Як клеїти стельову плитку

17.01.2021
2 605
Admin

Как клеить потолочную плитку

 1. Розмітка і підготовка стелі
 2. Наклейка плитки і закладення швів

Одним з найбільш поширених варіантів оформлення стель у сучасних квартирах є на сьогодні покриття його декоративної стельової плиткою. Клеїти її просто і коштує вона не дорого. До того ж, таке покриття виглядає в наші дні цілком сучасно і володіє рядом унікальних якостей, які дозволяють:

 • домогтися хорошої звукоізоляції приміщення від «верхніх» сусідів;
 • витратити мінімум часу для її установки;
 • використовувати різні варіанти поєднань кольору і форм покриття.

На поверхню стельової плитки може бути завдано рельєф, що імітує різьблення по дереву або химерну ліпнину. Спосіб обробки стелі, відомий більшості наших читачів, швидше за все, під назвою «клеєний стеля» полягає в наступному. На підготовлену належним чином поверхню основного стелі-перекриття клеять той чи інший вид декоративного покриття, що представляє собою невеликі плитки з пінополістиролу, спеціальні панелі з ламінату або ж звичайну керамічну плитку.

Панели из пенополистирола

Такі клеєні стелі представлені сьогодні на ринку стандартними панелями з полістиролу, що мають квадратну або прямокутну форму. Лицьова поверхня стельових плиток закривається спеціальною плівкою, оформленої під дерево, камінь або тканину. Стандартом передбачені наступні типові розміри плиток: 100x16,5 см. і 50x50 див.

Подібні покриття використовуються для декорування стель в приміщеннях різних категорій, причому наклеювати стельову плитку можна на поверхню будь-якого типу (цегла, бетон, плити деревостружкові тощо).

Для тих, хто задався питанням про те, як клеїти стельову плитку існує безліч рекомендацій, більшість з яких безпосередньо стосуються правил її вибору і монтажу.

У цій статті робиться спроба звести то величезна кількість інструкцій і методик укладання плитки, яке представлене в даний час в Мережі, до простої послідовності здійснюваних при її наклейці операцій.

Перш за все вам необхідно визначитися з вибором тієї або іншої моделі стельової плитки, які принципово можуть відрізнятися лише формою, малюнком і забарвленням. В масі своїй все зразки цього декоративного покриття характеризуються наступними унікальними властивостями:

 • вони водонепроникні, що дозволяє мити їх з допомогою звичайних миючих засобів;
 • можливо оновлення їх покриття з використанням акриловій чи водоемульсійною фарб;
 • можливий підбір безлічі поєднань кольорів і малюнка (візерунків) матеріалу стельової плитки і різні варіанти її наклейки.

Більшість зразків цього покриття кріпляться до поверхні стелі за допомогою клею, що виготовляється на цементній основі.

Розмітка і підготовка стелі

Розмітка обклеиваемой плиткою стельової поверхні зводиться, як правило, до знаходження її геометричного центру, в якості якого найчастіше використовується місце кріплення світильника. В інших ситуаціях для цього пристосовують дві мотузки, натягнуті по діагоналях приміщення (з одного кута в інший). У місці перетину мотузок роблять відмітку і проводять через неї лінії, паралельні стінам кімнати. В результаті вся поверхня обклеиваемого стелі ділиться на чотири рівних правильних прямокутника.

Оброблювана поверхня повинна бути абсолютно рівною і твердою; в тому випадку, якщо є які-небудь нерівності, шорсткості її слід добре зачистити з допомогою шкурки і протерти спеціальною вирівнюючої пастою.

Наклейка плитки і закладення швів

Наклейка плитки и заделка швов

Після розбивки стелі на прямокутники та підготовки спеціального клею (цю операцію краще всього проводити згідно інструкції, що додається) можна клеїти стельову плитку. Для цього на робочу поверхню плитки наноситься шар клеючої мастики товщиною близько 1.5-2 сантиметрів. При пористій структурі стелі шар мастики робимо товщі, а при гладкій поверхні можна залишати нормальну товщину.

Клей наноситься по центру і по кутах плитки (а при необхідності - і на інші місця); при цьому він повинен отформоваться у вигляді конуса. Таке розташування клею забезпечить рівномірний розподіл мастики з склеюваних поверхонь при щільному притисненні плитки до стелі.

При розгляді деяких нюансів питання про те, як правильно клеїти стельову плитку слід звернути вашу увагу на такі обставини:

 1. Першу плитку необхідно закріплювати з урахуванням суворого дотримання прямих кутів по відношенню до ліній стін і стелі; при цьому один із чотирьох кутів повинен розташовуватися у центрі стелі. Для того щоб плитка надійно приклеїлася до стельової поверхні, її слід притиснути до обклеиваемому місця таким чином, щоб шар мастики рівномірно розподілився по всій її площі.
 2. Для кращого схоплювання клею рекомендується перед монтажем плитки нанести шар клеючої речовини і на виділену ділянку поверхні, підготовлений до наклейці. Всі наступні плитки викладаються паралельними рядами, при цьому ніяких зазорів залишатися не повинно.
 3. По закінченні монтажу стельової плитки необхідно дати клею підсохнути, після чого можна приступати до обробки утворилися при наклейці мікроскопічних зазорів за допомогою спеціального герметика. Останній необхідний для того, щоб ваша стеля виглядав як єдине ціле.

Крім того, герметик перешкоджає проникненню вологи під плитку і утворення розлучень і плям на ній. Він досить термостійкий і чудово захищає стелю від дії підвищених температур. Перед нанесенням герметика рекомендується зачистити поверхні швів від засохлого клею або бруду. Тільки після цього можна наносити його прямо уздовж лінії плиткового шва. Надлишки матеріалу прибираються за допомогою вологої ганчірки, після чого герметик розрівнюється за допомогою кельми або просто пальцем.

По завершенні всіх описаних вище процедур можна приступати до установки на стелю декоративної ліпнини або бордюрів.

Читайте також: