потім одну заготовлену частина наклеюють на стіну обрізаним краєм на суміжний кут. Нижній і верхній краї регулюють, як зазвичай.

За допомогою щітки чи м'якою дрантя вдавлюють шпалери у внутрішній кут приміщення. При виникненні нерівностей або викривлення матеріалу на ньому роблять гострим будівельним ножем невеликі нарізи, акуратно втираючи полотно до стіни. Далі приклеюють другу частину смуги з нахлестом на приклеєний матеріал, постійно притискаючи щіткою або ганчіркою шпалери до стіни. Можна вирівняти по куту полотно без щільного примикання тильною стороною ножиць.

Примыкание обоев к углу

Якщо у кутку його внутрішня, середня частина трохи опукла, а низ і верх злегка завалені всередину, то рекомендується надрізати шпалери і втиснути обрізані краї внапуск. Обклеюючи стіни щільними вініловими шпалерами або шпалерами, фахівці радять використовувати на з'єднаннях прозорий клей, спеціально призначений для наклейки щільних матеріалів.

Обклеюємо шпалерами зовнішні кути

Оклеиваем наружные углы

Перед тим, як клеїти шпалери в кутах зовнішніх, слід попередньо розміщення полотен розрахувати так, щоб матеріал огинав опуклу частину стіни мінімум на 20-25 мм Фахівці рекомендують при наклейці щільних шпалер робити невеликі надрізи, щоб смуга лягла гладко, без викривлення і «зморшок».

Подрезка лишних кусков

На дуже щільних шпалерах за допомогою рівня або довгої лінійки акуратно відрізають гострим будівельним ножем тонку смужку шпалер, залишаючи мінімальну кромку, не помітну надалі під наступним полотном. Зверху наклеюють наступну смужку з нахлестом десь 5-6 мм. Гладкі шпалери рекомендується зверху прокатати валиком, а структурний матеріал злегка притискати м'якою ганчіркою або губкою.

Измерение и раскрой обоев

Є ряд загальних правил, яких слід дотримуватися, виконуючи оздоблювальні роботи з обклеювання шпалер в кутах:

  • Перед тим, як клеїти шпалери в кутах, необхідно ретельно промащувати їх клейовим складом, адже найбільш часто полотна відклеюються саме з кута. Якщо валик не може покрити всю поверхню кута, слід використовувати якісну кисть.
  • Не слід обклеювати кути цільними полотнами. Обов'язково перед нанесенням матеріалу потрібно провести детальні заміри і розкроїти шпалери на дві смуги, з таким розрахунком, щоб полотно заходило на наступну площину мінімум на 20 мм. Єдиним шматком складно клеїти шпалери, навіть при ідеально вирівняних стінах і кутах.

Работа по поклейке обоев

  • В процесі проведення робіт під рукою завжди повинен бути будівельний рівень або спеціальний висок.

При використанні дуже щільних шпалер можна використовувати прирізку матеріалу, для чого необхідно заготовити дуже гострий будівельний ніж і довгу металеву лінійку.

Читайте також: