Як правильно клеїти стельовий плінтус

17.01.2021
2 129
Admin

Как клеить потолочный плинтус

  1. Вибір типу плінтуса
  2. Установка стельового плінтуса
  3. Поради фахівців

Ще не так давно багато власників житла при оформленні інтер'єрів своїх квартир обклеювали верхню частину стіни (у місці стику її зі стелею) за допомогою спеціального паперового бордюру. Останнім часом для додання цій частині кімнатного простору більш привабливого виду дуже часто використовується спеціальний стельовий плінтус, званий будівельниками жолобник або плінтусом типу «багет». Цей елемент декоративного оформлення стелі зазвичай виготовляється з поліуретану, пінопласту або полістиролу і відрізняється відносно низькою ціною. Завдяки особливої легкості такого плінтуса і простоті звернення з ним популярність цього обробного матеріалу з кожним роком неухильно зростає. При наявності необхідних навичок роботи з такого роду виробами ви без праці зможете клеїти стельовий плінтус своїми руками.

Вибір типу плінтуса

Выбор типа плинтуса

При розгляді питання про те, як правильно клеїти стельовий плінтус, необхідно враховувати наступні обставини. Випускаються вітчизняною промисловістю стельові галтелі можуть відрізнятися, насамперед, своєю фактурою, а також монтажною шириною та рельєфом і можуть мати увігнуту або опуклу форму. У той же самий час стельові плінтуса самого широкого застосування мають стандартну форму і довжину близько 2-х метрів.

Потолочный плинтус

Вибір того чи іншого виду галтелі визначається, як правило, вашими вподобаннями, але при цьому також необхідно враховувати деякі обставини. Для квартир з невисокими стелями, наприклад, краще всього клеїти вузький плінтус-багет, оскільки приміщення з широким плінтусом буде сприйматися візуально більш низьким. Для приміщень, які обклеєні шпалерами з квітковим орнаментом, рекомендується встановлювати гладкий плінтус-багет (не має малюнка), в той час як для однотонних покриттів ви можете вибрати виріб з певною фактурою і малюнком.

При розрахунку потреби в стельових плінтусах зазвичай виходять з того, що необхідну кількість планок визначається шляхом ділення довжини периметра приміщення на довжину однієї планки.

Установка стельового плінтуса

Инструменты и материалы для установки плинтуса

Для монтажу стельового плінтуса вам потрібно підготувати такий нехитрий інструмент та витратний матеріал:

  • олівець, рулетка і монтажний ніж;
  • звичайна губка;
  • столярне пристосування, що використовується для згинання плінтуса під певним кутом;
  • спеціальний монтажний клей (силіконові герметики або рідкі цвяхи).

Після ряду підготовчих зауважень перейдемо безпосередньо до питання про те, як правильно клеїти стельовий плінтус.

Как приклеить плинтус

Стельова галтель приклеюється на місце установки таким чином, щоб одна з її робочих площин була звернена до стелі, а інша сторона - до стіни. Оскільки поверхні стін і стель в наших квартирах не завжди ідеально рівні - необхідно під час приклеювання стельового плінтуса притискати галтель до поверхні з таким зусиллям, щоб вона не прогиналася. При цьому залишилися порожнечі слід закрити за допомогою спеціальної шпаклівки. Починають роботу зазвичай з кута стіни, яка розташована прямо навпроти вхідних дверей даної кімнати.

Клей для плинтуса

Що стосується використовуваного при таких роботах клею, то краще всього для цих цілей підходить, звичайно ж, особливий полімерний склад, розроблений спеціально для наклеювання стельових плінтусів. Єдиним недоліком такого клею є те, що плінтус доводиться довго тримати в притиснутому стані, чекаючи поки клей остаточно «схопиться». Дуже часто для наклейки галтелей використовуються такі марки клею:

  • клейовий склад «Момент-монтаж»;
  • спеціальний майстер-клей;
  • склад, приготований на основі шпаклівки ПВА.

Поради фахівців

Нерідко у починаючих виконавців виникають складнощі з оформленням кута стельового плінтуса, при цьому найчастіше питання з'являються у зв'язку з підготовкою кута, під яким повинні обрізатися стикуються планки. У цій ситуації вам доведеться скористатися спеціальним пристосуванням (воно називається стусло), за допомогою якого ви зможете відрізати планку під будь-яким необхідним для стикування кутом (45 або 90 градусів, наприклад). При стикуванні двох суміжних планок під прямим кутом їх торцеві частини обов'язково промащуються монтажним клеєм.

Схема подрезки галтелей

Відзначимо особливо те обставина, що якщо з приклеюванням коротких планок плінтуса досить легко зможе впоратися одна людина, то при роботі з плінтусом довжиною до двох метрів вам неодмінно знадобиться помічник.

Не рекомендується при монтажі стельового плінтуса наклеювати його прямо на шпалери, оскільки при заміні останніх ви обов'язково пошкодите наклеєні раніше галтелі. Намагайтеся зрізати прилеглу до стелі смужку шпалер, трохи меншу по ширині, ніж ширина прилягання планки; при цьому такі трудовитрати повністю виправдовуються при черговому оновленні шпалер, які необхідно буде при обклеюванні лише злегка заправляти під плінтус.

Читайте також: