Як клеїти склошпалери

17.01.2021
3 316
Admin

Как клеить стеклообои

  1. Готуємо до обклеювання стіни склошпалерами
  2. Клеїмо склошпалери
  3. Як клеїти склошпалери на стелю

Склошпалери на будівельному ринку з'явилися відносно недавно. Не дивно, що питання, як клеїти склошпалери, є досить актуальним у наші дні. Вони користуються популярністю у споживачів за рахунок ряду якостей. По-перше, вони досить міцні і стійкі, по-друге, абсолютно натуральні, що важливо для людей зацікавлених у використанні екологічно чистих продуктів і, по-третє, ознайомившись з інструкцією, ви можете поклеїти склошпалери, не вдаючись до сторонньої допомоги.

Готуємо до обклеювання стіни склошпалерами

Подготовка стен к оклейке стеклообоями

У вас дерев'яні стіни або бетонні, а може бути гіпсокартон? Не настільки важливо, так як даний вид шпалер можна сміливо клеїти на будь-яку поверхню. Слід подбати, щоб на стінах не залишалися якісь елементи використовуваного раніше матеріалу: шматків шпалер, облупленої фарби, або відслужив своє штукатурки. Головне, щоб поверхня була гладкою, без великих тріщин. Якщо ваші стіни цією якістю похвалитися не можуть, то їх слід обов'язково прогрунтувати. Дрібні тріщини не повинні бути помітні, так як склошпалери виконують функцію армування.

Клеїмо склошпалери

Поклейка стеклообоев

Отже, ви підготували стіни. Приступимо до обклеювання. Найчастіше склошпалери смотаны у рулони, лицьовою стороною всередину. Щоб не переплутати лицьову і виворітну сторону, необхідно звертати увагу на маркування. Зі зворотного боку вони, як правило, позначено кольоровою смужкою. Клей слід використовувати спеціально призначений для склошпалер. На відміну від знайомого нам з дитинства способу обклеювання звичайними шпалерами, коли на них наносять клей, просочують, а потім переміщають на робочу поверхню (стіну), склошпалери клеять інакше. Все в точності навпаки. Спеціальним шпалерним клеєм покривають стіну. Він розподіляється рівномірним шаром по стіні у відповідності з шириною полотна шпалер. Шпалери рекомендується клеїти стик в стик з невеликим припуском. Коли стіна буде повністю обклеєна, припуски потрібно обрізати.

Якщо на ваших стеклообоях малюнок відсутній, то ви можете обійтися і без припусків, а ще простіше впоратися з обклеюванням, якщо фактурні шпалери. Після висихання вони виглядають ідеальним рівним полотном, навіть якщо ви їх неправильно розкроїли або злегка пошкодили. Щоб шпалери розподілися по стіні без надлишків клею і повітря скористайтесь пластмасовим шпателем або пройдіться по ним гумовим валиком. Вологою ганчірочкою можна обробити стики шпалер. Після того, як стіни обклеєні, до повного висихання потрібно почекати добу. Якщо не хочете, щоб ваша робота пройшла даром, простежте, щоб у обклеєному приміщенні не було протягів.

Як клеїти склошпалери на стелю

Как клеить стеклообои на потолок

Також слід підготувати поверхню, щоб вона була рівною, без великих тріщин, пористу поверхню можна прогрунтувати слабким розчином клею. Припуски залишаються близько 5 см, для підгонки малюнка. Краї шпалер дають заступити на стіну, і тільки після того, як відрізок приклеїли і розгладили, роблю відмітку в області переходу стелі на стінку. Потім злегка відокремивши полотнище, по відміченій лінії обрізають зайвий шматочок.

Пам'ятайте, що склошпалери без проблем піддаються чищенню: їх можна просто помити, вони не притягують пил, і легко забарвлюються, особливо якщо ви використовуєте фарбу для них спеціально розроблену.

Стеклообои для стен

Читайте також: