Як клеїти вінілові шпалери

17.01.2021
11 831
Admin

Как клеить виниловые обои

  1. Вініл і флізелін
  2. Етапи поклейки
  3. Підготовка поверхні
  4. Підготовка шпалер
  5. Процес поклейки
  6. Поклейка в кутах
  7. Поклейка в складних місцях
  8. Вибираємо клей
  9. Відео

На початку сімдесятих років минулого століття вперше з'явилися так звані миються шпалери, одночасно з ними на ринку була представлена упаковка для молока, обидва матеріалу в своїй основі мали двошаровий папір, покриту хлорвінілом. Завдяки цьому з'явилися вінілові шпалери. Відгуки фахівців про них були, м'яко кажучи, поганими, основне, в чому їх звинувачували, що вони абсолютно не пропускали повітря, тобто, «не дихали». Однак сучасні вінілові шпалери начисто позбавлені цього недоліку, так як шар пластику, який входить в «вініловий пиріг», має пористу структуру, що дозволяє пропускати повітря в повному обсязі.

Вініл і флізелін

Винил и флизелин — структура трехслойных обоев

Сьогодні поклейка шпалер у всіх приміщеннях - це звичайна справа. Їхня основна якість - можливість чищення і миття перемогло все забобони. Сьогодні на ринку оздоблювальних матеріалів з'явилися ще і флізелінові шпалери. Мало хто знає, що це ті ж вінілові шпалери на флізеліновій основі, тобто їх основою є тканина.

У цих шпалер є свої переваги - їх можна фарбувати водно-дисперсійними фарбами, причому кількість фарбування досягає 15 разів, а у деяких виробників в асортименті є шпалери з кількістю фарбування 20 і 25 разів.

Безсумнівною їх перевагою є також те, що спінений вініл приховує всі недоліки підготовки поверхонь, а це означає, що її можна або не робити взагалі, або робити виключно в санітарних цілях - ідеальна рівність не потрібна, хоча також є свої індивідуальні вимоги. Однак потрібно врахувати, що всі вінілові шпалери підрозділяються на легкі і важкі шпалери, вони відрізняються один від одного по щільності, кількості шарів і вагою. Все сказане відноситься тільки до важких шпалер.

Етапи поклейки

Этапы поклейки виниловых обоев

Всі, хто хоч раз клеїв у своїй квартирі шпалери, знають: сама поклейка шпалер процес не дуже складний і трудомісткий. Процес поклейки шпалер також простий, лише має свої нюанси. Так як клеїти вінілові шпалери найчастіше люди беруться самостійно, то необхідно запам'ятати основне їх відмінність від звичайного оздоблювального матеріалу. Ці шпалери не можна розтягувати в ширину, це загрожує тим, що, висохши, вони обов'язково стискатимуться, і замість правильних стиків на стіні утворюються великі щілини. А раз це явище існує, значить категорично не можна при поклейці застосовувати шпатель.

Працювати з такими шпалерами найкраще, використовуючи гумовий валик, їм зручно прокатувати і розгладжувати шви. А для того, щоб зменшити процес розтягування, на шпалери потрібно наносити клейовий склад у меншій кількості, так що витрата клею для вінілових шпалер значно менше, ніж при поклейці звичайних шпалер.

Закінчивши їх клеїти, необхідно особливо уважно поставитися до температури в приміщенні - ці шпалери у процесі висихання не стійкі до протягів і підвищеної вологості.

Підготовка поверхні

Подготовка поверхности под виниловые обои

Перед тим, як наклеїти вінілові шпалери, необхідно підготувати поверхню стіни. Цей процес нічим не відрізняється від підготовки стін під поклейку звичайних шпалер. З особливостей - це те, що ні в якому разі не можна користуватися шпаклівкою на основі ПВА, шпалери цього не переносять. І друга відмінність - всі виробники цих шпалер рекомендують перед наклеюванням нанести додатковий шар грунтовки. Але це стосується тільки важких шпалер. Для легких шпалер стіни повинні бути підготовлені дуже ретельно, не можна залишати тріщини, нерівності та інші нерівності. Шпаклівка повинна бути нанесена дуже міцно, щоб вона ні в якому разі не відставала. Під легкими вініловими шпалерами буде видна кожна шорсткість.

Підготовка шпалер

Подготовка обоев перед поклейкой

Так як правильно клеїти вінілові шпалери, означає ретельно виконати всі правила інструкції, яку прикладають до своєї продукції всі виробники, то шпалери необхідно нарізати на смуги, враховуючи 100 міліметрів, які йдуть на перехрест (обклеювання шпалер звичайних цього не вимагає). Якщо на поверхні шпалер є малюнок, то його краю потрібно зіставляти, для цього полотна шпалер необхідно скласти обличчям один до одного, при цьому, зрушуючи кожне наступне полотно на 20 міліметрів приблизно.

Процес поклейки

Процесс поклейки виниловых обоев

Вінілові шпалери належить клеїти встик, намагаючись їх максимально не розтягувати. З приводу того, звідки починати клеїти вінілові шпалери, існує багато думок, але ймовірно, правильно буде починати з того кута, який розташований найближче до вікна (сам кут не чіпати). Це можна пояснити тим, що якщо почати поклейку з самого кута або до нього, то в разі порушення вертикалі, це потягнеться по всій довжині приміщення. Щоб витримати вертикаль, необхідно перед наклеюванням першого полотна прокреслити за рівнем вертикальну лінію, щоб згодом на неї орієнтуватися. В інструкції до шпалер є вказівки з приводу того, чи треба намазувати клейовим складом стіну або тільки полотна шпалер. В основному це відноситься до поклейки певного виду шпалер.

Так як клеїти рельєфні вінілові шпалери дуже складно за рахунок їх товщини, то саме в цьому випадку необхідно промащувати і стінку, а притискати їх краще всього хутряним валиком (дуже обережно).

Якщо в інструкції таких особливих вказівок немає, то потрібно промазати полотно шпалер, дати йому відлежатися протягом 10 хвилин, тому що клей повинен, як слід, вбратися в тіло шпалер.

Тому намазують відразу кілька полотен, щоб процес був конвеєрним, поки перше полотно буде просочуватися, потрібно намазати клеєм стіну, але не повністю, а в деяких місцях. Фахівці радять: щоб клей краще вбрався слід нанести його рівним шаром, використовуючи кисть, ретельно промазати краю. Потім потрібно скласти полотно намазаними сторонами всередину (від верхньої і нижньої частини до середини).

Щоб добре приклеїти всі полотна, необхідні дві людини - один, стоячи нагорі, приклеює верхній край, а другий в цей час перешкоджає приклеюванню нижній частині, і спостерігає за дотриманням вертикального положення. Смугу обережно притискають до стіни і проводять м'яким валиком зверху вниз, намагаючись «вигнати» з-під полотен всі утворилися бульбашки повітря. Якщо це не зробити, то доведеться відразу після того, як шпалери висохнуть розрізати в місці здуття і акуратно переклеювати, тобто, відразу починати ремонтувати. Надлишки клею прибирають м'якою ганчіркою, намагаючись, щоб вони не потрапили на лицьову сторону шпалер, інакше з'являться плями.

Поклейка в кутах

Клеим виниловые обои в углах

Майстри кажуть, що клеїти шпалери цільним полотном в кутах, не можна, також не виходить, поєднати в кутку дві смуги шпалер впритул (практично рівних по вертикалі і ідеально гладких кутів, немає). Необхідно перед тим, як клеїти вінілові шпалери в кутах, відміряти одне з полотнищ таким чином, щоб воно заходило на кут. І так його приклеїти, це дозволить приховати всі недоліки кута. Перехлест повинен становити 50-80 міліметрів.

Поклейка в складних місцях

Как клеить виниловые обои в сложных местах

В області дверей вінілові шпалери треба клеїти з одного боку, з двох сторін одночасно не вийде. Полотно, яке захоплює дверний отвір, підрізають знизу догори до верхньої дверної поперечини і повно притискаючи пропрасувати зверху донизу. Непотрібні краї шпалер акуратно обрізати, а вже до цієї наклеєною частини підводити наступне полотно (в районі виступу над дверною рамою).

Щоб вирішити, як клеїти шпалери в районі радіаторів, потрібно спочатку визначитися для себе, чи потрібно їх там взагалі клеїти. Процес це складний, трудомісткий, забирає багато часу і сил. Тому багато хто воліє просто пофарбувати стіну за ними фарбою, підібраною в тон шпалер. Якщо ж все-таки прийнято рішення, клеїти повністю шпалери за батареями, то це роблять за допомогою маленького валика на довгій ручці, попередньо розрізавши шпалери на тонкі смуги приблизно в 100 міліметрів завширшки.

Щоб добре поклеїти шпалери біля плінтусів (або в районі стелі), треба скористатися лінійкою для обрізання країв. Це трикутний елемент, підлаштовує краї шпалер і подрезающий їх. Застосовуючи його, можна бути впевненим, що ні стеля, ні плінтус не забрудняться, а краї полотен в цих місцях будуть рівними, і щільно приклеїти.

Вибираємо клей

Клей для виниловых обоев

Відповісти на питання, яким клеєм клеїти вінілові шпалери, просто - їх необхідно клеїти спеціальними клейовими складами. У продажу є клейові склади спеціально для наклеювання вінілових шпалер і універсальних клей для цих же цілей. Цей клей можна використовувати для всіх видів вінілових шпалер, у тому числі їм можна клеїти вінілові шпалери на паперовій основі. Його основними перевагами є підвищена змінна здатність, що дає можливість легко коригувати стики, і те, що він не утворює грудок. Використовувати його можна через три хвилини після того, як розвели (розводити строго по інструкції), а зберігати готову суміш можна в щільно закритій ємності вісім днів, за умови підтримування в приміщенні кімнатної температури. Будівельники вважають, що це найкращий клей для вінілових шпалер.

Перед поклейкою шпалер потрібно наклеїти малярську стрічку (будівельний скотч або крепп) на шви перед тим, як відрізати краю у стелі і підлоги в районі плінтусів. Це дозволить запобігти потраплянню клейового складу на лицьову сторону полотна.

Всі вінілові шпалери металлизированы, і є хорошими провідниками електричного струму. Не виключена ймовірність ураження людини струмом при зіткненні полотен з електричними деталями. Щоб запобігти цьому, розкроювати шпалери потрібно далеко від будь-яких джерел струму.

По інструкції заборонено клеїти шпалери при температурі в приміщенні нижче 13 градусів. Приступати до робіт можна через 2 доби після досягнення оптимального температурного режиму.

Відео

Подивившись цей матеріал, ви краще зрозумієте, як клеїти вінілові шпалери.

Читайте також: