Як клеїти широкі шпалери

17.01.2021
2 779
Admin

Как клеить широкие обои

  1. Переваги широких шпалер
  2. Мінуси широких шпалер
  3. Рекомендації по обклеюванню стін

В наш час стандартна ширина аркуша використовуються для обклеювання шпалер становить у більшості випадків добре знайомі нам 53 див. І пояснюється це тим, що практично вся вітчизняна шпалерна продукція виробляється згідно з цим стандартом.

Шпалери закордонного виробництва мають більш багатим асортиментом і можуть мати нестандартну ширину. Так, наприклад, шпалери німецьких і італійських виробників, чия продукція дуже широко представлена на російському ринку, можуть мати робочу ширину 70 або 106 див.

А зразки шпалер спеціального розміру, представлені в модельному ряду бельгійської фірми «Omexco», складають колекцію з шириною рулону 90, 100 і 140 див. Ряд моделей відомого французького виробника «Elitis» включає в себе шпалери шириною 70 і 90 див.

У тому випадку, якщо після розгляду різноманітних варіантів шпалер ви вибрали для себе широкий розмір - вам залишиться лише розібратися з питанням про те, як правильно клеїти широкі шпалери.

Переваги широких шпалер

Достоинства широких обоев

Але, перш за все, давайте поговоримо про ті переваги і переваги обраного вами розміру шпалер, які особливо привабливі для пересічного споживача.

Найочевиднішим з цих переваг є те, що кількість швів при роботі з широкими шпалерами стає помітно менше. Необхідно зазначити, що цей вид шпалер був розроблений спеціально для того, щоб забезпечити отримання так званого «безшовного» ефекту. Після обклеювання широкими шпалерами число стиків між суміжними смугами скорочується майже вдвічі, що робить їх практичної непомітними.

Крім того, використання розглянутого нами розміру шпалер істотно спрощує всі поточні процедури по їх монтажу. Навряд чи хтось буде сумніватися в тому, що нарізати п'ять шматків шпалер, наприклад, обробити їх клеєм і потім наклеїти на стіну значно простіше, ніж зробити те ж саме з дев'ятьма шматками шпалер стандартної ширини. Витрати часу і сил, що витрачаються на ремонт в обох цих випадках звичайно ж непорівнянні.

Крім цього знижуються і витрати на покупку шпалерного матеріалу, оскільки вартість широкого рулону при рівних якісних показниках трохи менше, ніж вартість двох рулонів стандартного розміру.

Мінуси широких шпалер

До недоліків широких шпалер можна віднести такі незручності роботи з ними:

  1. У цьому випадку необхідно дуже ретельно готувати обклеиваемые поверхні. Якщо стіни будуть погано вирівняні, то якісна обклеювання їх широкими шпалерами буде неможлива. Справа в тому, що нерівності і вади стін не дозволять добитися ідеальної стикування суміжних шпалерних смуг.
  2. З причини великої ширини шпалер може вийти так, що їх загальної довжини вам не буде вистачати, і для обклеювання останніх декількох сантиметрів стіни доведеться купувати ще один рулон. Таким чином, з-за того, що підігнати кількість смуг під ширину стіни для цього типу шпалер складніше, ніж для шпалер стандартного розміру - можливий деякий перевитрата матеріалу.
  3. Ще одним обмеженням, що істотно впливає на всі робочі процедури, є те, що широкі шпалери необхідно клеїти удвох.

Рекомендації по обклеюванню стін

Рекомендации по оклейке стен

Однією з найважливіших процедур, що передують вирішенню питання про те, як клеїти широкі шпалери, є обов'язкове вирівнювання поверхонь, що обробляються. Як вже зазначалося раніше - широкі шпалери практично неможливо наклеїти на стіни з нерівностями.

Після вирівнювання поверхні стін слід потурбуватися про необхідному температурному режимі в кімнаті, що забезпечує підвищений рівень вологості повітря. Не слід також під час проведення ремонтних робіт у приміщенні допускати в ньому протяги або надмірний нагрів повітря.

Перед обклеюванням необхідно розрахувати приблизну кількість смужок шпалер, яке буде потрібно для обклеювання обраної вами стіни (з урахуванням висоти приміщення) і разом з напарником нарізати ці смуги. Оскільки широкі шпалери найчастіше виготовляються на флізеліновій основі - то склеювальний склад вам потрібно наносити тільки на стіну.

При підборі необхідного клею необхідно звернути увагу на групу придбаних вами шпалер (відповідно до прийнятої класифікації вони поділяються на легкі, важкі і щільні) і вибрати підходящий для них клей. Іноді докладна інформація про підходящому для даних шпалер клеящем складі вказується в інструкції на них, а окремі виробники навіть продають спеціальний клей для випускаються ними шпалер.

Не забудьте врахувати ще одну важливу деталь, помітно полегшує проведення шпалерних робіт. Вона стосується зручності використання при роботі з широкими шпалерами відразу двох драбин. При такій організації робіт розрівнювання смуг на поверхні стіни буде проводитися кожним з партнерів окремо, починаючи від середини аркуша і по напрямку до себе.

Читайте також: